Spáčka a vřeteno

Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270127/big_spacka-a-vreteno-FGC-270127.jpg 4.3366
Literatura světová, Novely, Fantasy

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Sleeper and The Spindle, 2015

Kniha Spáčka a vřeteno

l_Riky_l
24. listopadu

Jedna z nejkrásnější knih, kterou jsem kdy viděla. Obálka je krásná i po sundání obalu a ty ilustrace... je to jako číst obrazy.
O to víc mě mrzí zrychlený příběh. Vše je ukvapené. Sotva zjistíte tu opravdovou pravdu, už je vše vyřešené. Mohl by z toho být naprosto nádherný román, ale bohužel tomu tak není. Myšlenka příběhu je dobrá, ale není moc rozepsaná a občas jsem byla zmatená. Kdyby se tu nenacházely ty ilustrace, knížky by si jenom tak někdo nevšiml.

ElikaS

(+ SPOILER) Ze samotného názvu a anotace jsem očekávala krátkou pohádku na motivy Šípkové Růženky a Sněhurky. No ona to knížka více méně naplňuje, jen teda za pohádku bych to úplně neoznačila. Příběh byl i trošku děsivý :-) Každopádně uchvátil mě, jak stylem psaní, tak poměrně překvapivými zvraty. Opravdu skvělá jednohubka.

Roseblood

Knížka je kraťounká s nádhernými ilustracemi Chrise Riddella. Přesto, že je krátká, příběh v člověku ještě dlouho po přečtení rezonuje. Příběh s překvapením, vícero pohádek, které známe, v novém originálním kabátě. Trošku temné, magické, dojemné, chvílemi skoro hororové a to překvapení, když vám dojde, kdo je vlastně královna. Co se týče konce, to je prostě pecka❤️

"Člověk má vždycky na vybranou."

Vřele doporučuji nejen milovníkům Gaimana.

Hodnocení 5*/5

bacouch

Vítězství formy nad obsahem. Po knize jsem sáhla, protože mě okamžitě zaujala výtvarná stránka a přišlo mi, že může být zábavné kouknout na klasické pohádky neotřelým pohledem. Ovšem děj mě vůbec nezaujal. Vše klouzalo po povrchu a pro mě to bylo ... divný. Ovšem ilustrace jsou naprosto uchvacující. Z těch jsem opravdu okouzlená.

kubakubikula
27.12.2020

Zajímavé pojetí známé pohádky. Kdyby to bylo víc propracované,byl by to skvělý román.

annes
20.12.2020

Za mě rozhodně super.Vyprávění tradičního příběhu netradičně. Zajímalo by mě co Královna a její tři přítelé ještě zažijí za dobrodružství.

Giskard44
25.10.2020

Ten moment, keď človeku dôjde, kým je Kráľovná a trpaslíci, okúzľujúce...Taktiež jej záverečné rozhodnutie dodávajúce príbehu i hlbokú myšlienku navyše...Ako tu už niekto spomenul, tento príbeh má potenciál v človeku dlho rezonovať. O kresbe ani nevravím. Skrátka nádherná kombinácia slov a ilustrácií. Dočítal som pred pár hodinami a stále sa mi v duši z pôžitku jej čítania rozlieva príjemný pocit :)

Ostruzinek
15.10.2020