Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Krásná, milá kniha na kterou jsem se těšila tolik měsíců než se mi dostala do ruky. Ze začátku jsem se musela dopisům trochu naladit, ale postupem jsem si to ani jinak neuměla představit. Bylo to příjemné čtení.

31.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Právě je to pár minut co jsem knížku dočetla. Prostě jsem si potřebovala udělat prostor a knížku v kuse dočíst.
Srdce mi tluče o ostošest a trochu mám žaludek na vodě. Při představě, že by život od roku 1989 pokračoval, tak jak píše paní Mornštajnová.
Líbí se mi taková úvaha. Není samozřejmostí, že žijeme dnes takto. Vážím si každého dne a děkuji za takovou knihu, která mi dala další náboj do toho, že svoboda a demokracie má smysl.

19.05.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezky se to četlo. Mám ráda pátrání v minulosti a společně s popisovaným prostředím to vytvářelo opravdu tajemno a očekávání. Příběh je v podstatě velmi jednoduchý, ale tak čtivě napsaný.

21.05.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Neuvěřitelně pěkně zpracovaná kniha. Velmi si cením práce, kterou paní Lednická odvedla. Osudy lidí bravurně vykresluje, popisuje a vypráví nelehké životy obyčejných lidí, povětšinou hornických rodů, které život neměli vždy nejlehčí. Osudy byli někdy tak dramatické, že nešlo zapomenout. Ke knize jsem měla k ruce mapu a stále si vyhledávala místa z knihy. Moc jsem si toto čtení užila.

13.04.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Děkuji za tak krásnou knihu. Je v ní naprosto všechna tíha světa, je v ní moudrost, láska, zlo i naivita. A to vše v příběhu vypravěném malým děvčátkem, které samo rozeznává život a dobro se zlem.

14.11.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ach jak pravdivé, jak moc pravdivé a stále aktuální. Vůbec jsme se neponaučili. Vzácné čtení, jen kdyby si to mohli přečíst všichni.

07.04.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Je to kniha o přírodě a z toho je mi nádherně. Vždy když jsem četla o nějakém zvuku přírody, nebo mávnutí křídel, nebo vůni mokré půdy, vše jsem cítila. Příběh je tak pěkně vyprávěn, že jsem ho se zatajeným dechem prožívala s Kyou. Plakala jsem, smála se,byla potichu, když se schovávala...rozuzlení konce...

05.09.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělé čtení. Tak dlouho jsem čekala na přečtení, až ke mě knížka přišla sama. Našla jsem jí v knihobudce a hodila se mi do Čtenářské výzvy. Skvěle jsem se bavila a jsem ráda za to jak se mám dobře.

08.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová a její knížky pro mě nejsou nikdy zklamáním. Tato je však děsivě depresivní a musím říct, že mě nutila zvědavost, pokračovat dál. Jako člověk, který pracuje s dětmi jsem těžce nesla všechny zla, která byla v příběhu právě jim dělána. Smutné na tom je, že to právě není nestandardní a nejvíc cítím bezmoc. Jak právě těmto dětem pomoct, aby to nebyl začarovaný kruh a minulost se stále neopakovala...

16.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zakázané téma, tuhne mi krev v žilách. Někdo čte horory a thrillery a mě stačí obyčejný lidský osud. Skvěle napsaná knížka, kdy se úplně vpíjíte do děje a přemýšlíte zda hlavního hrdinu nenávidíte nebo vám jeho osud přijde smutný a těžký.

13.12.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi osobní, velmi citlivé. Kniha je napsaná vyprávěním Báry a vyprávěním její matky (tohle slovo nemám ráda, ale zde ho musím použít). Velmi syrově napsaný příběh dospívající dívky a matky. Když jsem knihu četla úplně jsem se klepala tou bezmocí něco udělat. A myslím, že takováto skutečnost je mezi námi a my ji nevidíme nebo nechceme vidět. Mám stejně starou dceru a tento příběh mnou velmi zatřásl. Děkuji paní spisovatelce za výběr tématu.

23.09.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je úžasné, jak jedněm je kniha tak milá a druhým k chuti nepřišla. Ta rozmanitost se mi líbí. Já ji pořád odkládala a pak ji četla do výzvy. A ano je to přesně ta doba o které moc ráda čtu. 19.stol., kdy zdvořilost, úcta a noblesa byla důležitá, stejně jako konverzace, dopisy a plesy. Člověk se může ponořit do takové doby a na chvíli si zkusit být s ...lidmi. Na odpověď čekat třeba týden. Zkrátka je hezké být bez technologií, ale s lidmi a to mě na tom přitahuje. Komunikace, lidi a jejich život.

27.07.2022 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Smekám před touto silnou dámou. Její život je protkán úžasnými zážitky, cestováním a prací. To co dělala, dělala vždy s láskou a velkou pílí. Nikdy nic nedělala jen napůl. I když jsem se spoustou věcí které dělala nesouhlasila, bylo to vždy jen z povahy mé osoby, protože jinak jsem se velmi dokázala vžít do života jejího jako matka i žena, která za každou cenu chce vyhovět a pomoci druhým.

01.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Miluju kouzlo slova a paní Mornštajnová má ten dar vyprávět tak že vás příběh pohltí a vy až s poslední stránkou zjistíte, že čtete. Velmi krásná a moudrá slova, smutná, ale o to víc pravdivá. Děkuji za takovou literaturu.

28.02.2018 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jsem nadšená a unešená takovým čtením. Vidím zatím obrovský kus práce. Líbilo se mi jak se jednotlivé příběhy prolínaly a střídaly. Bylo to naplněné informacemi a dobře se mi to četlo. Doporučuji všem. A paní Tučkové přeji klid s rodinou a děkuji za všechny její knížky. Skvělé.

16.07.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné. Nemám slov. Díky paní Špitálníkové za její sílu být nestranná a nechat si svůj názor pro sebe. Výpovědi byli skvělé a někdy se mi chtělo brečet a někdy křičet. Hlavně jsem ale viděla velké zlo a neskutečnou podobnost s knihou DÁRCE, která je fikcí. Kdežto zde se jednalo o realitu.

13.07.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásné a milé. Pan Čapek má skvělou češtinu a úžasný humor. Děkuji za milý večer.

30.10.2018 5 z 5

Opět jsem se nezklamala. Paní Lednicka odvedla neuvěřitelnou práci a já jsem ráda, že jsem toto od ní čekala a četla. Fakta, která jsou smutnou minulostí a díky takto sepsanym i nezapomenutou. Kniha se čte dobře a všechny údaje jsou i pro obyčejného smrtelníka majícího rád historii v přijatelné formě prezentovány. Neumím lépe vyjádřit díky za to, že takové knihy vznikají.

24.05.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Je moc milé počíst si o nadšení, víře a lásce k Bohu od mladé farařky. Která ve své podstatě k tomu přišla jako slepý k houslim, ale tím nemyslím, že to vše bere na lehkou váhu. Naopak zhostila se toho zodpovědně a sympaticky. Moc vám Martinko fandím.

17.03.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ach. Čím starší jsem tím víc mě tento příběh dojímá. Jak je to stále krásné, něžné a aktuální.

28.07.2021 5 z 5