fiona007 fiona007 komentáře u knih

Taková hezká pohádka, která navozuje prostředí pro Pána prstenů.
Bilbovi jsem fandila celou dobu a vytvořený svět mě opravdu fascinoval a ještě dlouho bude.

08.08.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Rozhodně zajímavé pojetí a zajímavý příběh s vyvrcholením, který vás dostane. Když se nad tím člověk zamyslí, že se to fakt děje, je vám smutno. Každopádně skvěle napsaný.

02.10.2014 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

První knížka, kterou jsem od Agathy četla stále tomu nemůžu uvěřit. Ta zápletka je geniální, strašidelná, ba přímo děsivá. A ten konec... Prostě geniální.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Super detektivka s úplně neskutečným závěrem. Bravo, Agatho:-)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Překvapuje mě, že zrovna tahle knížka je Kniha roku.
Ze začátku mě příběh vůbec nenadchnul, postupně jsem se do knížky začítala a posledních sto stránek jsem přečetla jedním dechem.
Rachel mi byla velmi nesympatická zřejmě kvůli svému problému s alkoholem. Rušivým faktorem bylo přepínání mezi jednotlivými ženskými postavami, než se člověk zorientoval. Opět se nicméně jednalo o zajímavé pojetí vyprávění příběhu.
Konec byl překvapivý, jak jinak.

18.02.2016 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

První a poslední kniha jsou nejlepší.
Romantický příběh s tou správnou dávkou napětí. Doporučuji celou ságu.

06.08.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje první knížka od severského autora, ze série Milénium. Knížku jsem začala číst na doporučení. Neskutečně mě knížka vtáhla do děje, at už se jednalo o život Lisbeth nebo Michaela. Hrozně mě bavilo vyšetřování u starého pána a šokovalo rozuzlení kolem rodiny Vangerových. Skvěle napsáno a doporučuji.

13.08.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížku jsem četla jako teenager ještě před tím než vznikl celý humbuk kolem Harryho Pottera. Ten příběh mi úplně učaroval.
Tohle je ještě taková pohádka.
Fakt zbožňuju, jak se Harrymu otevírá kouzelnický svět, jak nás autorka provází jeho starostmi a radostmi, konec knížky je temnější, ale pořád je to pohádkový a vhodný pro děti.
Plný počet, kdyby šlo, dám i šest hvězdiček.

12.08.2014 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Skvělý závěr skvělé triologie, to překvapení když se dostanou zpátky do Kraje.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Dle mého názoru je to nejslabší díl.
Každopádně se to pěkně zamotá, vztah mezi Peetou a Katniss, překvapil mě osud Katnissiny rodiny.
Jako závěr celé triologie dobré, ale knížka sama o sobě mě nenadchla.

07.08.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělé skvělé skvělé. Líbí se mi vymyšlený svět i ty postavy. Celá zápletka je dokonalá.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem četla asi jako pátou v pořadí. Myslím, že je stejně dobrá jako ostatní, opět z nuly informací dokáže chytit vraha.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Asi nejlepší knížka, co jsem o Harrym Holeovi četla. Je to napínavý, neskutečný a ten závěr... skvělý!

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Když tohle čtete, připravte si nějakou dobrou čokoládku. Já jí neměla a byl to docela problém:-)
Příběh vás okamžitě vtáhne do děje, scény z knížek doplňují hezké obrázky (ale J. Deppa už mi nikdo z hlavy nevymaže).
Maličko mi na tomhle vydání nebo překladu vadili překlepy, ale stane se.
Vřele doporučuju.

26.08.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knížku jsem přečetla během jednoho dne, protože se od ní nedalo odtrhnout. Rozhodně zajímavé podání příběhu.

07.08.2014 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jo Harry na to zase jednou přišel. Neskutečný, jak on to vždycky rozmotá:-) Zajímavý spojení s flashbackama z války.

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Pokračujeme v dobrém příběhu, akorát se to pořád zamotává a pomalu rozmotovává, mapujeme podsvětí. Je tu pár zajímavých zvratů, celkově hodnotím velmi kladně.

06.08.2014 4 z 5

Mrtví kráčí po zemi Mrtví kráčí po zemi Martin Štefko

Nová knížka nadějného autora:-)
Dostala mě úvodní básnička a naladila mě na celou knížku.
Je to vtipný a zároveň drsný, knížku jsem četla jedním dechem. Doporučuji.

06.08.2014 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Asi nejslabší díl celé ságy. Vlastně se tam nic moc nestalo, ale pořád se mi to líbí a je to součást celku. Bella si zvolila dobře :-)

06.08.2014 4 z 5

Knížky zvlášť i knížka dohromady je pořád stejně dobrá.
Baví mě celý příběh, od začátku fandím hlavním hrdinům (oblíbenec Haymitch). První dvě části/knížky jsou super, třetí se mi líbí méně, ale jako celek se Hunger Games vysloveně povedl.

13.05.2015 5 z 5