Nádherná temnota

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny –, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79845/nadherna-temnota-79845.jpg 3.8380

Kronika prokletých zaklínačů (2.)

Caster Chronicles: Beautiful Darkness (2010)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Nádherná temnota

Tess.96
21.10.2018

Druhý díl už se mi nelíbil tolik jako ten první a jak bych čekala, že se mi líbit bude. Už teď se obávám toho třetího dílu, ale samozřejmě sérii dočtu, abych jí měla uzavřenou a rozhodla co s ní bude dál. Příběhově to bylo o dost slabší, pořád se tam probírá to samé téma dokola a jedině konec byl trochu překvapující a zajímavý, jinak nudné a zbytečně zdlouhavé.

kkesskka
31.05.2018

Abych pravdu řekla, dlouho mě trvalo, než jsem do knihy začetla, štvalo mě, jak se Lena chová k Ethanovi a bylo mi ho dost líto, každopádně bylo v knize krásně vidět, co je člověk ochotný udělat pro ty, co miluje.

s1ombrehimawari
23.05.2018

Kniha je psána stylem, který spoustě lidí nevyhovuje. Mně se ale líbí, a to protože obsahuje krásná a nezvyklá přirovnání. Má zajímavé, dlouhé a nevšední popisy. Jihokarolínský dialekt my připadá jako skvělé koření pro knížku. Celkově kniha obsahuje spoustu skvělých zvratů a nečekaných zjištění. Všechny postavy jsou dobře napsané. Záporáci přinejmenším zajímaví. Knižní série si zaslouží vaši pozornost. Buď vám psaní vyhovovat nebude a tak budete doufat, že aspoň ten příběh bude skvělý. Pokud se však stane opak a bude se vám humor a poetické psaní autorek líbit, pak máte vyhráno. Můj velký obdiv má také to, že autorky ikdyž jsou dvě, tak to na příběhu není nijak negativně poznat. Nejspíš u nich platí, že víc hlav víc ví a víc vymyslí. Příběh i svět mají promyšlený. V knize se ale objevují i stránky nezáživné, takřka zbytečné. Příběh byl prostě někdy slabší. Sérii ale rozhodně dočtu. Pokud knihu někde uvidíte a nezáleží na tom jestli si ji chystáte přečíst, nalistujte stranu 387. To je panečku popis na pošušňání!

ivedoo
02.05.2018

Do začátku této knížky jsem se musela trochu nutit,ale od 70 stranky se to rozjelo a příběh mne začal velice bavit, je zajímavé, jak se tento příběh rozvíjí. Stojí za přečtení

deedulka
02.09.2017

Příběh mi přišel slabší a hlavně v první polovině knihy, kdy se tam vyskytovala Lena, mne to nudilo nejvíc. Nic moc se tam nedělo a byla to taková červená knihovna pro mladé s řešením komplikovaných vztahů. Objeví se nám v knize i nová sympatická postava pomocné "knihovnice", kterou bych ráda viděla také v příštím díle a klidně ji vyměnila za Lenu. :)
No a na příběhovou linku Ridley a Linka, na tu jsem natěšená asi nejvíc...pěkně se nám postarali o zvrat. ;)

NinaStikova
28.08.2017

K tomu, abych dočetla druhý díl Kroniky prokletých zaklínačů, jsem se musela vyloženě nutit.
Víc než předtím mi vadila občasná nelogičnost (nedovysvětlené skoky v čase a místech; rozhovor "Teď ti řeknu všechno, co vím", který se stočí na úplně jiné téma a vlastně se slíbené 'všechno' neřekne; pokud všichni starší jsou schopní daný úkol splnit, proč posílají mladé, kteří nemají žádnou šanci ani schopnosti?).
Dále tu máme neustálé porušování zavedených pravidel. Pokud si jako spisovatel vytvořím svět s jasně daným řádem, proč si pokaždé, když se mi to hodí, vymyslím nějakou třetí možnost?
Zdálo se mi, že má autorka trochu potíže s vykreslováním napětí. Jé, hele, tamhle se něco blíží a jde nás to zabít! Tak si pojďme povědět, co to vlastně je, a vysvětlit si věci, které nám stejně s odstraněním aktuální hrozby vůbec nepomůžou. Navíc se jakýsi pomyslný vrchol příběhu natáhne na celou druhou polovinu knížky a rozuzlení tohoto zdlouhavého procesu zabere jeden odstavec. Cože?
A Lena. V půlce knihy už jsem prosila Ethana, aby se na ni konečně vykašlal. Vždyť i když ta holka není zrovna poblíž, všechno všecičko se točí kolem ní! A zrovna když už to vypadalo, že se chudák kluk z toho kolotoče dostane, autorka zmáčkla knoflík a atrakce se rozjela nanovo.
Nějaká pozitiva by se samozřejmě našla, ale těch kladů je prostě výrazně méně. Slabé dvě hvězdičky.

Eneta
07.06.2017

Druhý díl se mi líbil trošku víc, než první. Už si nepamatuji, co tam probíhalo, ale vím, že je to za mě takový průměr.

Viviana-Mori
10.04.2017

Druhá polovina knihy značně lepší. Pak už to bylo svižné a konečně se leccos vysvětlilo, i když stejně nechápu, proč se Lena chovala až tak příšerně a oháněla se jen tím, jak jí nikdo nechápe. A Ethan za ní dolejzal jako poníženej zpráskanej pes.
V normálním životě by se na ní každej vyprdnul, ale tak je to pohádka, že. :)
Předpokládám, že třetí kniha je zase o tom, jak se pořád čeká na jistou událost a nic se nestane, jen se děj trochu posune a jede se to samé znovu dokola.
Taky nechápu, proč na jejím vyžádání lpí pomalu celej svět. :) Autorky se očividně v Leně viděly a myslely si, že je úžasně zajímavé, když je holka tajemná jak hrad v karpatech a velká chudinka, aby ji každý litoval. :) No nevím. Ale ke konci už se zase chovala vcelku normálně. Povýšila u mne Ridley, Liv byla taky milá knihomolka, Link praštěnej jako vždy. Amma mě už taky štvala, myslím, že kdyby Ethanovi vysvětlili všechno dřív a normálně, tak... no, asi by nebyla potřeba tak dlouhá kniha. :D Je to pro účel knihy, chápu, ale zcela na úkor logiky chování a sympatií některých postav. Tak to na mne působí.
Ale bavila jsem se u toho dobře a leccos je i dojemné. Tak uvidíme, jak to bude dál.

pavel7249
20.06.2016

K této knížce jsem se dostal přes film Nádherné bytosti a musím říct, že mě ta puberťácká romantika, tajemnost a neustálé zvraty bavily po celou dobu. Avšak se mi nelíbilo neustálé opakování "čéče". Z anglického překladu si to klidně dalo přeložit "kámo", aby to každý pochopil. A ke konci mi přišlo, že se objeví při konečném boji celý Gatlin :)

Arya26
20.03.2016

Druhý díl je podle mě krapet lepší. Štvalo mě to jak Lena od sebe odháněla Ethana. Liv a John jsou spíš takové kulisové postavy na dokreslení příběhu. Liv nebyla špatná, ale Lena má svůj styl. Nejlepší byl Maconův velký come back (bez něj bych si tuto sérii asi neuměla představit). Ty jeho flashbacky s Lily Jane se mi víc líbily než u Ethana a Genevive. Asi proto, že se to více týkalo našich známých postav. ( Jenom jsem čekala, jáka prdel by byla kdyby se zjistilo v minulosti, jak mohou být smrtelníci a zaklínači spolu pak by se zjistilo, že Macon je Ethanův biologický otec - sice by to nedávalo smysl, ale nebyla by to byla sranda :D !) Ridley mě v tomto díle překvapila a Link - OMG!!! Co bude dál ?!

Veri-Art
17.01.2016

V knize bylo pár pasáží, které byly nudné a přišlo mi, že jsou tak nějak o ničem. Naštěstí to převážily momenty překvapení, kterých je v knize opravdu hodně.

Laf
22.12.2015

Tento díl byl mnohem lepší oproti tomu prvímu. Víc akce a zápletek. Také se dozvíme mnohem více o světě zaklínačů.

DK197
29.10.2015

Od příběhu Leny a Ethana se nějak pokaždé nemůžu odtrnout. Přes šíleně nespisovnou češtinu, nebo možná právě proto. Pro neskutečný zmatek, který se třídí s každou další stránkou, až dojdete na konec. Pro zvraty a charaktery ostatních postav, které miluji.

Oceňuju Ethana a jeho možná až přemírnou lásku a starostlivost. Kdyby i v reálu byli muži tak vytrvalí. :-)

holy17
08.05.2015

Těším seaž si přečtu další díl:-)

Anet96
06.05.2015

Pokračování nezklamalo. Děj se rozmotává a zase zamotává, takže rychle na další díl. :)

maca5449
16.12.2014

Lepší než první díl, ale pořád nic extra. Další postavy děj trochu oživily, ale nebylo to tady už tisíckrát? V prvním díle se daj s problémama dohromady a ve druhém se najednou objeví někdo další a hups je tu žárlivecká krize? V téhle knize to ani autorka pořádně nedotáhla do konce a vznikl z toho takový madlajz.

muchomurka
21.08.2014

Škoda, že se nemohou dávat půl hvězdičky. Na 4 to není a 3 jsou málo. (Může obsahovat spoilery.)
Tento díl se neskutečně vlekl. Pak to nabralo spád a děj se hrnul. Ale ze začátku? Mě to tak neskutečně štvalo. Ze všeho nejvíc Lena. Byla protivná, nic Ethanovi neřekla a nevysvětlila, pořád mu utíkala a jako třešnička na dortu mu neustále vytýkala, že nic nechápe a ničemu nerozumí. Jak by taky chudák mohl, když mu nikdo nic neřekl, na otázky nedostával odpovědi? Celé dvě třetiny nás autorky napínaly a v podstatě nikam neposouvaly děj. Vždycky, když už bylo na spadení odhalení nového faktu, tak se buď probudil někde jinde, nebo byl celý proslov zakončen nic neříkající hádankou. Bylo to únavné a strašně mě to štvalo.
Celé zakončení a vyvrcholení tohoto dílu bylo super :-) Jsem ráda, že je zase Macon ve hře. A chudák Ridley. Byla super už od prvního dílu, takže jí fandím a doufám, že neudělá nějakou blbost. A také oceňuji, že více prostoru dostal Link, doufám, že bude pořád takový pohodový a nenucený :-) Uvidíme, jak si autorky poradí s dalším dílem, doufám, že v něm bude více strhujícího děje a méně vycpávek.

fiona007
06.08.2014

Pokračujeme v dobrém příběhu, akorát se to pořád zamotává a pomalu rozmotovává, mapujeme podsvětí. Je tu pár zajímavých zvratů, celkově hodnotím velmi kladně.

kaculinka777
07.07.2014

Mě se zdála jako lepší než první díl :)

elyonka9643
10.05.2014

Začátek mě chvílemi trochu nudil, ale pak se to konečně rozjelo a hltala jsem jednu stránku za druhou. Navíc těch překvapivých zvratů, tam bylo požehnaně. Těším se až se mi do ruky dostane další díl.

Lenka.Vílka
24.04.2014

Prvni dil byl lepsi...ale jenom o chloupek...tahle serie je bozsky epicka

kacaaba
13.04.2014

Tento díl byl docela nudnej Představovali další osoby, které se zapletou do děje. Ale stojí za to pokračovat. Líbilo se mi, že Ethan už není ten bezbranný kluk a začal jednat, bojovat za to, co chce.

zlaticko.mucq
30.01.2014

Z prvního dílu této série jsem byla nadšená, ale to nelze říct o druhém díle. Po přečtení úžasného prvního dílu jsem se velmi těšila na pokračování - ale to jsem bohužel dočetla jen do poloviny a dál se číst nedonutila, a myslím že o nic velkého nepřijdu

Lewa
26.10.2013

Nádherná temnota - první díl byl lepší, tento se strašně táhl už mě to v půlce docela nudilo, ale dočetla jsem to. Zase jsem v knize našla pár chyb (pravopisných)..

christina6
12.10.2013

První díl série se mi docela líbil, ale druhý díl se mi nepodařilo dočíst ani do poloviny. Děj se opravdu táhl, jak už někteří zde psali, a já se do té "lepší" části nedokázala prokousat... No, třeba se ke knížce někdy vrátím, ale myslím, že když ne, tak o nic nepříjdu.

DiDi123456789
23.08.2013

Tak, tuhle knížku mi půjčila kamarádka na táboře protože jsme byli na bazénu a já vodu moc nemusím...
Teď si jenom sypu na hlavu popel, že jsem tu knížku neobjevila dřív, a začala ji číst až od druhého dílu.
Baječná knížka, mohla bych ji všem doporučit!

Ben Nevis
20.06.2013

První díl jsem hodnotila s přimhouřenýma očima jako prvotinu, ale ve druhém dílu si už servítky brát nebudu. Rozjezd je zdlouhavý a třetinu knihy se nic neděje. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Lenou a Ethanem. Lena je z pochopitelných příčin nesnesitelná a nikdo by se Ethanovi nedivil, kdyby si našel někoho jiného. V této knize si ji však moc neužijeme.

Nástup Liv na scénu měl za důsledek oživení, ale vážně: které inteligentní holce na výšce by imponoval šestnáctiletý fracek? Takové věci fungují jenom ve fikci. Bohužel nové postavy jsou jenom křoví a zmizí ze stránek hned, jakmile ztratí své opodstatnění.

Prolézání podzemí mě bavilo a připomnělo mi to frustrující hledání viteálů v posledním dílu Harryho Pottera. Tady však každou chvilku vyskočí z poza křaku nějaký kouzelný dědeček nebo babička a jako v pohádce nabízí kouzelné předměty nebo splnění přání.

Závěrečné vyvrcholení ani nestojí za komentář. Nesmí chybět klasické americké kladení sobeckostí na první místo: Jdi za svým srdcem, boř mosty, neohlížej se na druhé, protože tvé city jsou to nejdůležitější na světě. Nabízí se přitom řešení, jak se zbavit nebezpečných postav a přitom nezabít oblíbené postavy. Takové řešení by asi bylo moc jednoduché a proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě.

Bet
10.06.2013

Je pravda že jsou místa , kde se děj táhne. Ale jinak je kniha super, bavila mě hodně Liv.
A nejlepší je konec :) Těším se na další díl.

DariDerek
19.05.2013

druhý díl byl super :) napsané tak, že čtenář opravdu nemohl vědět, jak to dopadne do poslední minuty a tím koncem tomu autoři dodali korunu :D jelikož v tuto chvíli je nutné, si přečíst třetí díl co nejdříve, nejlépe ihned :D bavilo mě to! :D

Jitulisko
06.05.2013

Kniha je "kouzelná". Zpočátku spíš dobrodružství, ale ke konci i ta láska je :D Moc se mi líbila a beru do rukou hned pokračování a jsem zvědavá co přinese 18. měsíc.Ač tušení je ......

Autoři knihy

Kami Garcia