Nádherná temnota

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny –, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79845/nadherna-temnota-79845.jpg 3.8414

Kronika prokletých zaklínačů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Darkness, 2010

Kniha Nádherná temnota

JitulHa
21.08.2020

Ve druhém pokračování zaklínačské ságy zaujímal oproti jedničce, mnohem větší prostor fantastický svět, což znamenalo větší porci tajných zápisků, vědění, odhalení, tajemné moci, záhadných postav, či toulek v Podzemí. Ani tady však nechyběly pohledy do minulosti a s nimi spojená linie předků, stejně jako staré dobré městečko Gatlin a jeho povedení obyvatelé... (více v záložce recenze).

šneki
29.03.2020

Znovu jsem si potvrdila, jak je Liv skvělá postava, protože do celé knihy vnáší (na rozdíl od Linka) inteligentní humor, který hlavní postavy lehce postrádají. Jinak je tento díl ze série nejslabší, ale stále je to skvělé čtení.

anlyen
16.09.2019

Nejlepší knížka, moc jsem si příběh užila, víc takových :).

Tess.96
21.10.2018

Druhý díl už se mi nelíbil tolik jako ten první a jak bych čekala, že se mi líbit bude. Už teď se obávám toho třetího dílu, ale samozřejmě sérii dočtu, abych jí měla uzavřenou a rozhodla co s ní bude dál. Příběhově to bylo o dost slabší, pořád se tam probírá to samé téma dokola a jedině konec byl trochu překvapující a zajímavý, jinak nudné a zbytečně zdlouhavé.

kkesskka
31.05.2018

Abych pravdu řekla, dlouho mě trvalo, než jsem do knihy začetla, štvalo mě, jak se Lena chová k Ethanovi a bylo mi ho dost líto, každopádně bylo v knize krásně vidět, co je člověk ochotný udělat pro ty, co miluje.

s1ombrehimawari
23.05.2018

Kniha je psána stylem, který spoustě lidí nevyhovuje. Mně se ale líbí, a to protože obsahuje krásná a nezvyklá přirovnání. Má zajímavé, dlouhé a nevšední popisy. Jihokarolínský dialekt my připadá jako skvělé koření pro knížku. Celkově kniha obsahuje spoustu skvělých zvratů a nečekaných zjištění. Všechny postavy jsou dobře napsané. Záporáci přinejmenším zajímaví. Knižní série si zaslouží vaši pozornost. Buď vám psaní vyhovovat nebude a tak budete doufat, že aspoň ten příběh bude skvělý. Pokud se však stane opak a bude se vám humor a poetické psaní autorek líbit, pak máte vyhráno. Můj velký obdiv má také to, že autorky ikdyž jsou dvě, tak to na příběhu není nijak negativně poznat. Nejspíš u nich platí, že víc hlav víc ví a víc vymyslí. Příběh i svět mají promyšlený. V knize se ale objevují i stránky nezáživné, takřka zbytečné. Příběh byl prostě někdy slabší. Sérii ale rozhodně dočtu. Pokud knihu někde uvidíte a nezáleží na tom jestli si ji chystáte přečíst, nalistujte stranu 387. To je panečku popis na pošušňání!

ivedoo
02.05.2018

Do začátku této knížky jsem se musela trochu nutit,ale od 70 stranky se to rozjelo a příběh mne začal velice bavit, je zajímavé, jak se tento příběh rozvíjí. Stojí za přečtení

deedulka
02.09.2017

Příběh mi přišel slabší a hlavně v první polovině knihy, kdy se tam vyskytovala Lena, mne to nudilo nejvíc. Nic moc se tam nedělo a byla to taková červená knihovna pro mladé s řešením komplikovaných vztahů. Objeví se nám v knize i nová sympatická postava pomocné "knihovnice", kterou bych ráda viděla také v příštím díle a klidně ji vyměnila za Lenu. :)
No a na příběhovou linku Ridley a Linka, na tu jsem natěšená asi nejvíc...pěkně se nám postarali o zvrat. ;)