Nádherné bytosti

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přita... celý text

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73663/kronika-prokletych-z-73663.jpg 3.8580
Série:

Kronika prokletých zaklínačů (1.)

Originální název:

Caster Chronicles: Beautiful Creatures (2009)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (107)

Přidat komentář
deedulka
11. srpna

Pěkně rozjetá série o zaklínačce, která má jazýček vah mezi světlem a temnotou dosud vyrovnaný. Celou knihu se strachuje, že bude vyžádána temnotou. K tomu je kniha napěchována slaďárničkama s Ethanem, u kterých by se klidně mohlo ubrat. Líbily se mi také všechny ty postavy okolo hlavních postav-sestřenice Ridley, Macon, Bubu, Link,...každá byla originální a děj osvěžila.Ke knize jsem se dostala až po filmu,ale už jsem si ho moc nepamatovala, tak jsem si knihu mohla vychutnat bez spoilerů.A už mám nachystaný další díl ze světa zaklínačů.

vedana
26. července

nějak úplně nebyl můj styl....

AnusaUltra3600
23. července

No upřímně...tahle kniha mě nebavila a v druhém díle jsem se zasekla hned na začátku. Přijde mi to trochu přitažné za vlasy. Hlavně to jak Lena a Ethan pořád áchají a óchají jak nemůžou být spolu a jak jde všechno do háje. Přde mi, že to zaláskování je trochu přehnané. A navíc je to trochu nedořešené, ale možná je to mnou...

nukulkaf
18. července

Serii jsem četla při učení se o svatém týdnu na maturitu...nemohla jsem se odtrhnout, skoda, ze je to tak kratke.

NinaStikova
16. července

V případě tohoto příběhu jsem viděla nejprve film a teprve o pár let později jsem četla knihu. Díky tomu jsem konečně pochopila některé záležitosti, které byly ve filmu vysvětleny jen okrajově. Celý svět Zaklínačů tam nabral nové rozměry, protože byl rozšířen o celou spoustu věcí, které film knize velice často sebere.
Nicméně konec mi přišel strašně nenadálý a useknutý, citová vazba mezi hlavními hrdiny přeceňovaná (který šestnáctiletý pár si myslí, že se vezmou a budou spolu mít děti?), stížnosti Leny jako kolovrátek.
Rozhodně mě ale knížka bavila a do druhého dílu se pustím.

ja.for
13. července

Knihu jsem četla již potřetí, protože mám doma celou sérii, ale nikdy jsem se nedostala dál než přes první díl. A upřímně: bavilo mě to i na potřetí. Až na ten konec, který mi přišel uspěchaný a takový nedořešený. Občas mi lezla na nervy Lena, protože pořád něco mrmlala, takové ty puberťácké řeči, ale taky se to dalo. Takže hodnotím 7/10 a vrhám se na druhý díl.

Eneta
07. června

První kniha, kterou jsem si sama vybrala. Díky tomu na ní nikdy nezapomenu. Ale je to už dost let, co jsem jí četla.. Trvalo mi dost dlouho, než jsem jí dočetla, ale potom jsem natěšená dala do druhého dílu. Tenhle styl mám ráda, ale znám lepší a propracovanější příběhy. Plus to u mě má za provedení a vtipné poznámky.

martina.culik
29. května

Jedná se o jednu s dalších fantasy sérií pro "young adult" a mě tahle literatura prostě baví. Zase je to úplně jiný svět, který je třeba vysvětlit, pochopit a pak se do něj pořádně ponořit.

oriskaaa
01. května

Tahle kniha byla úžasná. myslím, že český čtenář ji moc neocení, protože nemá šanci pochopit veškeré reálie, ale je to úžasné zobrazení Jihu v Americe a tamních poměrů. Myslím, že doplňující knihou by automaticky mělo být Jako zabít ptáčka. Ale nám Čechům to asi moc neřekne. I tak rozhodně můžu doporučit, protože ta mě je ten humor, sarkasmus a všechno perfektně napsané a člověk to prožívá s Ethanem až do úplného konce. A také pro lidi, kteří zrovna moc neholdují humoru Charlese Bukowskiho se to nehodí. :)

Babsie
05. dubna

Tak tahle kniha mě tedy moc nezaujala. Hlavní postava je od začátku neskutečně nudná a tak strašně dokonalá a jiná než ostatní až je vám z toho zle. Na každé stránce nám připomíná jak on je ta speciální sněžná vločka. Potom se na první pohled zamiluje do cizí holky a už neslyšíme o ničem jiném než o jeho zamilovaném srdíčku. Nebavilo mě to, nebyla tam téměř do půlky žádná akce, postavy byly otravný, špatně se mi to četlo. Nebyla jsem schopná knihu dokončit, ale viděla jsem film tak myslím že jsem o nic nepřišla. Rozhodně jsem čekala aspoň vyrovnanost nějaké akce a romantiky.

Viviana-Mori
02. dubna

Vcelku fajn, rozhodně lepší než Twilight. Jen mě mrzí, že jediná opravdu zajímavá postava umře hned v prvním díle.
Nicméně hodnotím vcelku kladně, protože kniha má humor a není nudná, i když je to pro mladší kategorii.
Čtu už dvojku a tam bych Lenu nejradši propleskla a zabila. Strašně mě štve. Tak uvidím, jak se to vyvine a jestli si to u mne spraví. :D

bubblebut
21. února

Pro mě měla kniha místy až hororový nádech, ale četla se dobře a zaujala.

trudoš
27.12.2016

Přestože romantickou fantastiku pro mládež moc nemusím, Nádherné bytosti hodně překvapily. Svižný rozjezd a humorný nadhled zaujaly natolik, že všechnu tu nesmrtelnou lásku jsem byl pro jednou schopen i tolerovat. A prostředí amerického jihu mě pak zaháčkovalo definitivně - staromilské rody, svérázná magie a opravdu podivuhodné figury. Život v Jižní Karolíně (kde Občanskou válku nazývají pravým jménem, tedy Válkou proti seveřanské agresi), si prostě nelze neoblíbit. Takže první půlku románu jsem si vysloveně užíval. Jenže pak se rozjela ústřední zápletka a já začal mít pocit, že autorky děj jen schválně natahují, aby jim zbyl nějaký materiál do dalšího dílu. Nejen že nedořešily spousty motivů, které ve vyprávění nadhodily, ale navíc začaly být hrozně průhledné, což ještě završily lacině nijakým závěrem. Díky tomu celkový dojem z knihy utržil pár drobných šrámů, ale od rozhodnutí otevřít pokračování neodradil. Už jen kvůli povedené partě stařenek, sebe sama označující se za Sestry Jihu.

Skiria
12.10.2016odpad!

Chcete si přečíst úžasné fantasy plné zajímavých postav a dějových zvratů? Knihu, lajsnutou dechberoucími popisy míst a neotřelou zápletkou? Potom sáhněte po čemkoliv kromě Nádherných bytostí. Ušetříte několik drahocenných hodin svého života.

Apoška
18.08.2016

Kniha má zajímavý příběh, ale štve mě že Lena o něj moc nejevila zájem(na začátku a uprostřed).

Lossosska
14.08.2016

Kniha se mi upřímně líbila. Zdála se mi příjemná, oddychová, nijak složitá. Zezačátku mi trochu vadilo, že Nádherné bytosti byly psané nespisovně. Trvalo mi dlouho, než jsem si na to zvykla. Na druhou stranu to přiblížilo pohled Ethana. Opravdu mám tuto knížku ráda. Po nějaké době jsem viděla film. Po jeho shlédnutí jsem si nebyla úplně jistá, zda to bylo zpracování TĚCHTO Nádherných bytostí, protože kdybych knihu nečetla, nevím, o co ve filmu jde. Maximální zklamání. Doporučuji přečíst, špatné čtení to rozhodně není.

Ivinka.S
24.06.2016

Hned když kniha vyšla tak mě okouzlil její název, ale nějak jsem se k jejímu čtení nedostala. Až po pár letech kdy jsem viděla film, který mě dostal, jsem se rozhodla, že si to prostě musím přečíst, abych věděla jak tohle skončí :D a popravdě jsem chtěla srovnat co bude lepší, jestli kniha nebo film, a nakonec musím přiznat že obojí je super! Samozřejmě ve filmu chybí, některé postavy a v knize se děj místy trošku vleče, ale to k tomu patří. Každopádně já knihu (sérii) doporučuju, prostě je to trošku magický romantický příběh, při kterém se dá dobře "vypnout".

ellypusik
16.06.2016

Já knihu četla víc jak půl roku, kdy jsem musela knihu odložit protože mě strašně nudila. Asi před dvěma týdny jsem se ke knize vrátila a zbylých 250 stránek jsem přečetla jedním dechem. Sice mi občas přišly některé části uspěchané nebo neprožívané a nespisovné výrazy, které byly podle mě používány až moc často, mě dost vadily, ale napětí rozhodně nechybělo. I láska mezi Ethanem a Lenou byla roztomilá a ani objevil se i občas nějaký ten humor.
Určitě hodnotím kladně, stojí za to si to přečíst!

Mark.
10.06.2016

mám pocit, že jsem ji četla jenom místo učení do školy, jinak bych ji asi nedočetla :-(

Claudíí
07.05.2016

Kniha se mi líbila, ale do dalších dílů nejdu.

Arya26
17.03.2016

Hodně lidí jak jsem si všimla na tuto knihu nadává a tak jsem si říkala, zda ji mám vůbec zkusit. Film se mi líbil a tak jsem zariskovala a jsem překvapená. Tato knížka byla taková perlička. Byla psána zajímavě - z klučičího pohledu a ještě k tomu hodně nespisovně, což mi vůbec nevadilo. Někdo možná říká, že to jsou ,,okopírované´´ jiné knížky, ale žádnou ze zmíněných jsem nečetla. Určitě je to roztomilá knížka s roztomilýma postavama :)

jolca-jolly0953
03.03.2016

Nádhera

AyameAkamatsu
09.01.2016

Líbilo se mi to více jak film. Už teď mám vypůjčený další díl :)

i.love.books@
24.12.2015

Zatím jsem viděla jen film a tenhle tip knih mám ráda tak se těším až si to přečtu :)

Laf
20.12.2015

Nebylo to ani nejhorší, ale ani nejlepší čtení. Prostě takový průměr za tři hvězdičky. Když jsem to četla pár let dozadu, líbilo se mi to tedy víc, teď už tolik ne. Na druhou stranu je to psané zase o trochu něčem jiném, takže je to fajn změna.

Natyyy4444
21.11.2015

Bohužel jsem jako první viděla film.Který byl jiný..hodně jiný,ale knížka je prostě lepší! Ale pořád se mi to pletlo s filmem..Jinak knížka je opravdu úžasná! Obdivuji ten nápad! Ale je mi líto Macona :( Těším se na další díly! Mám ráda fantasy s romantikou a tohle bylo přesně,co se mi líbí.

ibrahimgilbert
28.10.2015

Jako první jsem viděla film a naprosto mě okouzlil. Prostě jsem se do něj zamilovala a rozhodla jsem se, že rozhodně musím přečíst i knížku. K tomu, abych přečetla celou sérii už mě zřejmě nic nedonutí, jelikož kniha Nádherné bytosti je opravdu hrozná. Jsou tam dlouhé pasáže, které neuvěřitelně nudí a musím říct, že filmový příběh byl mnohem více poutavý a zajímavý než knižní. Nebudu si kazit film, tudíž budu dělat, jakože jsem knížku nikdy nečetla.

matyas5461
28.10.2015

už nikdy, Nikdy, NIKDY!

EthaneAlquane
25.10.2015

Absolutně nechápu jak jsem se mohla dotlačit k dočtení celé série. Je to něco tak neoriginálního, nudného a naprosto nezáživného, že přečtení této série mě nutí říci, že to byl promrhaný čas. Střídání děje (minulost x současnost) se někdy prolínalo a když jste se do příběhu začetli, tak vám dělalo problém to rozpoznat (kdyby nebylo kurzívy). Jinak musím říci, že celé mi to přišlo jako kdyby Nádherné bytosti byly "obšlehnuté" z mnoha jiných knih. Neuvěřitelná slátanina.

Ovšem, najdou se tací, kteří se mnou rozhodně nebudou souhlasit. Ale já tuto knihu s klidem nazvu, jako otřesnou a očekávala jsem toho od ní mnohem, mnohem více.

Annie1999
12.07.2015

- OBSAHUJE SPOILERY -
Před několika lety jsem měla tu čest spatřit film a udělalo to na mě takový dojem, že jsem příští den nevěděla, o čem byl. A protože vím, že knižní předloha je většinou jiná a hlavně lepší, tak jsem nakonec po "Nádherných bytostech" sáhla.
Aby bylo jasno - nemám nic proti fantasy, vyprávění v ich formě z pohledu kluků, love story. Vlastně zrovna tyto tři prvky celkem často vyhledávám. Ale v této knize se ani jeden z nich nepovedl.
Příběh je táhlý a podle mě zbytečně zdlouhavý. Bohatě mi stačí jeden díl, moc nechápu, proč z toho dělat tetralogii. Ano, jsem si vědoma toho, že jejich láska je něco-jako-předurčená, že se hlavní hrdinové šíleně milují, že chtějí a nemohou být spolu a hledají nějaké přijatelné řešení - prostě typická slaďárna. Ne, že bych byla zrovna cynik, ale tahle romantika byla na mě až moc sentimentální.
Jako klad o této knize ani nehovoří skutečnost, že zatímco jsem ji měla rozečtenou, začala jsem číst - a dočetla - dvě jiné knihy. Tolik k poutavosti.
K protagonistům - tedy, na to, že je Ethan chlap, se mi někdy zdálo, že postrádá chromozom Y, jinak celkem sympatická postava. Lena mi ale někde ve čtvrtině začala být zatraceně nepříjemná. Nestačilo, že podle Ethana snad neměla jedinou vadu, jediný kaz či nedostatek, který by z ní dělal normálního člověka (přestože Smrtelník - a rozhodně obyčejný - není, já vím, já vím), ale ještě k tomu mě musela deprimovat svou sebelítostí a opakovaným kňučením typu: "nezměníme to, nemá to cenu, bude ze mě stoprocentně Temná, je načase to vzdát."
Když už jsem u těch názvů: Světlo, Smrtelník, Síla... Skutečně originální. Stačí napsat Temnota s velkým T a voilà - je z toho mega-giga-tera zlo.
Ani nejsem zvyklá na hovorovou češtinu/angličtinu, na druhou stranu, sotva mohu očekávat, že šestnáctiletý kluk ze sebe bude házet knižní výrazy. Styl psaní mi tedy nejprve přišel překvapivý, posléze osvěžující, a poté sklouzl k nudnému.
Píseň "Šestnáct měsíců", Leniny myšlenky na zdech a různá zaříkávadla mě vyloženě iritovaly. Neměla jsem náladu nad nimi přemýšlet a hledat v nich nějaké poselství či význam, takže pokud mi utekla nějaká hluboká myšlenka v nich skrytá, nějak zvlášť mě to netrápí.
- KONEC SPOILERU -
Takže stručně: Pro mě nic moc. Rozhodně se k prvnímu dílu nevrátím, ale protože nemám ráda nedočtené série, možná si někdy další díly s nadějí, že se to zlepší, přečtu. Jinak... klasický průměr, házím tři hvězdy, četla jsem lepší, ale i horší knihy.Autoři knihy

Kami Garcia

Kami Garcia
americká, 1972

Margaret Stohl

Margaret Stohl
americká, 1967

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených15x
v Přečtených959x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených39x
v Knihotéce216x
v Chystám se číst314x
v Chci si koupit75x