Nádherné bytosti

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/kronika-prokletych-z-73663.jpg 3.8717

Kronika prokletých zaklínačů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures, 2009

Kniha Nádherné bytosti

JitulHa

Kniha vypráví o poklidném městečku, kde jeho obyvatelé žijí dosti stereotypní život. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy do města přichází tajemná neteř zdejšího, nepěknými historkami opředeného, starousedlíka Macona Ravenwooda. Tahle nová obyvatelka totiž vzbudí rozruch nejen svým nevšedním chováním a krásou, ale především nevysvětlitelnými událostmi, které se dějí od doby, co překročila místní hranice... (více v záložce recenze).

Monika32

Příběh je dobrý, ale vůbec mi nevyhovuje styl psaní. První knihu jsem ještě přelouskala, ale u druhé jsem to vzdala po pár stranách. Za mě nic moc, ale kniha je určená pro mladší.

ReadMore

Hodnotím třemi protože:

1. nepříliš poutavý děj, chvílemi jsem padal do deprese, že to do měsíce nedočtu
2.snaha napsat dobré fantasy ztroskotala na přílišné jednoduchosti. jo v jednoduchosti je krása, ale tady to ztrácí na dojmu.
3. jazyk neurazil ani nenadchnul

šneki
31.12.2019

I po druhém přečtení hodnotím kladně, sice jsem věděla co se stane, ale i tak to bylo napínavé. Těším se na druhou návštěvu dalších dílů.

Kacennnka
04.11.2019

Není to špatná kniha. Nebo ne tak moc. Jenom tam bylo málo akce, málo alespoň trochu zajímavých scén a postav. Většinou jsem se jen nudila, posouvala se v textu mechanicky a ani vlastně neměla touhu pokračovat dál. A ani trochu se mi už nechce do dalšího dílu, protože si jen myslím, že to úplně to samé, že se tam nic nového nestane. Nebo takhle... Já vůbec nemám představu, co by se mohlo dít v dalších dílech. Vždyť to úplně krásně mohlo celé skončit, dokonce takovým tím žili šťastně až do smrti. Ale ono ne, ono to musí pokračovat...

22.08.2019

Kniha je úžasná, poutavá. Jednoduchá na pochopení jak vlastně všechna ta magie funguje. Postavy jsou sympatické a děj dává smysl. Hvězdičku bych dala snad ještě jednu, kdyby nebylo tolik překlepů. To snad nemohly ani vydat! Já si nad pravopisem moc hlavu nelámu. Íčko sem a Ýčko tam. Ale tohle snad nikdo znova nečetl. Změněné předpony a koncovky....Musela jsem pořád přemýšlet co to má být asi za slovo? Do toho jsem před knihou viděla film, takže jsem nebyla ani moc napjatá. No...snad se k tomu vrátím protože to je opravdu dobrá knížka, ale někdo ti totálně podryl.

Veruu95
08.08.2019

Tahle série je prostě boží! Je velká škoda, že nejsou zfilmovány i další díly, film je totiž také super. Brzy se k sérii zase vrátím :)

Moncicek
16.05.2019

Nedherne bytostí mám přečtené všechny čtyři knížky. Za čtrnáct dní jsem neměla co číst ,úžasné ,úchvatné ,skvělí obsah ,dej . Nemám co vytknout ,jen že už nemám co číst .

Mezi elfy proti své vůli
Mezi elfy proti své vůli