Nádherná temnota

Nádherná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79845/nadherna-temnota-79845.jpg 4 446 45

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny –, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Darkness , 2010

Anet96
06.05.2015 4 z 5

Pokračování nezklamalo. Děj se rozmotává a zase zamotává, takže rychle na další díl. :)

maca5449
16.12.2014 3 z 5

Lepší než první díl, ale pořád nic extra. Další postavy děj trochu oživily, ale nebylo to tady už tisíckrát? V prvním díle se daj s problémama dohromady a ve druhém se najednou objeví někdo další a hups je tu žárlivecká krize? V téhle knize to ani autorka pořádně nedotáhla do konce a vznikl z toho takový madlajz.

muchomurka
21.08.2014 4 z 5

Škoda, že se nemohou dávat půl hvězdičky. Na 4 to není a 3 jsou málo. (Může obsahovat spoilery.)
Tento díl se neskutečně vlekl. Pak to nabralo spád a děj se hrnul. Ale ze začátku? Mě to tak neskutečně štvalo. Ze všeho nejvíc Lena. Byla protivná, nic Ethanovi neřekla a nevysvětlila, pořád mu utíkala a jako třešnička na dortu mu neustále vytýkala, že nic nechápe a ničemu nerozumí. Jak by taky chudák mohl, když mu nikdo nic neřekl, na otázky nedostával odpovědi? Celé dvě třetiny nás autorky napínaly a v podstatě nikam neposouvaly děj. Vždycky, když už bylo na spadení odhalení nového faktu, tak se buď probudil někde jinde, nebo byl celý proslov zakončen nic neříkající hádankou. Bylo to únavné a strašně mě to štvalo.
Celé zakončení a vyvrcholení tohoto dílu bylo super :-) Jsem ráda, že je zase Macon ve hře. A chudák Ridley. Byla super už od prvního dílu, takže jí fandím a doufám, že neudělá nějakou blbost. A také oceňuji, že více prostoru dostal Link, doufám, že bude pořád takový pohodový a nenucený :-) Uvidíme, jak si autorky poradí s dalším dílem, doufám, že v něm bude více strhujícího děje a méně vycpávek.

fiona007
06.08.2014 4 z 5

Pokračujeme v dobrém příběhu, akorát se to pořád zamotává a pomalu rozmotovává, mapujeme podsvětí. Je tu pár zajímavých zvratů, celkově hodnotím velmi kladně.

kaculinka777
07.07.2014 4 z 5

Mě se zdála jako lepší než první díl :)

elyonka9643
10.05.2014 5 z 5

Začátek mě chvílemi trochu nudil, ale pak se to konečně rozjelo a hltala jsem jednu stránku za druhou. Navíc těch překvapivých zvratů, tam bylo požehnaně. Těším se až se mi do ruky dostane další díl.

Lenka.Vílka
24.04.2014 4 z 5

Prvni dil byl lepsi...ale jenom o chloupek...tahle serie je bozsky epicka

kacaaba
13.04.2014 4 z 5

Tento díl byl docela nudnej Představovali další osoby, které se zapletou do děje. Ale stojí za to pokračovat. Líbilo se mi, že Ethan už není ten bezbranný kluk a začal jednat, bojovat za to, co chce.

zlaticko.mucq
30.01.2014

Z prvního dílu této série jsem byla nadšená, ale to nelze říct o druhém díle. Po přečtení úžasného prvního dílu jsem se velmi těšila na pokračování - ale to jsem bohužel dočetla jen do poloviny a dál se číst nedonutila, a myslím že o nic velkého nepřijdu

Lewa
26.10.2013 4 z 5

Nádherná temnota - první díl byl lepší, tento se strašně táhl už mě to v půlce docela nudilo, ale dočetla jsem to. Zase jsem v knize našla pár chyb (pravopisných)..

christina6
12.10.2013

První díl série se mi docela líbil, ale druhý díl se mi nepodařilo dočíst ani do poloviny. Děj se opravdu táhl, jak už někteří zde psali, a já se do té "lepší" části nedokázala prokousat... No, třeba se ke knížce někdy vrátím, ale myslím, že když ne, tak o nic nepříjdu.

DiDi123456789
23.08.2013 5 z 5

Tak, tuhle knížku mi půjčila kamarádka na táboře protože jsme byli na bazénu a já vodu moc nemusím...
Teď si jenom sypu na hlavu popel, že jsem tu knížku neobjevila dřív, a začala ji číst až od druhého dílu.
Baječná knížka, mohla bych ji všem doporučit!

Ben Nevis
20.06.2013 3 z 5

První díl jsem hodnotila s přimhouřenýma očima jako prvotinu, ale ve druhém dílu si už servítky brát nebudu. Rozjezd je zdlouhavý a třetinu knihy se nic neděje. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Lenou a Ethanem. Lena je z pochopitelných příčin nesnesitelná a nikdo by se Ethanovi nedivil, kdyby si našel někoho jiného. V této knize si ji však moc neužijeme.

Nástup Liv na scénu měl za důsledek oživení, ale vážně: které inteligentní holce na výšce by imponoval šestnáctiletý fracek? Takové věci fungují jenom ve fikci. Bohužel nové postavy jsou jenom křoví a zmizí ze stránek hned, jakmile ztratí své opodstatnění.

Prolézání podzemí mě bavilo a připomnělo mi to frustrující hledání viteálů v posledním dílu Harryho Pottera. Tady však každou chvilku vyskočí z poza křaku nějaký kouzelný dědeček nebo babička a jako v pohádce nabízí kouzelné předměty nebo splnění přání.

Závěrečné vyvrcholení ani nestojí za komentář. Nesmí chybět klasické americké kladení sobeckostí na první místo: Jdi za svým srdcem, boř mosty, neohlížej se na druhé, protože tvé city jsou to nejdůležitější na světě. Nabízí se přitom řešení, jak se zbavit nebezpečných postav a přitom nezabít oblíbené postavy. Takové řešení by asi bylo moc jednoduché a proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě.

Bet
10.06.2013 4 z 5

Je pravda že jsou místa , kde se děj táhne. Ale jinak je kniha super, bavila mě hodně Liv.
A nejlepší je konec :) Těším se na další díl.

DariDerek
19.05.2013 5 z 5

druhý díl byl super :) napsané tak, že čtenář opravdu nemohl vědět, jak to dopadne do poslední minuty a tím koncem tomu autoři dodali korunu :D jelikož v tuto chvíli je nutné, si přečíst třetí díl co nejdříve, nejlépe ihned :D bavilo mě to! :D

Jitulisko
06.05.2013 5 z 5

Kniha je "kouzelná". Zpočátku spíš dobrodružství, ale ke konci i ta láska je :D Moc se mi líbila a beru do rukou hned pokračování a jsem zvědavá co přinese 18. měsíc.Ač tušení je ......

Anne Leyyd
02.05.2013 2 z 5

Musím říct, že jsem byla z druhého dílu zklamaná. Pořádně mě začal bavit až po půlce. Nevím, ale začátek mi přišel zbytečně moc roztahaný a klidně by se dal zkrátit.

Když se objevil John, tak jsem doufala, že se to nějak rozjede, bude tam dělat pořádný rozruch a ne jen něco z pneumatikama... A Lena mi opravdu lezla na nervy. V prvním díle ani na chvíli, ale v tom druhém v jednom kuse... Kromě konce.

Liv to pěkně oživila, části s ní mě bavily a když se do druhé části více dostal Link, tak jsem si to opravdu užívala.

Jsem ráda, že se nám jedna postava vrátila zpátky :-) Pěkné rozuzlení, nečekala jsem to. Třetí díl si určitě přečtu a pevně doufám, že se rozjede hned od začátku a ne zase od půlky...

rendik.topik
25.03.2013 3 z 5

Ze začátku nuda a nuda a zase nuda. Stále trvá to, že se nedokáži do hrdinů vcítit, ale určitě vydržím i třetí díl...

May
08.03.2013 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Posli, tolik stran pro tohle? Děj se táhne, nic moc se neděje a hlavní hrdinové si mě ničím nezískali ani Ethan ani Lena. Dokonce můžu říct, že Lena je mi kapku protivná. Celkově je ale druhý díl lepší než první, tak snad třetí bude zase o malinko lepší.

Posli
17.02.2013 2 z 5

Ze zvědavosti jsem si v knihovně půjčila druhý díl a doufala, že mě překvapí. Na začátku jsem málem umřela nudou. Až tak v půlce knížky to začalo být aspoň trochu zajímavější. Přišlo mi, že v knize snad nedělali nic jiného než, že běhali po Podzemí. Ethana už po tomhle díle vůbec nemám ráda. Byla bych radši kdyby zůstal s Liv. Lena mi nepřijde nijak úchvatná, aby s ní musel být. Tenhle díl byl lepší než ten předchozí, ale stejně jsem se nemohla dočkat, až to konečně dočtu. Takový příběh bych opravdu na 480 stran nerozváděla. Příběh mě do děje nevtáhl, takže jsem to četla dokonce šest dní. U konce jsem si jenom řekla: „ A na tohle jsem fakt čekala celou dobu? Tak to je teda super.“ Takže musím říct, že druhý díl mě mile nepřekvapil, i když byl lepší než první díl.

Autoři knihy

Kami Garcia