Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Jako fanoušek skupiny Roxette jsem této knize dlouho odolával, protože jsem nechtěl smutnit tak, jako na posledním koncertě skupiny v Praze. Pěkná, silná a upřímná výpověď ženy s úžasným hlasem a energií.

14.09.2020 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Velmi dobře napsaný román, postavy jsou dobře propracované. Někdy se může zdát, že se příběh tak nějak pomalu táhne, ale myslím, že v tom je to "tajemno", které postupně graduje. Rád se podívám i na film a pustím se do další knížky této autorky.

20.01.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Takové oddychové čtení, ale musím přiznat, že jsem většinu postav chápal, občas mě ta realita až rozesmutněla, občas pobavila, ale celkově jsem se tam nedozvěděl nic nového. Tak spíš, že jsem si to přečetl a tak trochu hořce řekl „jo, tak to je“. Na knížkách Patrika Hartla mám rád, jak se dokáže trefit do situací, které známe. No ale jsem zvědavý na další knížku - jak dlouho s tím vydrží ????.

24.11.2018 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Vlastně ani nevím, jestli je příběh hezký, spíše je to o takových životních paradoxech, které ale věřím, že jsou reálné. O člověku, kterému se fakt nedařilo v žádné době a ať dělal, co dělal, tak to nikdy nedopadlo dobře. Líbí se mi styl psaní autora, součástí vyprávění jsou krátké úvahy a zamyšlení na životem, které jsem si třeba četl i dvakrát, abych si řekl „jo, tak to je“. Myslím, že se ke knížce časem vrátím, je tam toho dost, co je dobré si připomenout.

10.06.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Povedená detektivka, série mě baví čím dál tím víc. Pěkně napsané, zajímavé detaily a baví mě i rozvíjející se vztah mezi soukromým detektivek a jeho asistentkou. Těším se na další díly.

05.10.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tak nějak jsem to dočetl, protože jsem byl zvědavý, jak to dopadne, ale tak jak je moc P. Hartla, tak tady si myslím bylo také všeho moc. Určitě nelze upřít, že knížky jsou čtivé a taková oddechová četba, která je fajn, ale tady mi snad nebyla sympatická ani jedna postava (zejm. Aleš a jeho rozmazlené děti). Hodně "tlačeno na pilu".

20.06.2022 1 z 5

Království Království Jo Nesbø

Výborný, napínavý román - v podstatě mě chytnul od začátku a přečetl jsem ho jedním dechem. Celá řada zvratů udržují čtenáře v neustálé pohotovosti.

11.04.2022 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Výborně napsaná kniha, ze začátku jsem si neuměl představit jak na relativně malém prostoru může být popsán osud jedné rodiny v průběhu 20. století, ještě v podstatě povídkovým stylem, ale kniha je fakt úžasná. Máte pocit, že o osudech rodiny, ale i historii našeho státu víte v podstatě vše. Některé historické události jsou popsány velmi působivě, např. rok 1968 v Praze (asi jsem nečetl lépe vystiženou atmosféru doby) nebo Terezín v období 2. sv. války (popsány hrůzy, ale i pozitivní prvky - jestli se to dá vůbec takto napsat). Na cca 164 stranách - klobouk dolů, velmi pěkná kniha.

01.02.2022 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Z počátku jsem měl pocit, že je to takový deníček nepříjemný holky a měl jsem chuť knížku odložit, ale dobře, že jsem neudělal. Nakonec bych řekl, že perfektně vystižený jeden rok, jedné holky, která se chová tak, jak se chová (každá se nějak chováme a prožíváme) a krůček po krůčku sledujeme vlastně strašně náročné období. Ještě je vše zachyceno jazykem hlavní hrdinky, připadalo mi to takové obyčejné a přitom silné. Stehný dojem jsem měl i z románu "Nejlepší pro všechny", vlastně jakoby nic extra a přitom trefa do černého. Prostě líbilo :-)

31.08.2021 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Moje první kniha od Ivanky Deváté a pobavil jsem se asi tak, jako když jí slyším vyprávět v TV. některé "vtípky" jsou možná tak nějak natlačeny, ale zase třeba pobyt v blázinci popisuje vtipně, ale velmi citlivě. Ani z toho nepadá na čtenáře smutek, i když je to vlastně také kniha o stáří.

09.08.2021 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zajímavé napsaná knížka, dalo by se říct, že jsem jí přečetl jedním dechem - ideální číst v aktuální situaci :-)

05.04.2020 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Další dobrá, čtivá detektivka ze série případů Roberta Huntera. Tento román mi možná zatím připadal nejsilnější, osobně se dotýká hlavního hrdiny, je tam nepříjemná manipulace, až psychické týrání - pořádně mě mrazilo, podobně jako u všech autorových knih. Dobře napsané a čtivé.

27.01.2019 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška píše tak odlehčeně a nekomplikovaně, třetí díl rodinné ságy se mi opěě líbil a určitě se pustím do dalšího dílu.

10.02.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Vlastně ano, dobře se to čte, je to napínavé, byl jsem zvědavý jak to dopadne. Hlavní vyšetřovatelka mi sice vůbec není sympatická (ani nevím proč), ale jinak pěkná detektivka.

10.02.2023 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Za mě dobrá detektivka, rád sáhnu po další knize autora, příběh se tak pěkně rozvíjí a je napínavý

20.11.2022 5 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Naprosto geniálně napsaný životopisný román, vlastně vůbec nechápu, jak se autor dokázal tak vžít do tak komplikované, ale samozřejmě zajímavé osoby. Myslím, že čtenář i neznalý (jako já), pochopí jaký Van Gogh mohl být, proč to vlastně s ním všechno bylo tak složité, pochopí souvislosti. také oceňuji, jak se autor dokázal geniálně "vykutálet" z událostí, které třeba nejdou známé. Závěr je úchvatný, jako ostatně celá kniha.

30.08.2022 5 z 5

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Knihu jsem objevil v knihovničce na nádraží a doplnil jsem si tak neznalost. Oba příběhy se vlastně moc líbily. Celé to voní atmosférou Ameriky 30. let a podobných filmů. Zločinec a hlavní hrdina mi byl vždycky velmi sympatický.

14.05.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha se mi dostala do ruky náhodou, ale hodně se o ní mluví. Zajímavé téma, asi zkazí naivní představy o tom, jak si dívky "užívají cestu k vytoužené kariéře". Mně se moc nelíbil styl psaní - takoví samostatné kapitoly, občas jsem měl pocit, že se přeskakuje v čase, že ani nevím, kolik let hlavní hrdince je. Ale vlastně jsem to přečetl rád, zase změna.

11.04.2022 3 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

V podstatě podobně jako u prvního dílu - pokračování osudů jedné české rodiny v rámci Rakouské monarchie. Velmi čtivé, zábavné. Těším se na další díl.

28.03.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Velmi dobrá rodinná sága jedné polské židovské rodiny a myslím, že číst podobné knihy v této době je velmi důležité. Líbilo se mi jak pestré je vyprávění v rozsahu jednoho románu a je zde popsáno jak trpěli i ti Židé, kteří přímo neskončili v koncentračních táborech, ale jejich cesty vedly jinam a jinak. Výborná kniha.

16.03.2022 5 z 5