Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti

Detektivní román Pošťák vždycky zvoní dvakrát vyšel poprvé v roce 1934 v Bostonu a vzápětí byl zakázán pro přemíru násilí a erotiky. Přesto se jeho autor stal uznávaným prozaikem s osobitou vizí, popisující odvrácenou stranu Ameriky a románem Pošťák zvoní vždycky dvakrát se inspiroval Camus při psaní svého románu Cizinec.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26005/pojistka-smrti-26005.jpg 4.1102

The Postman Always Rings Twice / Double Indemnity

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Kniha Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti

Koka
02.12.2018

Ani po dlouhých letech a opakovaném čtení neomrzí.

Layyen
28.11.2018

Super detektivka :) do posledni chvile samy překvapení :)

Taťka Hraboš
07.11.2018

Svižné, chytré, jednoduchým a účinným stylem psané, z netradičního úhlu (pachatelem) vyprávěné detektivky. Pojistka smrti mi připadala možná ještě zábavnější než známější Pošťák (možná ale právě i proto, že není tak profláknutá). Autor bývá řazen do tzv. drsné americké detektivní školy, ale mně tam jaksi nezapadal. Drsné mi na jeho příbězích připadalo hlavně to, jak snadno jeho hrdinové (myslící a chovající se jinak v zásadě normálně) propadají kouzlu obou „femmes fatales“ a rozhodují se k tomu nejzávažnějšímu možnému zločinu.

Wertcha
05.05.2018

Pojistka smrti se mi líbila asi víc. Po knize jsem sáhla v podstatě ze zvědavosti - celý život poslouchám hlášku, že pošťák zvoní vždycky dvakrát, tak jsem si to konečně přečetla, když jsem na tu knihu narazila u rodičů v knihovně. Bavila mě, líbilo se mi to, jen jsem pořád marně čekala na toho pošťáka...

Jája92
14.04.2018

Výborně napsaná detektivka

kuky921
24.03.2018

Knížka se velmi dobře čte. Prima detektivky.

emzaak
10.01.2018

Tato kniha je zkrátka DOUBLE IMPACT!
+ bonus Adolf Born
Odeon 1987

Fillipa
12.10.2017

Hodnocení patří knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát, ke druhé jsem se nedostala (tedy tenkrát byl svazek vedví). Pojistku smrti jsem neviděla ani jako film, budu muset rest zlikvidovat.

James M. Cain

James M. Cain