Jarmarečník přehled

Jarmarečník https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443276/bmid_jarmarecnik-kNN-443276.jpg 4 266 266

Křišťálový klíč série

< 3. díl >

Dědicové Ignáce Heřmana přijdou o Falknovskou huť, kterou získá Leopoldova bývalá snoubenka Hildegarda, jejímž hlavním cílem je pomstít se rodu Heřmanů. Ignácovi vnuci tak musí čelit nejen jejím intrikám, ale i hospodářským potížím, které s sebou nese nový styl manufakturního podnikání. Tradiční obchod nahrazují dravé obchodní kompanie. To samozřejmě přinese rodu Heřmanů nové problémy a konflikty. Klid není ani v zemi, neboť císař Karel nemá mužského dědice a rodu, který po staletí vládl ve střední Evropě, hrozí ztráta moci. Děj románu zavede čtenáře zpět do severních Čech, nejen do Kamenice a Haidy, ale i do Děčína, Duchcova a Liberce. Tam všude žijí vnuci a vnučky Ignáce Heřmana. Sklářství se však věnuje už jen pár z nich, ostatní se zabývají obchodem, plátenictvím, krajkářstvím, ale živí se i ve službách šlechty. Falknovskou huť však stále neztrácejí ze zřetele.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jarmarečník. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (62)

S.sidi
18.05.2024 4 z 5

Prvních deset minut jsem hodně bojovala s jiným interpretem při poslechu. Postupně jsem si zvykla, i když.... Rodina se rozrůstá a větví. Jsou zde nová prostředí, řemesla a zajímavé fungování soudobé společnosti. Kniha mě bavila a hodně jsem se dozvěděla. Jen slovo kajrák nemůžu vygooglit. :-))) Jeto něco jako pomocník sklařského mistra, ale zadaný slovník mi to nebere.

princesse
28.03.2024 4 z 5

Ani tento díl nezklamal. Čtivé, zajímavé, jak děj týkající se rodiny Heřmanů, tak okolnosti s nimi spojené. Mám před sebou poslední díl a věřím, že i ten bude stát za to a opět čtivě a zajímavě uzavře tuto ságu.


malýčtenář
20.10.2023 5 z 5

Rodina Ignáce Heřmana se úspěšně rozrůstá a členové rodiny se zabývají už nejen výrobou skla, ale projevují se zde už počátky manufaktur . Seznamujeme se s dalšími lidmi a také s videňskym životem, který není vždy lehký a bezstarostný, jak se zdá. Opět kniha, která zaujme od počátku.

všechny komentáře

Související novinky (2)

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

01.12.2020


10 nejprodávanějších eknih (září)

16.10.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jarmarečník v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených407x
ve Čtenářské výzvě16x
v Doporučených14x
v Knihotéce161x
v Chystám se číst49x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech3x