Jarmarečník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dědicové Ignáce Heřmana přijdou o Falknovskou huť, kterou získá Leopoldova bývalá snoubenka Hildegarda, jejímž hlavním cílem je pomstít se rodu Heřmanů. Ignácovi vnuci tak musí čelit nejen jejím intrikám, ale i hospodářským potížím, které s sebou nese nový styl manufakturního podnikání. Tradiční obchod nahrazují dravé obchodní kompanie. To samozřejmě přinese rodu Heřmanů nové problémy a konflikty. Klid není ani v zemi, neboť císař Karel nemá mužského dědice a rodu, který po staletí vládl ve střední Evropě, hrozí ztráta moci. Děj románu zavede čtenáře zpět do severních Čech, nejen do Kamenice a Haidy, ale i do Děčína, Duchcova a Liberce. Tam všude žijí vnuci a vnučky Ignáce Heřmana. Sklářství se však věnuje už jen pár z nich, ostatní se zabývají obchodem, plátenictvím, krajkářstvím, ale živí se i ve službách šlechty. Falknovskou huť však stále neztrácejí ze zřetele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443276/big_jarmarecnik-kNN-443276.jpg 4.4227
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Jarmarečník

marta4697
21. února

Poslouchám jako audioknihu u běhání a musím říct, že moje objemy kilometrů značně vzrostly :-). Vždycky se těším, až zas půjdu běhat a kousek si poslechnu. Moc hezký příběh, zasazený do reálných dějin. Jen jsem furt nepřišla na to, proč je název zrovna křišťálový klíč, proč zrovna klíč, klíč k čemu? :-)

Fanda74
10. února

Pan Vondruška píše tak odlehčeně a nekomplikovaně, třetí díl rodinné ságy se mi opěě líbil a určitě se pustím do dalšího dílu.


ondras666
10. února

Změnou kronikáře došlo i ke změně pohledu na události v rodině a okolí rodiny. Musím říct, že příběh rodiny Ignáce a Anny se pěkně rozrostl a baví mě sledovat osudy všech. Ať už ty dobré, ale i ty smutné.
Těším se na další díl a jsem zvědavý, zda do rodiny ještě nějak zasáhne Robert.

Evaho73
21. ledna

Zmenou kronikára sa zmenila aj perspektíva prerozprávania osudov jednotlivých členov rodinného klanu. Oproti prvým dvom dielom, kedy som bola úchvatná umením sklárskeho remesla a všetkým s tým súvisiacim, je tento diel zameraný skôr na vzťahy medzi postavami. Z toho dôvodu sa mi tento diel páči o kúsok menej, ako tie predchádzajúce. Toto však neuberá na atraktívnosti celej série a už sa teším na ďalší diel.

Iki1
24.12.2022

Hluboce smekám. Dějově perfektně zpracovaný příběh. Líbilo se mi rozvrstvení do epizod, které se větvily, občas sešly a opět rozlétly do stran. K tomu parádně přidané reálie tehdejší doby. Často jsem si říkal, jak jednoduchá doba to byla, co se týče státních zásahů do života lidí. Je pravda, že leccos zastala církev, ale přece jen, tehdejší život byl prostě v rukou člověka. A pokud potřeboval pomoc, hledal ji u své rodiny. A pokud to takto funguje po staletí... No nic, raději se nepřenesu do dnešní doby natažených dlaní... Skvěle jsem si početl moc pěkně napsaný historický román.

p.stranska
08.12.2022

Poslouchala jsem audioknihu. Trošku jsem bojovala s přednesem Miroslava Táborského, který podle mě dost pokulhává za kvalitou podání pana Hyhlíka, který načetl první dva díly. Nicméně kniha jako taková je opět skvělá.

Tučňák492
29.11.2022

Tak třetí díl Jarmarečník přečtený a opět nezklamal, moc hezky se to četlo, je fakt, že tento díl byl více zaměřen na platenictví, ale vůbec mi to nevadilo, protože pan Vondruška vás dokáže vtáhnout do děje, moc Vám fandím a spousty takových krásných a poutavých knih pane Vondruško a už se těším na 4 díl, protože jsem zvědavá, jak tato rodinná sága dopadne

martin2819
17.11.2022

Je to ten druh knih, kdy u některých pasáží si i radostí zatleskám :-)

1