Falda Falda komentáře u knih

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Opravdu krásná kniha zasazená do období španělské chřipky. Velmi dobrý a nápaditý námět, se kterým jsem se setkala poprvé. Ale na takovou knihu, to pro mě mělo až moc očekávaný konec.
"Jaký má smysl přežít, když jsou všichni ostatní mrtví?"

26.05.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Opět jednohubečka! Občas tam byly strašidelné pasáže, u kterých mrazilo, ale jinak pro mě nejslabší kniha od autorky.

19.05.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Velmi milá oddechovka.

16.05.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět velmi příjemné, pohodové čtení a velmi sympatičtí hlavní hrdinové.

09.05.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nic nového, ale přesto nádherná, oddechová kniha s krásnou obálkou. Autorka bravůrně popsala Dánsko, postavy byly velmi příjemné. Kniha se četla sama. Hurá do dalších!

03.05.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

K tomu asi není co dodat. Bravůrně napsaný román, který se zabýva rasismem. Po Vypravěčce další pecka. Autorka to psaní opravdu umí.

30.04.2021 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Po pravdě... tohle byla nuda. Necelých 300 stran a nemělo to konce. Nezáživný příběh.

25.04.2021 3 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Taková pěknná oddechovka, která se velmi lehce četla.

20.04.2021 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Příběh byl občas až přetažený za vlasy, místy neuvěřitelný. Chlap až moc dokonalý, bolesti silné. Četlo se to ale velmi dobře. Během čtení jsem si říkala, že druhý díl číst nebudu.. ovšem ten konec byl pecka, takže do druhého dílu se pouštím ihned!

18.04.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Skříň plná Diora - Natasha Lesterová ⭐⭐⭐⭐⭐
Nesuď knihu podle obalu! Vyplatilo se.
Kniha je skvost, který dal autorce hodně práce. Opírá se o skutečné příběhy a události druhé světové války. Kniha je nádherná i smutná. O lásce i smrti. Hrdinech, statečnosti i zklamáních. Proč jen všechny krásné příběhy stojí na základech takových zvěrstev, které se v minulém století děly...
Dlouho jsem nečetla nic tak krutě krásného.

"Nic na světě nás neomezuje kromě hranic, které si sami vytvoříme. Není nic, co by nás mohlo zastavit!"

17.04.2021 5 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Tato kniha má hororovou maximálně tak obálku. První čtvrtina knihy mě bavila, příběh byl poutavý, smysluplný, hlavní postava byla skvělá.. pak už to šlo ovšem z kopce, do čtení jsem se musela nutit. Za mě spíše ne.

11.04.2021 3 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Opět krásný příběh a boží ilustrované vydání!

03.04.2021 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Asi je těch hororů v poslední době moc a jsem přesycená... tohle pro mě byla slabota, která byla dost přitažená za vlasy. Občas jsem se i nudila, těšila jsem se na konec. Za konec epilogu však palec nahoru! Proto 3,5 hvězdy.
Dovolím si napsat citát z knihy, který mi absolutně sedl i na tuto dobu: ,,Nejstarší a nejsilnější emocí lidstva je strach. Nejstarším a nejsilnějším druhem strachu je strach z neznáma!"

28.03.2021 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak je to Harry Potter, takže to musí být skvělé. Četla jsem v ilustrovaném vydání a opět paráda!

20.03.2021 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

(SPOILER) Nevím, jak knihu popsat ani hodnotit. Za mě tak 3.5 hvězdy. Místy byly pasáže knihy až nereálné, "přitažené za vlasy".
Jak obyčejní lidé, zmatení, zranění dokáží přežít a zabít "odstřelovače", který ma k dispozici neskutečně drahé vybavení? Jak holka s kusem střepiny v těle a poškozenou plící dokáže tak dlouho přežit bez zdrav. pomoci a ještě utíkat?
Takových absurdit bylo mnoho. Každopádně čtivé to bylo. Musela jsem vědět, jak to nakonec dopadne, i když ten závěr byl celkem zřejmý.

16.03.2021 3 z 5

Po dloooouhé době opět přečteno. V dospělosti to člověk vnímá již trochu jinak, ale bylo krásné ponořit se do jiného světa. Ilustrované vydání je opravdu nádherné. Příběh samozřejmě taky. Je zde sice několik nesrovnalostí, ale tento kouzelnický svět je ten nejlepší. Skvěle se to četlo!

14.03.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ke knize mám rozpoluplné pocity. Četla se dobře, to ano, ale nějak mi ten děj prostě nesedl. Kniha má opět hlubší dosah, i přes to to pro mě bylo spíše nic neříkající. Jako oddechovka dobrý.

13.03.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Autorka opět zazářila. Kniha byla výborná. Děj v Ashloughském lese byl vynikající. Autorka dokázala vtáhnout do děje, hltala jsem každé slovo a konec mě tedy velmi překvapil. Ještě, ještě!

05.03.2021 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Tento díl mě teda moc nenadchnul.. jsem ráda, že mám dočteno. Našeptávač byl mnohem lepší.

24.02.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Taková jednohubka s trošku netradičním námětem.

04.02.2021 4 z 5