Falda Falda komentáře u knih

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tato kniha není krásná pouze obalem, ale i uvnitř. Prolínání dějů, postav a časů bylo perfektní.

29.01.2021 5 z 5

35 způsobů, jak pomoci truchlícímu dítěti 35 způsobů, jak pomoci truchlícímu dítěti kolektiv autorů

Čekala jsem o trošku více. Ale i tak tam člověk našel něco nového.

19.01.2021 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Tak tohle by šlo! Krásná ukázka toho, jak se šikovně dají zmanipulovat lidi.. Stačí mít trochu moci a nahnat lidem strach... Pěkně to pasuje na dnešní dobu

15.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Ze začatku mi to přišlo jako celkem humorné čtení. Druhá část už ovšem humorná nebyla. Občas povídky na sebe nenavazovaly, což bylo matoucí. Každopádně to byla má první kniha od autorky a určitě ne poslední. Její styl psaní mi opravdu sednul.

09.01.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Opět skvělý zážitek, i když to bylo zcela úplně něco jiného, než co od autorky známe doposud. Bylo to jedno velké drama, při kterém se mi vystřídaly veškeré mé pocity. Konec byl opravdu hodně náročný. Na hrdiny budu ještě dlouho myslet.

04.01.2021 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Z této knihy mám dosti rozpoluplné pocity. Na jednu stranu byl příběh super, čtivý, bavil mě. Setkání s Drákulou a Van Helsingem bylo přínosné.. Na druhou stranu některé pasáže byly až moc dlouhé. Prvních 50 stran bylo asi nejzáživnějších. A pak se to tak nějak střídalo - bavila, nuda, bavila, nuda :) Každopádně, po dočtení knihy sem měla v noci "krásný" sen a probudila se s arytmií, jak byl výživný :) Určitě stojí za přečtení.

31.12.2020 4 z 5

Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc Sarah Hlousek (p)

Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc. Velmi rychlá a vtipná oddechovka. O autorce jsem doteď neslyšela, což považuji za škodu. Příběhy byly kraťučké a velmi čtivé. Kniha pojednává velmi realisticky o životě na Bali, což mě značně zaujalo. Jen mi chybělo představení autorky při úvodu.

27.12.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zajímavý námět. Velmi čtivé. Hlavní detektiv Frost je opravdu sympaťák.

19.12.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Rozjezd byl zdlouhavý. Musela jsem si přivyknout stylu psaní a poněkud zvláštnímu ději. Po pár stranách mě to však začalo bavit, pak ještě více a nakonec jsem knihu přečetla během pár dnů. Bylo to velice poutavé, i když občas hodně zmatečné. Nakonec se to ale všechno propojilo a dalo smysl. Takže za mě fakt dobré.

07.12.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Výborné zakončení skvělé trilogie! Sympatické postavy, zajímavý a čtivý děj.

28.11.2020 4 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Tento díl byl asi nejslabší, ale i přes to se to velmi dobře četlo a klidně bych zvládla ještě další díl. Ema byla trochu na počuni, s tím jejím vybíráním. A Filip opravdu překvapil... no, zajímavé. Každopádně bavila!

20.11.2020 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Opět velmi příjemná jednohubka, která pobavila! Autorčin styl psaní mi opravdu sedl a už se těším na další díl.

15.11.2020 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Mám velmi ráda české humoristické romány. Falešný román jsem četla již podruhé a opět se mi velmi líbil. Jednoduché, vtipné a oddechové čtení.

14.11.2020 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Začátek nové triologie mě tedy moc nenadchnul. Musím to přirovnávat k autorčiným třem předešlým knihám a ty byly rozhodně lepší. Na autorku však nezanevřu a počkám si na zbytek dílů. Každopádně Kolotoč byl čtivý, ale už to nebylo tak dinamické... až ke konci mě kniha chytla, zbytek byl spíše táhlý..

11.11.2020 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět to bylo moc rychlé a naprosto skvělé. Pan Boček by ty knihy mohl psát trochu delší. Čte se to samo, pobaví to, nic komplikovaného :) Jen ten konec byl useknutý a budeme muset čekat, jak to všechno dopadne. Miluju aristokratku!

29.10.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha volně navazovala na první díl. I když jsem si toho z prvního dílu moc nevybavila, tak jsem se dokázala celkem rychle zorientovat. Příběh byl zajímavý, bylo to zase něco jiného. Čtivě napsáno. Určitě si přečtu i třetí díl.

28.10.2020 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Na knihu jsem byla hodně zvědavá a měla jsem vysoká očekávání. Mám duchařinu ráda, ale tohle mě spíše nebavilo. Čekala jsem příběhy, nějaký děj a hlavně pocity strachu a hrůzy.. občas zde byly pro mě zajímavé momentky, ale spíše jsem se nudila. Některé pasáže jsem dokonce přeskakovala. Každopádně informacím uvnitř knihy věřím a manželé Warrenovi měli opravdu zajímavý život. Jen prostě kniha nesplnila má očekávání.

"Člověk dokáže svými vlastními silami dosahovat triumfů nebo páchat ohavnosti, a je proto nezodpovědné svalovat vinu na nadpřirozené síly, když hlavní chyba spočívá v nás samých."

22.10.2020 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knihu jsem si pořídila na doporučení a nějak se ani moc nezajímala o děj.. no po přečtení pár stran nastal WAU efekt a je to jedna z mých TOP čtených knih! Děj je teda hodně drsný a zřejmě to nebude pro každehého, ale paráda! Kniha Vás donutí přemýšlet a dloubat se v tom, co to jako mělo být??? Manipulace, láska.. nevěřím tomu, že autorka knihy si tím sama neprošla. Doporučuji!

"Musí to být milostný příběh, chápejte, musí. Protože pokud tohle není láska, co to potom je?
Je to můj život... celý můj život."

12.10.2020 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Kniha se líbila jako všechny ostatní. Hlavní hrdinka se zde chovala jinak, než v předchozích dílech, ale to mi nevadilo. Příběh byl jako vždy spletitý, napínavý a drsný, takže u tohoto autora klasika. Konec byl trochu rychlý a přetažený za vlasy, ale i tak výborné.

07.10.2020 5 z 5

Bol raz jeden život - Srdce Bol raz jeden život - Srdce Jean-Charles Gaudin

Být to o něco dříve, hned by se ta anatomie lépe učila. Za mě super zpracování kultovního seriálu, který jsem měla moc ráda.

28.09.2020 5 z 5