Kolotoč

Dva mladí advokáti – Piotr a Olka – se přátelí už od dob společného studia na vysoké škole. Oba mají naprosto nevydařená manželství: Olčin manžel propadl hazardu a rozfofrovává její peníze jako posedlý, Piotrova manželka se léčí po nervovém zhroucení. Mezi Olkou a Piotrem přeskočí jiskra a začíná románek, který jejich už tak dost složitou situaci zkomplikuje ještě víc. Ovšem aby bylo jasno – ani jeden z nich není bez poskvrny. Olka má problém s návykovými látkami a Piotr zase velice snadno podléhá půvabu děvčat, která se kolem něj motají. Oba však spojuje nejen citové pouto, ale také chuť vydělat pořádný balík. Využijí své právnické znalosti a styky ve zločineckém podsvětí a roztočí kolotočový podvod s DPH. Peníze se jen hrnou, všechno jde jako po másle – ale jen do určitého okamžiku. Někdo něco práskl, prokecl nebo začal spolupracovat s policií. Olku zavřeli a Piotr se skrývá ve Slezsku. Sny o bohatství se rozplynuly… Nebo snad ne? Vždyť se toho může stát ještě hodně, zejména když do hry vstoupí Lilka a Kinga…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445667/big_kolotoc-NS5-445667.jpg 3.8163

Kolotoč 1.

Literatura světová, Romány, Erotika

Vydáno: , Red

Karuzela, 2018

Kniha Kolotoč

Emma27

Kniha mě bavila ,ale mela sem zvlastní pocity.Na muj vkus tam bylo moc erotiky.

MilackovaN

Mně autorčin styl psaní asi prostě nesedí. Po přečtení Dohody jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci a zkusit tuto vychvalovanou sérii. Ani ta mě bohužel nechytla.

JessieEx

1,5*
Asi jsem se měla poučit už z předchozí série, protože toto bylo ne stejně špatné, ale ještě horší. Takto si čtení pro ženy nepředstavuju, spíš jsem měla dojem, jakoby to psal muž pro muže.

Bylo to drsné, vulgární, bez emocí, bez citů, plné povrchního sexu (nebylo to erotické, spíš pornografické, ale naprosto nevzrušující), hlavní postavy byly skrz naskrz záporáci. Nefandila jsem jim ani trochu. Prostě nic pro mě.

Rozuzlení trošku vylepšilo můj celkový dojem z celé knihy a přidávám za něj hvězdičku, nečekala jsem to. Doufám, že už jsem se dostatečně poučila a po dalších knihách od autorky nesáhnu :)

Lofda

Tak dobře, není to žádná vážná krásná literatura, ale mě to bavilo, a to hodně ;-) Z předchozí série už si moc nepamatuji a i tahle knížka bude za nějaký čas nejspíš jen další z mnoha, kdy vlastně zapomenu o čem že přesně byla, ale svůj účel rozhodně splnila, proto dávám plný počet. Olka ani Piotrek nejsou svatoušci a žádnou velkou romantiku nečekejte, tihle dva žijí na hraně (a vlastně i za hranou - v tomto případě zákona), navíc jsem vůbec nechápala manželství ani jednoho z nich, ale co? Bylo to zábavné, napínavé, čtivé.. Nemusím souhlasit s tím, co postavy v knize dělají, já chtěla vypnout, a to se mi díky autorce povedlo :-) Mmch. fakt běžně Poláci pijou takovou extraligu??

Miška935

Kniha mě nesmírně bavila, mám ráda advokátské prostředí, najdete tam i něco z mafiánského prostředí, příběh mi přišel slabý, ale i tak se mi to líbilo. Kniha je čtivá, hoooodně vtipná a už začínám číst druhý díl.

hanka24

Tenhle typ literatury není úplně můj šálek čaje. Četlo se to dobře, líbilo se mi střídání vyprávění hlavních postav. Příběh mě vtahl asi do poloviny knížky, kdy jsem byla opravdu napnutá, co zatím vším je. Pak když se vše začalo pomalu odhalovat, zjistila jsem, že mě to vlastně tolik nebaví. Ne, že by od začátku bylo jasné kdo za vším stojí, vůbec jsem netušila , ale spíš mi to přišlo, že je to rozuzlení až jako uměle přehnaně rádoby napínavé.

Mirkatka

Dva právníci, Piotr a Olka, nejsou zrovna vzorem ctnosti. Rozhodnou se využít své znalosti k podvodu s DPH prostřednictvím zločinecké skupiny. Kniha plná akce, drsné komunikace a napětí.

tatjana1737

(+ SPOILER) Nejprve jsem četla sérii Prokurátor - Komisař - Podezřelý, abych s mírnými obavami (přece jen čísla u hodnocení této série nejsou nikterak vysoká) sáhla po Kolotoči. Mezitím jsem četla lehce sžíravou, ale trefnou recenzi Magdy Melichové na iLiteratuře (podtitul "Kolotoč známých postav a klišé"), s níž souhlasím ve všech bodech obžaloby. Menší ukázka:

Od prvních stran románu Kolotoč je patrné, že k žádnému uměleckému zrání u autorky nedošlo. Používá osvědčený vyprávěcí postup, při němž střídá perspektivy hlavních postav, příliš si neláme hlavu s popisy a příběh má přeplněný různými klišé. Jediné, čím Świst překvapuje, je to, jak málo originality jí stačí k vytváření dalších a dalších příběhů, v nichž recykluje obdobné postavy, situace a plytké dialogy. (...) Těch několik málo popisů, ke kterým se Świst odhodlá, vnáší do příběhu spíše zmatek a nekonzistenci.

Vše je opět vystavěno na erotické přitažlivosti mezi postavami a jejich slovních soubojích. Přidejme zápletku s nějakým dávným zločinem, kdy jde hrdinovi někdo po krku, a o zábavu je postaráno. Ač Melichová píše, že český čtenář se moc nechytá, a i když v mém případě má pravdu, mě ty popkulturní odkazy vcelku bavily, protože o současném Polsku vlastně vůbec nic nevím. Podstatně méně mne však bavily ústřední postavy a příběh jako takový. I když se sama do této polohy ráda pasovala, Olka byla místy "až moc" a obecně nemohu sympatizovat s někým, kdo vědomě páchá trestnou činnost. Piotr navíc svůj kolotoč (jsem ráda za to, že jsem se na konci aspoň dozvěděla, v čem ty podvody spočívaly) roztočil za pomoci skutečných zločinců a na tom skutečně nic atraktivního neshledávám. O dějové lince s manželkou nemluvě... Kinga a jiné epizodní postavy z předchozí série však těmhle advokátům fandí a drží palce, což mi vadilo asi nejvíc. Já vím, je to oddychová četba, člověk to nesmí brát tak vážně, ale když už taková kniha vyjde, čekala bych nějakou větší hodnotu než jen neustále souložící pár a kriminální zápletku, která ovšem vyznívá ve smyslu, že krást je vlastně cool a bezva. Pokud to beru jako čirou fikci a četbu, která mi má vymýt mozek plný každodenních větších či menších starostí, pak ano. Pokud bych to měla brát jako erotickou literaturu, tak to taky projde, i když to nemusí oslovit úplně každého (opět hodně vulgarismů aj.). Kdybych ale v knize měla spatřovat solidní (a uvěřitelný) krimi příběh, tak to už prosím ne.

"Olenko," zašeptal jsem, chytil ji za boky a dodal jejím pohybům ještě rychlejší tempo. "Ty asi vážně chceš, aby tě slyšel celej vlak?"
"Je mi to úplně u prdele!" zakřičela ještě hlasitěji.
"Tak to pak jo."

Opět si vypomohu zmíněnou recenzí:
Přečíst jednu knihu Pauliny Świst je jako přečíst je všechny. Svou čtenářskou obec si bezpochyby najde, ale náročnější čtenář by měl raději sáhnout po něčem jiném. Anebo se smířit s tím, že četba série Kolotoč po něm nebude vyžadovat fantazii, soustředění ani zamyšlení. Po čemž ostatně kolikrát pátráme, chceme-li se patřičně odreagovat.

Takže asi tak :-).