Kill Creek

Kdesi na kansaském venkově, na konci temné cesty vedoucí zbytky otevřené prérie, stojí téměř zapomenutý dům sester Finchových. Celé roky zel prázdnotou, zcela opuštěný, zarostlý plevelem a vysokou trávou. Jeho dveře se mají poprvé za několik desítek let znovu otevřít. Avšak za nimi, skryté v neprostupných stínech, cosi vyčkává a touží se setkat s nově příchozími… Když úspěšného autora hororových románů Sama McGarvera pozvou, aby strávil Halloween v jednom z nejslavnějších strašidelných domů v zemi, zdráhavě souhlasí. Alespoň nebude sám: společnost mu budou dělat tři další mistři děsu, spisovatelé, kteří mají stejně jako on zásadní podíl na podobě současného hororu. Entita, kterou v domě nevědomky probudí, je však následuje do jejich domovů, trýzní je a dotyčným hrozí, že se stanou součástí krvavého odkazu Kill Creeku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458863/kill-creek-Pmy-458863.jpg 3.791

Kniha Kill Creek

Nina291
předevčírem

Ale jo, bavilo mě to. Byly tam i strašidelné chvilky, občas trochu zbytečně roztahané, ale po nějaké době konečně ucházející počtení

stanislav0373

"Smrt lásku neposílí. Smrt vás prostě jen učiní mrtvým."

Kill Creek, horor, ze kterého mám ještě teď příjemný pocit... Jo, možná jsem strašpytel, nebo spíše nejsem typický hororový nadšenec, ale přeci jen jednou za čas to člověku neuškodí.

Krom překrásné obálky, na kterou jsem se během čtení často zpětně díval, tato kniha ukrývá naprosto fenomenální a originální příběh! (Jasně, vím, ne každému se líbí, četl jsem komentáře pode mnou. I když je zajímavé, že někteří, při pohledu na profil, nečetli dobrou knihu několik let. Vskutku znepokojivé...Snad jednou naleznou něco uspokojivého.) Ale z pět ke KILL CREEKu:

Byl jsem naprosto pohlcen jazykem, jakým je příběh psán. Nevím, zda děkovat více spisovateli či překladatelce, každopádně obrovská čtivost je to, co člověka pohání stránkami dál a dál takovou rychlostí, až z dálky vypadáte jako neurotik na speedu. Dobře volené věty, slovní obraty a dávkování příběhu dokáže navnadit čtenáře, pohltí ho svou hrou a atmosféra je pak neskutečně silná. Člověk má pocit, že to, co právě čte se odehrává přímo před ním, že si může na věci sáhnout, cítí vůni, slyší zvuky...

Ano, možná jsem po delší době na skvělé knižní vlně, možná mám trošku euforické vnímání, ale to nic neubírá v tom, že je to skvělá kniha, která stojí za přečtení a to i v případě, že nejste úplně hororový čtenář.

"Na fámách je zvláštní ta věc, že nezáleží na tom, zda jsou pravdivé nebo ne. Stačí, že jim lidé věří."

Majollica

(+ SPOILER) Opět a s radostí půjdu proti proudu znuděných, co mají jen slova výsměchu a pohrdání. Jsem přesvědčená o tom, že: 1) Nejvíce se bojíme toho, co nevidíme, co jen tušíme. 2) Jediné, před čím nedokážeme utéct, je to, co máme ve své vlastní hlavě. 3) Fyzickou schránku zničit lze, energii nikoli. Na těchto 3 principech vystavěl Scott Thomas svůj horor, na těchto 3 zásadách jeho příběh funguje. A funguje opravdu výborně. Kdo tvrdí, že se spisovatelům v domě vůbec nic nestalo, ten asi četl Pohádky z pařezové chaloupky, a ne Kill Creek. Představa, že si cosi zmapuje moje traumata, bolesti a vzpomínky na minulost a začne mě skrze ně děsit a ovládat, je příšerná. Víte o něčem hrozivějším? Já ne. A jako správný horor končí i tento "happy endem pro zlo" - autor mu dává novou formu existence, a to tak elegantně, že mi u posledních řádků spadla brada a rezonovaly mi v mysli ještě několik dní. Scott Thomas napsal svůj Kill Creek s vášní pro žánr a důkladně jej promyslel. Příběh je o to působivější, že by mohl mít reálný základ. Nominace na Cenu Brama Stokera, označení "nejlepší hororová kniha roku 2017" i všechny pochvalné recenze jsou zcela zasloužené. I já jsem nadmíru spokojená. Jen ubírám jednu * za zombie sestry na konci - takoví laciní bubáci mě vážně nebaví.

Pepina19

Líbilo se mi to, vzhledem k tomu, že mi stále leží v hlavě, za mě velmi slušné...

TheRaven

První polovina vynikající, pak nadšení trochu opadlo a závěr těžce neoriginální, jak už poznamenali ostatní. Nicméně příjemná, čtivá záležitost, z níž zejména v oné první polovině tryská, že je to kniha napsaná fanouškem pro fanoušky. Potěší rozebírání různých přístupů k hororu, jež jsou zastoupené čtyřmi spisovateli jasně inspirovanými skutečnými autory, i pokládání přesně těch otázek, které si každý fanoušek žánru jistě položil nesčetněkrát. Povedený spontánní nákup. 3,5*

Mrkvaakh

Slušně napsaný popkorn, který se dobře čte. Ideální do současných veder. Míchá v sobě duchařinu s klasickou vyvražďovačkou, přesto mi nepřišel ani tak děsivý, jako spíš místy „intenzivní“. Na čtyři hvězdy ho v mých očích vytáhla skutečnost, že hlavní hrdinové jsou hororoví spisovatelé s různými názory na žánr. Jejich hašteření tak vyčpělý koncept strašidelného domu obohatilo o meta rovinu, která byla velmi příjemná.

KadetJaina

Za mě ušlo, i když jsem doufala v něco jiného než v zajeté klišé. V pohodě jsem tím zabila tři odpoledne, nikdy mě to nenudilo. Postavy byly poměrně sympatické a to i v tom špatném slovasmyslu. Všehovšude je to ale bezpečný horor - zajeté scénáře, zajeté stereotypy, zajetý konec.

Wish

Uff, tohle byl teda horor. Ale pro mě osobně. Tak slibně to začalo... a tak rychle to šlo k šípku. Myslela jsem, že to snad ani nedočtu. Už dlouho se mi nestalo, aby mi dával zabrat každý řádek. Tak moc mě to nebavilo. Nulová atmosféra, nulové napětí, nijaký děj. Ani konec to nezachránil.