Kill Creek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdesi na kansaském venkově, na konci temné cesty vedoucí zbytky otevřené prérie, stojí téměř zapomenutý dům sester Finchových. Celé roky zel prázdnotou, zcela opuštěný, zarostlý plevelem a vysokou trávou. Jeho dveře se mají poprvé za několik desítek let znovu otevřít. Avšak za nimi, skryté v neprostupných stínech, cosi vyčkává a touží se setkat s nově příchozími… Když úspěšného autora hororových románů Sama McGarvera pozvou, aby strávil Halloween v jednom z nejslavnějších strašidelných domů v zemi, zdráhavě souhlasí. Alespoň nebude sám: společnost mu budou dělat tři další mistři děsu, spisovatelé, kteří mají stejně jako on zásadní podíl na podobě současného hororu. Entita, kterou v domě nevědomky probudí, je však následuje do jejich domovů, trýzní je a dotyčným hrozí, že se stanou součástí krvavého odkazu Kill Creeku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458863/big_kill-creek-Pmy-458863.jpg 3.6208
Žánr:
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Kill Creek, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Kniha Kill Creek

LuckaLO
23. května

(+ SPOILER) Tohle bylo dobrý! Od knížky jsem neměla moc velká očekávání, dlouho mi ležela v knihovně a pořád se mi do ní nechtělo. Chyba.
Ne že bych se u knížky bála, to se povedlo kdysi dávno jen Kingovi v Osvícení. Ale některé momenty byly hodně nepříjemné, občas jsem měla lehké mrazení v zátylku. Konec byl trochu přehnaný, ale po dlouhé době jsem si přečetla pořádný horor o strašidelným baráku. Moorovou jsem si hodně oblíbila, chvíli jsem měla i radost, že přežila. No, vlastně asi jo. :)

Čand@
18. května

Krásny hororík :). Niekto sa možno nebál, ale ja hej. Pre mňa to teda nebolo pokojné čítanie v posteli pred spaním. Veľmi sa mi páčilo, že každý zo spisovateľov, čo tu vystupujú, sú autormi iného typu hororovej literatúry. Keby neboli vymyslení, ich diela by som chcela čítať (asi s výnimkou na mňa príliš drsnej Moorovej :)). Bavilo ma veľmi, aj keď ako už niekto nižšie zmienil - King to nie je, ten je iná liga. Dúfam, že autor pracuje na nejakom pokračovaní.


lucia0482
05. dubna

Horory čítam rada, odkedy mi učaroval Stephen King a to už bude nejaký ten rôčik. Kill Creek som začala čítať s veľkým nadšením, no rýchlo opadlo. Kniha sa veľmi vlečie, miestami ma nudila. Postavy mi neprišli výrazné ani zvlášť zaujímavé. Našli sa síce nejaké strašidelné okamihy, ale veľa ich nebolo. Koniec bol trochu hororový, aj keď niečo podobné sa očakávať dalo. Knihu som čítala dlhšie,ako som čakala, lebo keď ma to nebavilo, odložila som ju. Čakala som viac.

Marllo
30. března

Kill Creek byl pro mne překvapením. Po dlouhé době jsem se nerozhodl na základě referencí ( neberu ty na povedeném přebalu knihy ), ale právě na základě tématu. Dlouho jsem si chtěl přečíst horror, který nevybočuje z řady a snaží se jen dobře vystrašit. No a mýlil jsem se, a to naštěstí v dobrém slova smyslu. Převedení tématu o strašidelném domě do naší moderní doby nemohlo být napásáno lépe. Vlastně jak jinak se přiblížit dnešnímu čtenáři dobrý příběh o strašidelném domě než-li přes stream populárního influencera s čtyřmi nejlepšími horrorovými spisovateli. Každý spisovatel píše trochu jiný horrorový žánr a na základě toho je i znát jaký je i ve skutečnosti jako osobnost. Líbilo se mi prokreslení postav a jejich strachů které je formovali za jejich života a na základě těchto bolestí či ztrát jsou charakteristické i jejich knihy. Což se dozvídáme během příběhu, který sám o sobě není kdo ví jak inovativní, ale v určitých částech volí jiný přístup a to oceňuji. A hlavně. Což musím zdůraznit, jsem se vážně v některých pasážích BÁL a to že hodně. Což se mi dlooouho nestalo. Dokonce jsem měl na základě toho špatné sny a už i přítelkyně po mne chtěla abych knihu přestal číst. Tím nechci říct že to je nejstrašidelnější kniha. To rozhodně ne. Ale mne se trefila do vkusu a byl jsem spokojený. I když přemrštěný akční závěr byl už i na mne moc fantasy. Každopádně pokud někdo hledá knihu u které se chce bát a strávit pár večerů s rozsvíceným světlem při spaní. Tak čile do toho.

Miriam
20. března

Mám ráda knihy i filmy o tajemných domech s děsivou minulostí. Nápad dobrý, čtivé, každá postava měla svá osobní tajemství, dávalo to smysl, nic překombinovaného.

mareksevc
23. února

príjemné prekvapenie, hlavne fajn atmosféra od začiatku a miestami som mal dokonca aj drobny pocit strachu , nelutujem a odporučam i ked Kingovku nečakajte

knihomolka27
20. února

(+ SPOILER) Čím víc jsem kritizovala knihy Darcy Coates za jejich unylost, nenápaditost a celkovou plochost žánru, tím víc jsem se sebe sama ptala, zdali existuje knížka, která by má očekávání od tohoto žánru splnila, a dala mi to co jsem chtěla od Darcy a jiných spisovatelů tohoto žánru. A ano, tahle kniha to všechno splnuje... a ještě překvapivější je, že jsem to vzhledem k rozpačitým komentářům ani nečekala.

Takže ...Kill creek je esencí tohoto žánru. A pokud po mě chcete, abych vám popsala co je pro mě mysteriozní, moderní horor...tak je to přesně tato kniha. Ale chci se vrátit k Darcy a jejím knihám. Jde o to, že Darcy píše přeci jen jinou literaturu, která určitě většině lidem sedne víc - po vzoru prázdné efektivity, ve svých knihách prolívá krev, má tu krvežíznivé duchy s profláknutou minulostí, jednoduché postavy a i celkem primitivní zápletky - její knihy jsou tedy takové jednohubky tohohle žánru, a i když zdaleka nedokáží navodit potřebnou atmosféru nebo prodat jejich příběh, pořád chápu proč i přes jejich né tak velkou kvalitu, je lidé pořád čtou.

Kill creek není pro každého, vůbec bych se nedivila, kdyby fanoušci uctívali Darcy Coates a tuhle knihu popsali jako nudnou, rozvleklou a o ničem - Kill creek je specifická a přitom klasická kniha, ale tyto dvě rozdílné poly umí neskutečně dobře vybalancovat, a t tak že ortodoxní fanoušci strašidelných domů dostanou to co chtějí, a ti co volají po originalitě to dostanou taky.

No nebudu tu rozpitvávat děj, nebo tak, ale kniha je prostě nehorázně dobře napsaná. Je čtivá, líbí se mi přirovnání až skoro k básnické mluvě, umí dobře vystihnout atmosféru a popsat místo - já vlastně nevím co knize vytknout upřímně. Ta kniha je tak úplná a komplexní, že mám pocit, že tam všechno do milimetru naprosto zapadá. To mě na knize fascinuje nejvíc jsou postavy - ty jsou totiž téměř hmatatelné, a právě tím jak jsou nedokonalé si k nim cestu najdete celkem rychle a na každém z nich si něco oblíbíte. Ono celkově to pojetí hororu je tu o level výš, než by se na první pohled mohlo zdát, autor si tu pohrává s novou neotřelou myšlenkou, která dává smysl a přitom navozuje zcela novou tíživou atmosféru - Dům strašidelný nebyl, ale stal se jím díky lidem co věřili, že strašidelný je, Domu něco obětuješ a on ti dá naoplátku to co nejvíc chceš...nebo to, že dům pořád potřebuje pozornost jinak chřadne... To bylo opravdu neskutečně osvěžující pohrávat si v tomto žánru zase s novou myšlenkou...navíc ten styl psaní tomu opravdu dost napomáhal, tím že autor je scénárista jako by ty scény ze stránek přímo vyplouvaly na povrch...asi nemusím dodávat, že jako film byl by to naprostý fanouškovský orgasmus, obzvlášt pokud by tvůrci využili všech těch příležitostí co tenhle příběh nabízí.

Jako co víc dodat,tohle je kniha, která tenhle žánr dokáže prodat a to hned několika způsoby...ta kniha mě neskutečně bavila, fascinovala, byl to prostě od začátku do konce opojný pocit to číst.

Freak.B
07. února

Zhruba do první půle je spousta nudného žvanění a zbytečně zdlouhavého seznamování s postavami atd. Zbytek se dá již vydržet, ale ve srovnáním s knihami od Stephen Kinga je to nuda bez nápadu.

1