fajka fajka komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Úžasná a roztomilá knížka, ale hlavně knížka mého dětství. Vzpomínám si, jak mi ji četla moje starší sestra, když jsem byla malá a chystala jsem se jít do postele. Na ty chvíle nezapomenu.

12.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Za mě je tato kniha perfektní. Přesně něco takového jsem si potřebovala v tuto dobu přečíst. Mrzí mě, že už jsem příběh dočetla. A radši se nebudu nějak moc rozepisovat, jak jsem z knihy opravdu nadšená, protože bych ji tu mohla chválit kdovíjak dlouho. Takže s vnitřním uspokojením a nesmírnou radostí v srdci knihu doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem dočítala v jednu hodinu ráno. A neskutečně mě zasáhla. Cítila jsem v sobě smíšené pocity. Smutek, lítost, bolest...
Během čtení mnou projížděla hrůza až strach. Kniha opravdu pohladila po duši, získala si můj obdiv a myšlenky. A mně nezbývá nic jiného než knihu opravdu a vřele doporučit.

18.03.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh nad kterým je nutno se zamyslet. Ještě jsem nečetla žádnou knihu na toto téma... Nemám ani slov.

06.04.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle bylo opravdu něco. I když jsem knihu do ruky brala s dojmem, že to bude dobré, tak i přesto jsem z knihy opravdu překvapená. Hlavní hrdinka byla super. Byla sympatická a hned si ji oblíbíte. Svět, který Petra Stehlíková vytvořila, je neuvěřitelný. Nemám slov. Stále pohlcená celým příběhem se těším na další díl a knihu celým srdcem doporučuji!

22.02.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Vina je lovec." "Osud je lovec." "Hanba je lovec." "Strach je lovec."

Už jsem četla autorčinu knihu V šedých tónech a ta mě taky tak zasáhla. Musím přiznat, že jsem také neslyšela o té události, dokud jsem si knihu nepřečetla. Všechny postavy měly za sebou těžkou minulost a netušily, co je bude ještě čekat v budoucnu.
Životy čtyř postav se postupně propojují a směřují ke stejnému cíli. A to k přežití.
Hodně lidí si v té době prožilo hrozné věci, snad se to nestane nikdy znovu.

16.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Se zamyšleným výrazem v ruce držím knihu Relikvie smrti a postupně si přejíždím v hlavě celý příběh, který jsem prožívala s Harrym. Je to zvláštní pocit vědět, že jste celou sérii už dočetli. Jsem z toho smutná, ale zároveň jsem ráda, že vím, jak to všechno dopadlo. V knize na mě čekalo mnoho zajímavých překvapení a zvratů. Musím přiznat, že jsem až do tohodle dílu neměla vůbec ráda Snapea. Ale jak jsem se začala o něm dozvídat víc, tak mi postupně přestal vadit až jsem ho měla celkem v oblibě. Celkově bylo v knize dost nebezpečí, ale to jen dodávalo napjatou atmosféru a pocit, že teď nesmím přestat číst. Jsem velice ráda, že jsem tuto sérii začala číst, přirostla mi k srdci a pevně věřím, že tam zůstane navždy.

29.06.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha, která má, co do sebe. Překypuje krutou realitou. Slovy ani nepopsatelné...

17.07.2022 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Takové pěkné zahřání u srdíčka. Kniha ve mně vzbuzovala vzpomínky na dobu, kdy jsem byla malinká a milovala jsem každou hru na dobrodružství, každou noc, kdy jsem spala ve stanu. Bylo mi až líto, že už ta doba pominula a že jsem si ji pořádně neužila. Hochům od Bobří řeky jsem až záviděla jejich výlet do Sluneční zátoky. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a odnáším si z ní hezký pocit.

03.11.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Po pátém dílu Harryho Pottera jsem byla smutnější než obvykle. Byla to krásná a tajuplná kniha s jakýmsi napětím. Harry už měl patnáct let a vystavoval se velkým nebezpečím. Častokrát jsem s ním soucitila, když si odpykával své školní tresty. Je zajímavé číst, jak postupně hlavní hrdina a jeho kamarádi rostou. Občas sama sebe přistihnu, jak přemýšlivě hledím z okna a vracím se zpět k jejich neobyčejnému světu. Jsem hodně ráda, že jsem tuto sérii začala číst a myslím, že se k ní budu nejen jedenkrát vracet.

19.04.2020 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Pěkný a kouzelný dodatek. Pro mě jako stvořené. Nutně jsem totiž potřebovala něco navíc, něco co by mi ukázalo více z událostí, které se staly potom atd. Byly tam části, které mě bavily míň, ale to mi nevadilo. Poslední kapitoly o vánoční návštěvě a část, kde si Thomas povídá s Henrym, se mi líbily nejvíc. Jsem z knihy spokojená a jsem vděčná, že jsem se jí mohla obohatit.

31.01.2022 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dočetla jsem poslední věty Prohnilého města a zanechávám v sobě pocit spokojenosti. Nenalezla jsem v knize žádné místo, které by mě nudilo. Celou dobu se s vámi táhne tajemná a příjemná atmosféra. Za mě byl nejlepší ze všech postav (samozřejmě) Kaz. Měl všechno geniálně promyšlené a působil tak záhadně. Líbil se mi jeho vztah s Inej. Ale celou jejich šestici jsem měla ráda. I když kniha měla velké stránky, tak se rychle četla. Smutná scéna u konce mě opravdu dojala. Neuměla jsem uvěřit, že se to opravdu stalo. Budu se dlouho vzpamatovávat z toho, že to celé skončilo. Nechce se mi opouštět Ketterdam, všechny postavy, celkově celý příběh. Ale jedno vím jistě, mám na to krásnou, kouzelnou a jen tak nezapomenutelnou vzpomínku.

06.07.2021 5 z 5

Ve mně se skrývá smutek a žal. Smutně končící šestý díl jsem dočetla a hned se vrhnu na sedmý. Celá kniha mě překvapila. Velice se mi líbil děj a různé zápletky, které se v knize objevily. Každičký krok a rozhodnutí Harryho jsem prožívala s ním. Čím dál víc si uvědomuji, jak bych byla ráda, kdyby najednou v mém okně přistála sova s dopisem o přijetí do Bradavic.

14.06.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se ke knize dostala. A uznávám, že toho vůbec nelituji. Kniha už od začátku si získá mnoho fanoušků. Hlavní hrdina Harry je sympatický a odvážný chlapec. Jeho kamarádi jsou také vyjímeční. Podle mě je to dobře psané a hlavně čtivě napsané. Postavy byly hezky propracované a měly každá různé vlastnosti. Rozhodně si chci přečíst i ostatní díly a věřím, že si je velice užiji.

11.03.2020 5 z 5

Pomalu se přesouvám ze světa plného kouzel a všelijakých tajemství do reality. Velice jsem si ten příběh užívala. Prožívala jsem každičkou chvíli s Harrym a také každé nebezpečí ve kterém se ocitl. To snad ani nejde, abyste si hlavního hrdinu neoblíbili. Zdá se mi, že se mi ty díly líbí čím dál tím víc. Každý z příběhu je v něčem jiný a zajímavý. Myslím si, že ani nenajdu žádný moment, který bych této knize vytkla. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a mám na ní hodně příjemných vzpomínek.

17.03.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tahle kniha mi vyrazila dech. Opravdu mě překvapila. Ještě než jsem knihu začala číst, tak jsem tušila, že bude dobrá, ale nečekala jsem, že z ní budu až tak nadšená. Všechny postavy jsem si zamilovala. Ale mými favority se stali Kaz a Inej. :) Stále se ještě cítím naplněná kouzlem příběhu. Pořád ještě procházím spolu s hlavními hrdiny Ledovým palácem nebo bloudím temnými uličkami Ketterdamu. A tenhle pocit ve mně ještě nějakou dobu zůstane.

12.04.2021 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Knížka je úžasná. Oblíbila jsem si štěňátko Méďu. Byl citlivý a snažil se zlepšit život rodině Woodsové. Takového pejska bych chtěla mít doma. Příběh na mě zapůsobil neobyčejným dějem. Jednou ještě z mých oblíbených postav je Emily. Byla sympatická a velmi poslušná. Celkově se mi na knize líbila vánoční atmosféra. Kniha pro mě byla krásným vánočním příběhem na který budu často vzpomínat.

29.06.2019 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Jakmile jsem tuto knihu spatřila v knihkupectví, tak jsem věděla, že ji musím mít. Knihy psané tímto stylem mi vyhovují a mám je strašně ráda. Jednoduchost příběhu mě dokázala omámit, skrývala v sobě tolik tajemství a myšlenek, které čekaly než je někdo odhalí. V poslední době si neumím najít čas na čtení, ale když se mi dostala do ruky tato kniha, tak to bylo hned přečtené. Jednou z věcí, které se mi nejvíce líbily, byly ilustrace. Ty té knížce dodávaly ještě více něžnosti a krásy. Každá čárka tam měla své místo. Celkově ve mně knížka zanechala velkou stopu a tuto stopu si budu pěkně střežit.

31.12.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zase jsem z knihy spokojená. Mezitím mě asi zaujal tento díl nejvíc. Bylo tam mnoho vtipných a radostných chvil, ale tentokrát tam bylo i dost smutku. Mnohokrát mi bylo Harryho líto. Ostatní na něho byli krutí, i když za to vlastně nemohl. V knize panovalo dost napětí. Častokrát mnou projel nával zvědavosti a soucitu. Nejsmutnější to samozřejmě bylo před koncem. Je velice zajímavé, že cítíte každý okamžik, jako kdyby jste se přenesli přímo k nim do Bradavic a všechno prožívali z hlavním hrdinou a jeho přáteli. Z knihy jsem nadšená a těším se na další díl.

26.03.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl Harryho Pottera se mi snad líbil víc než první. Bylo v něm hodně napětí a všelijakých zvratů. Líbila se mi postava skřítka Dobby. Byl laskavý a měl dobré srdce. Bylo mi ho častokrát líto, jak se k němu chovali jeho majitelé. Pořád obdivuji ten nápad, který autorku napadl. Je to velice těžké něco takového vymyslet a já bych to určitě nedala. Tento kouzelnický svět, škola v Bradavicích a postavy z knihy se mi zaryly do mysli a odtamtud už se těžko dostanou pryč.

13.03.2020 5 z 5