Evina74 Evina74 komentáře u knih

Černé ovce a beránek boží Černé ovce a beránek boží Joanna Cannon

Přiznám, že jsem knihu nedočetla. Ne že by se mi vyloženě nelíbila, ale děj mi přišel příliš váznoucí, asi chybělo to správné rozpoložení. Třeba se k ní vrátím někdy v budoucnu.

12.12.2018 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavé čtení - všem doporučuji!

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Naprosto čtivě napsaný příběh od sympatického autora. Zajímavé téma vzniku Temelínu, do té doby jsem vůbec netušila okolnosti stavby. Zprvu pro mne bylo ale těžko uvěřitelné, že by 18tiletá dívka tak moc tíhla ke své vesnici a bojovala za ni. Ke konci mě mrzelo, že kniha tak rychle skončila, zajímal by mě i osud hlavní hrdinky ve světě, ale to by bylo asi na další knihu.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět přečteno za dva dny - napínavé čtení, čtivě napsáno. K ději - přišlo mi dost děsivé, čeho všeho jsou ženy kvůli chlapům schopny a jak snadno se posouvají hranice "normálnosti" (viz dvojice "padouchů").

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Vtipná knížka pro děti, docela jsem se bavila.

24.09.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Napínavá detektivka - rychle zhltnuto stejně jako první případ Eriky Fosterové. Jen jeden detail mi vadil (zřejmě chyba v překladu) - popis - jantarově černé vlasy...

27.08.2018 5 z 5

Úžasné zážitky, skvělý přístup k životu, prostě princ Ládík je obdivuhodný člověk. Poučné a zábavné zároveň. Audiokniha namluvená autorem prostě nemá chybu.

27.08.2018 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Čtivá detektivka. Doufám, že se dočkám pokračování.

30.07.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super čtivé a napínavé - zhltnuto za víkend.

30.07.2018 5 z 5

Smutný příběh, ale pěkně napsaný - musela jsem si ho přečíst dvakrát. Ze začátku jsem měla trochu problém rozeznat, kdo je kdo. Backman i touto novelkou zůstává mým nejoblíbenějším autorem.

09.07.2018 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Čtivá knížka, moje první od Radky Třeštíkové. Děj dost bezútěšný, na můj vkus až depresivní, ale příběh dobře napsaný. Brzy ráda zkusím další.

09.07.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Obyčejný příběh, 3 úhly pohledu. Strašně nesympatická hrdinka (dcera) ve mě vzbuzovala až agresivní sklony ji proplesknout. I když to jistě bylo účelem, pro mě to byl příliš rychlý a smutný konec.

20.06.2018 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Klasika, která nikdy nezklame.

20.06.2018 5 z 5

Zajímavý námět, čekala jsem trochu víc černého humoru, ale i tak čtivý příběh s dojemným koncem.

09.05.2018 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Pěkně namluvená audiokniha, akorát z děje mi bylo občas zima.

02.05.2018 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Další díl oddělení X opět nemá chybu. Napětí, trochu humoru, domnělý největší padouch není největší...Přednes Igora Bareše na audioknize super.

25.04.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za mě dobrý - hororová povídka je sice dost silné označení, ale pobavila jsem se.

25.04.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová se stala mojí oblíbenou spisovatelkou hned po Haně. Volně plynoucí vyprávění o životě, tolik různých osudů, tak čtivě vylíčených. Už se těším, až autorka napíše další knihu!

Babičky Babičky Petr Šabach

Klasický Šabach, mnou kdysi čtený, momentálně jsem si vyslechla audioknihu, a moc dobře jsem se bavila.

Stále spolu Stále spolu Sophie Hénaff

Druhý díl opět nezklamal. Spíš než detektivní zápletku si člověk vychutná všechny ty figurky, zvykne si na ně, prožívá vše s nimi a najednou je konec. Nezbývá než si počkat na další díl...