Evina74 Evina74 komentáře u knih

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Knížku jsem začínala číst trochu až s despektem, ale rychle jsem se začetla, duchařina byla uvěřitelná, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout. Možná by neškodilo víc detektivního pátrání a míň elektřinou nabité romantiky, ale nakonec dojem dobrý a další díly si určitě přečtu.

20.03.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět jsem další díl ze série zhltla téměř na jeden zátah. Až na věcnou chybu s telefonem od Sagy napínavé čtení. A teď už jen rok čekat na další případ...

20.03.2017 5 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Po delší době pěkná severská detektivka se sympatickou hlavní dvojicí vyšetřovatelek. Už se těším na další případy série.

14.03.2017 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Katarina Mazetti

Tak jsem se zas jednou pobavila. Stejně jako při čtení Chlápka od vedlejšího hrobu od stejné autorky. Vtipné, ze života, nic sladkobolného. Moc zajímavé vyprávění událostí ze tří úhlů pohledu - ona, on a děti. Škoda jen, že se to tak rychle přečetlo. Ale na druhou stranu lepší než některé zbytečně protahované romány o ničem.

06.03.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Tentokrát jsem poslouchala audioknihu (určitě pěkně namluvenou), ale děj mi prostě nesedl. Vadilo mi spoustu jmen a složitých propletenců, málo akce, reakce hrdinů takové jakoby ploché. Ale možná je to tím, že Milénium jsem četla už před dlouhou dobou. Kdybych četla knihu, asi bych ji nedočetla.

02.03.2017 3 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Je mi to líto, i když je to moje oblíbená autorka - série se Stephanií Plumovou byla skvělá, ale nemůžu jinak. Čekala jsem vtipné scény nesourodé dvojice podfukářů, ale vše jelo jak po másle, žádný zádrhel, žádná vtipná situace - ne vyloženě nuda, ale prostě průměr. Škoda.

02.03.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak to je po delší době kniha, kterou jsem nedočetla. Byla jsem zvědavá, co na tom Hartlovi tolik lidí má, proč jsou jeho knížky tak populární. Přečetka jsem zhruba 100 stránek příběhu Veroniky a pak už nebyl nějak důvod pokračovat - prostě mě nezajímalo, co bude dál. Možná že mi jen chybělo to správné naladění, ale v nejbližší době se k ní určitě nevrátím.

08.02.2017 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl mě ani v nejmenším nezklamal. Královsky jsem se bavila.

02.02.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Opět jsem se se smrtkou Charlie dobře bavila. Někdo by mohl namítnout, že to není žádná hodnotná literatura, ale vtipných knížek není nikdy dost.

02.02.2017 5 z 5

Abych pravdu řekla, byla jsem zklamaná. Dočetla jsem jen z úcty autorovi a jeho Stoletému staříkovi. Čekala jsem humorné vyprávění, ale nezasmála jsem se snad ani jednou.

11.01.2017 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc milé vyprávění s prvky filozofie budhismu. Určitě si ráda přečtu i další díly.

11.01.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý díl trilogie byl snad ještě lepší než první. Ode mne plný počet hvězdiček, těžko co dodat, vše už bylo napsáno. Snad jen že bylo zajímavé sledovat myšlenky člověka trpícího demencí (Tormod MacDonald).

11.11.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Tentokrát jsem knihu nepřečetla, ale poslouchala audioknihu vydařeně namluvenou Jiřím Dvořákem. Příběh byl zajímavý, moc mě bavila linie vzpomínek na hrdinovo dětství. Už se těším na druhý díl Muž z ostrova Lewis.

24.10.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Už dlouho jsem nečetla tak citlivý příběh a ještě k tomu z válečné doby. Upřímně jsem ráda, že žiju nyní a nemusím řešit otázku přežití. Kniha byla čtivá, příběh poutavý, jen dočíst se mi ji nechtělo neb jsem tušila, že někdo musí zemřít...

20.10.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Laskavý humor v silném a přece obyčejném příběhu. Víc není, co dodat - zkrátka doporučuji.

08.08.2016