Evina74 Evina74 komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Knížka k pobavení a zamyšlení zároveň. Zážitky komické se mísí se smutnými. Chytře napsané, prožité...

29.03.2018 5 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Přečetla jsem knížku na doporučení kamarádky, ale zas až tak úžasná mi nepřišla. Do 70. strany jsem bojovala s pokušením knihu úplně odložit, působila na mě příliš depresívně. Nicméně jsem odolala a prostřední část jsem si celkem užila. Konec mě ale zklamal na celé čáře. Prostě mě přišel jako dost nevěrohodný (i když možná odpovídal mentálnímu stavu hlavního hrdiny).

29.03.2018 2 z 5

Ani další díl (opět poslouchaný jako audikniha a skvěle namluvený Ivanou Jirešovou) mě nezklamal. Ač to zní jako klišé, je to pohlazení po duši.

12.03.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale chyběl mi tam vypravěčský um Rowlingové. Určitě za to mohla forma scénáře, tam tolik prostoru není, ale i tak. Pořád jsem musela přemýšlet nad tím, do jaké míry je to z hlavy autorky 7 dílů, a co vymysleli ostatní pánové. Nicméně, jako takový epilog 20 let poté, proč ne...

08.02.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Fredrik Backman je prostě můj spisovatel! Ač hokeji zrovna neholduju, začátek byl pro mě dost krušný, věděla jsem, že to nesmím vzdát a dobře jsem udělala! Backman je prostě úžasný vypravěč, který vnímá krásy života s moudrostí sobě vlastní a šíří svůj nadhled dál.

01.02.2018 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

Tana French opět nezklamala, i další irská detektivka z pera této autorky byla velice čtivá. Zajímavý byl pohled do zákulisí oddělení vražd i specifický přístup hlavní vyšetřovatelky.

01.02.2018 5 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Moc jsem se pobavila. Touhle knížkou mi autor připomíná víc než kdy jindy Roalda Dahla.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá přečtená kniha spisovatelky Aleny Mornštajnové mě opět nadchla. Obyčejný lidský příběh obyčejných lidských osudů, který zanechá velký dojem. Styl autorky mi 100% vyhovuje, jednuduše vyjadřuje vše, co je nutno říci.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemný poslech audioknihy. Určitě zkusím i další příběhy o kriminalistovi Bergmanovi.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Úžasně zábavný cestopis plný humoru!

22.11.2017 5 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Vtipná současná oddychovka - spíše pro mladší ročníky narození.

01.11.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný a přece krásný, citlivý příběh. Styl autorčina psaní mi naprosto vyhovuje. Byla jsem knihou nadšená a s radostí se pustím do další.

01.11.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Čtivě napsaná, napínavá detektivka.

01.11.2017 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Další skvěle napsaná detektivka.

05.10.2017 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Přiznám, že to asi nebude můj šálek čaje.

05.09.2017 2 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Opět přečteno jedním dechem.

05.09.2017 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Ani druhý díl Hřbitovní královny nezklamal.

02.08.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal. Jen jsem se zatajeným dechem očekávala koho z jeho blízkých zas autor obětuje...

24.07.2017 5 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Správná letní oddychovka!

24.07.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Napínavá detektivka - tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Na přednes pana J. Žáka už si pomalu zvykám.

07.06.2017 5 z 5