Tým v nemilosti

Mimořádně oceňovaný detektivní román s ústřední postavou mladé komisařky Anne Capestanové vypráví s humorem, napětím a feministickým nádechem příběh o nežádoucích policistech. Šéf pařížské justiční policie, takzvané Šestatřicítky, dostane skvělý nápad sestavit tým lúzrů, alkoholiků, homosexuálů, pisálků, zkrátka všech těch, kteří nemohou dostat vyhazov, i když jsou k ničemu. Do čela týmu těchto odepsaných kriminalistů přichází ambiciózní Anne Capestanová, která je takto potrestána za neoprávněné užití zbraně. Měla by sklopit uši, být zticha a plnit rozkazy, ale to ona neumí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340286/big_luzri-tym-v-nemilosti-XkJ-340286.jpg 3.865

Lúzři 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Humor

Vydáno: , XYZ (ČR)

Poulets grillés, 2015

Kniha Tým v nemilosti

broskev28
27.08.2021

Milé a čtivé, paráda!
Četla jsem proloženě se Safírovými ledňáčky a zatímco dětskou knihou jsem se těžce prodírala, tak na tuhle oddechovku jsem se vždycky těšila a její úseky jsem si vysloveně užívala. Humorem vás určitě nezavalí, s tím nepočítejte, ale vyprávění je milé a úsměvné, postavy zajímavé a sympatické, detektivní pátrání velmi nahodilé, ovšem komisařka Capestanová jej vede pevnou rukou. A to prostředí a vybavení komisařství v ulici Neviňátek, které zařídili Rosierová a Lebreton, to tedy nemělo chybu!
Nesmím zapomenout ani na svižný překlad a absenci tiskových či jiných chyb, takže pro mě má tahle kniha všechny parametry kvalitní a inteligentní oddechové četby.

"Nejdřív začala hrát pro vzrušení z vítězství, pak, jako všichni závisláci, hrála, aby prohrála. Kvůli vteřině, kdy se rozhoduje o celém životě, kdy kulička rulety pohltí úspory, prohlubuje dluhy a rozbíjí rodiny. Volání prázdnoty. Když člověk pohlédne hazardu do tváře, málokdy v ní zahlédne váhání."

nervy
03.05.2021

Pěkně se četlo, za mě spokojenost, druhý díl si určitě přečtu. Možná je to i překladem, ale líbí se mi ten styl psaní.

ladna
02.03.2021

Kniha uplně neni humoristická, ale má prostě skvělou optimistickou náladu, smála jsem se až ke konci, třeba scéna-pronásledování zametacím vozem. Příběh mě bavil a netekly v něm potoky krve, ani nebyl nikdo mučen, to oceňuji! Za mě si kniha zaslouží plný počet.

Lily101
13.02.2021

Když neočekáváte “humoristickou detektivku”(což byl můj případ), budete mile překvapeni.

kap66
09.02.2021

Chcete pracovat svobodně, bez kontroly a papírování? Nechte se zařadit do nejbezpečnější škatulky s názvem „Neschopní blbci“. Níž se klesnout nedá, o nic vám už nejde, můžete jen příjemně překvapit. A navíc jste mezi svými. No vážně, člověk skoro zatouží po takovém klidu, natož když mu dojde, jak těsně jsou propojeny dvě věci: pocit, že jím nikdo nepohrdá a potřebuje jeho kus práce, a úspěšný výsledek.
Autorka měla skvělý nápad! Tým funguje i přes některé podivné koníčky či povahové vady jeho členů (spíš než díky nim). Všichni jsou trochu exoti a jejich sžívání je úsměvné; parťácký smolař je jeden z nejroztomilejších detektivů, jaké jsem v detektivkách potkala. V komentářích vnímám nářky nad nedostatkem slibovaného humoru; řachanda to fakt není, to ne, je to „jenom“ mile, jemně vtipné. A to mám hodně ráda.

milary
13.01.2021

Moc příjemné. Sophie Hénaff mi připomíná Fred Vargas, jednu z mých favoritek. Styl psaní je podobný a také vyšetřovací tým se dá charakterizovat všemožně, jen ne jako běžný.
Líbily se mi postavy, líbil se mi příběh, snad jen konec je trochu úsměvně - ani ne tak vypointovaný, jako formulovaný. Nevadilo to. Bavila jsem se. Skoro jsem v pokušení otevřít i mizerně hodnocený druhý díl, čistě jen pro potěšení z pohodového čtení, pokud takové znovu bude. Někdo níže zmiňuje, že - zejména co se týče humoru, šlo "vytřískat víc". Za sebe jsem ráda, že se tak nestalo a knížka si podržela lehkost a roztomile potutelný šarm.

JezinkaJ
12.01.2020

Lidské počtení.
Po dlouhé době příjemná, lehčí detektivka, s nekomplikovanými vztahy, lidmi, nikde žádný excentrik, Určitě si přečtu i druhý díl.
Příběh možná trošku slabší, ale to mi teď vůbec nevadilo. Čtení plynulo k závěru i tak hezky. Nejvíc fandím Pilotovi a jsem moc ráda, že je v příběhu a nesedí doma.
Hvězdičky tak tři a půl, za Pilota čtyři.

petrpospa
25.12.2019

Humoristická detektivka? Netuším, kdo tak debilní označení vymyslel, ale sem se určitě nehodí. Takový Dominik Dán má ve svých knihách humoru mnohem více. Takže bych zůstal jen u toho detektivka. A to celkem slušná. Plusem je, že to jde i bez hromad mrtvol, bestiálně zohavených a detailně popsaných. Mínusem naopak složitější orientace ve jménech. Za to však neviním autorku, ale spíš sebe. Stejný pocit jsem měl nedávno i u knihy z italského prostředí. Přece jen se s českým Jeníkem nebo anglickým Johnem setkávám častěji.
Pokud před úspěšnými jedinci, okázale dávajícími na obdiv svůj majetek, kariéru, úspěchy a podobně, dáváte přednost hrdinům, kterým vše až tak úplně nevychází a přesto to ještě nezabalili, bude vás tato kniha bavit stejně jako mě.