Tým v nemilosti

Tým v nemilosti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340286/bmid_luzri-tym-v-nemilosti-XkJ-340286.jpg 4 71 35

Lúzři série

Mimořádně oceňovaný detektivní román s ústřední postavou mladé komisařky Anne Capestanové vypráví s humorem, napětím a feministickým nádechem příběh o nežádoucích policistech. Šéf pařížské justiční policie, takzvané Šestatřicítky, dostane skvělý nápad sestavit tým lúzrů, alkoholiků, homosexuálů, pisálků, zkrátka všech těch, kteří nemohou dostat vyhazov, i když jsou k ničemu. Do čela týmu těchto odepsaných kriminalistů přichází ambiciózní Anne Capestanová, která je takto potrestána za neoprávněné užití zbraně. Měla by sklopit uši, být zticha a plnit rozkazy, ale to ona neumí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

Poulets grillés , 2015

bagel
11.12.2017 3 z 5

Nic moc, dobré k oddychovému čtení. Nevím, proč se jedná o "mimořádně oceňovaný detektivní román".

b.safarik
07.11.2017 2 z 5

Ztotožňuji se s názorem PetK. Ve všech směrech.

Lucila
23.09.2017 4 z 5

Oddychovka, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Hodně vtipný kousek (podle mě) začíná dole na straně 242 a pokrčuje na následující stránce :-). Pokud k této knize přistoupíte jako k víkendové detektivce, nebudete překvapeni, ale ani zklamáni.

PetK
12.08.2017 3 z 5

Trošku zklamané očekávání. Proč? Protože je kniha prezentována jako humorná detektivka, a humoru tam bylo na můj vkus pomálu. Přitom výchozí situace a samotné postavy tomu víc než nahrávaly. Mám pocit, jako by autorka nevyužila možností, které měla přímo pod nosem. Škoda. Můj dojem je, že se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem víc.
Poznámka na okraj - co se týče námětu, neustále se mi do hlavy vkrádalo Oddělení Q. Carl byl taky takový odpadlík, kterého bylo třeba uklidit. A přesně tak si představuju humornou detektivku - kde humor vychází z rozdílnosti postav, krásně promíchaný s temnotou.

Evina74
24.07.2017 5 z 5

Správná letní oddychovka!

magnolia
22.07.2017 3 z 5

Knížka na dovolenou, žádné velké drama ani vyloženě rozesmávající čtení. Pochvaly a ocenění na obálce mi připadají trochu přehnané, ale to se stává často. Sympatická hlavní hrdinka, její smolařský parťák, prostředí Paříže a francouzská jména mi připomněla krimi filmy ze 70. a 80. let. Jde tu však o přítomnost (i když s návraty o 20 let zpět) a hlavně o mezilidské vztahy, různé lidské osudy a více či méně propracované postavy vyšetřovatelů a těch ostatních.

Peršanka
18.07.2017 odpad!

Není co dodat... :(

aruba
14.07.2017 5 z 5

Skvělá knížka, měla jsem ji zhltnutou za dva dny. Zajímavé postavy, ne všechny jsou vyloženě vtipné nebo nějak extra sympatické, ale jako tým fungují skvěle. Není to ten typ knížky u které bych se smála od začátku do konce, ale místy pobavit dokáže a i detektivní zápletka je zajímavá.

Hella
08.07.2017 3 z 5

Docela pohodové čtení, jen to označení "humoristická detektivka" je podle mě úplně mimo mísu - humor jsem tam téměř nepostřehla (stejně jako z anotace slibovaný "feministický nádech"). A taky se mi trochu míchaly do jednoho galimatyáše oba vyšetřované případy.

encyklopedie
03.07.2017 5 z 5

...tahle detektivka si neklade žádné velké cíle...byla určitě napsána, aby se dobře četla a hlavně pobavila ....což se jí dokonale podařilo....tahle partička "vyvrhelů" policajtů je naprosto bez chyby ....nemám ve zvyku knihy pitvat a nimrat se v nich, vymýšlet nesmysly co v knize je a co není ..... tohle je bezva zábava, hodnocení tomu odpovídá - 100% /i když do té stovky něco málo chybí

JanaDor
31.05.2017 4 z 5

Je to pohodová detektivka s promyšleným dějem a příjemnými postavami. Dobře se četla a hezky jsem si u ní odpočinula. Nečekejte drastické scény, ani romantickou polívku a ani humor – možná tak jemně vtipné vsuvky.
Přes pomalý začátek, kdy jsem si musela zvykat na těžší jména a správně se zorientovat v tom, kdo je kdo, jsem si čtení začala užívat.Celkově se mi to líbilo a doporučuji.

Ka.Flo
21.05.2017 4 z 5

Velmi příjemné a usměvné čtení. Hvězdu dolů za zmatenost - vložené přiběhy z minulosti jsem pochopila až v poslední třetině. Závěr byl "happy ending" a zároveň spravedllivý.

marlowe
17.05.2017 4 z 5

Zpočátku menší chaos, protože je rozdáno příliš mnoho karet a rozehráno příliš mnoho příběhů (a do toho ještě ty ve vzduchoprázdnu se vznášející a zdánlivě nikam nepatřící flashbacky), ale když se postupem času začnete v postavách orientovat, zamilujete si je (především psa Pilota) a tu jejich káru s nimi dotlačíte do cíle s úsměvem na rtech.
Příjemně uvolněných 80%.

sadlo
15.05.2017 5 z 5

Díky této detektivce jsem si užila pěkný víkend. Je to kniha, na kterou se těšíte až budete mít po práci. Dejte si kávičku a dobré počteníčko.
Mám ráda knihy anglického spisovatele Martina Walkera. /Bruno, chef de police,../, kdo četl Obchodníka se smrtí od Hugha Laurieho, půjčte si přečtěte si Lúzry od Hénaffové Sophie.

mikika
02.05.2017 4 z 5

čekala jsem větší srandu, ale bylo to spíš úsměvný. Druhá půlka to zachránila, partu smolařů si nakonec zamilujete a dočkáte se i bláznivého konce s pokutou za rychlou jízdu na hovnocucu...

detektivní a krimi romány humor francouzská literatura Paříž pátrání

Sophie Hénaff
francouzská, 1972