Vetřelec

Je oddělení vražd, kam se na začátku své kariéry ze všech sil snažíte dostat: oddělení, kde každý den balancujete na okraji s geniálními gaunery a psychopaty s vědomím, že jediné mrknutí ve špatnou chvíli může znamenat rozdíl mezi vítězstvím a dalším zavražděným. A pak je oddělení vražd, na kterém pracujete doopravdy, kde vás ostatní mají za vyvrhele. Kde děláte jednu noční směnu za druhou. Kde schytáváte schválnosti a zlomyslné žerty daleko za hranou snesitelnosti. Kde řešíte tuctový ksindl, pročítáte svědecké výpovědi a zoufale vyhlížíte případ, který by vás mohl dostat tam, kde jste chtěli být. Ten dnešní případ mezi ně nepatří. Podle policajtů z místní stanice jde o tuctové domácí násilí. Od detektiva Antoinette Conwayové a jejího parťáka Stephena Morana se čeká, že pouze vyhledají amanta zavražděné a dají mu náramky. A pak už bude všechno zase jako dřív, zpovzdálí budou přihlížet, jak si to policejní esa rozdávají s psychopaty. Jenže když se Conwayová zahledí do tváře oběti, zjišťuje, že už ji předtím viděla. A znenadání dochází k šokujícímu přesvědčení, že všechno je jinak. Tohle je případ, na který čekala. Precizně střižený a brutální, spletitý a závažný. Jenže jedna věc je dostat vraha a úplně jiná věc je jít proti celému vlastnímu oddělení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350658/vetrelec-THN-350658.jpeg 3.8173

Dublinské oddělení vražd 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Argo

The Trespasser, 2016

Kniha Vetřelec

ThomasRuhe
30.08.2020

Jedná se o vyšetřování zdánlivě tuctového případu. Velká část je věnována výslechům, kterých si čtenáři užijí opravdu požehnaně. Případ sledujeme z pohledu detektiva Conwayové, která nemá daleko k sarkasmu a ironii.
Způsob vyšetřování je pomalý, ale to příliš nevadí, protože síla příběhu tkví v dialozích.
Beru i samotný konec pátrání a hodnotím knihu 70%.

adnov
13.07.2020

(+ SPOILER) Z knihy mám podobné pocity jako Awča.
Líbilo se mi, že je to takové "normální" - žádný sadismus, vraždy jedna za druhou, ale naopak psychologie postav - i vtipné to občas bylo např. nedoslovná citace: Leda hovno "máš pravdu", sympatická detektivka (jakože ta žena ne žánr :) )
Bohužel později to začalo být stále stejné, nebavilo mě to a naše milá detektivka mě štvala čím dál víc. Nejvíc mi asi vadilo, že mrtvou kritizovala dost nehezkým způsobem. a když jsem si myslila, že by ji mohla i pochopit nebo aspon neodsuzovat (otec), tak to zhodnotila velmi nevybíravými slovy. A tak jak byla nepříjemná i na ty, co se snažily být na ni milí. Jasně, chápu, že mezi muži nemohla být citlivka, ale tohle mi přišlo moc .....SPOILER.....vážně jí bylo i jedno jak to bylo s jejím tátou? nechtela slyšet vubec nic? když už ji vyhledal a tvrdil že neměl jinou možnost? nebyla zvědavá na pohled druhé strany?
a uplne přes čáru mi přišlo, že by policisti nechali uplně klidně zavřít nevinného. Když už, tak snad by to mohli nechat jako nevyřešené nebo tak neco, ale odsoudit za vraždu slušného člověka???? .....konec SPOILERu a vlastně i celé knihy.

Awča
24.06.2020

Zpočátku mě kniha velmi bavila, žádné potoky krve, poctivý kus vyšetřovací práce, výslechy, dedukce.
Vyšetřovatelka si hned získala mé sympatie. V mužském kolektivu nelze projevit slabost, prala se s tím statečně.
Stále jsem čekala, kdy se kniha rozjede, ale bohužel, styl byl stále stejný, až mě přestalo čtení těšit.
Hlavní postava neprošla žádným vývojem, až mi lezla na nervy a byla jsem ráda, že se příběh dovlekl ke konci.
Úplně špatné to nebylo, ale s dalšími knihami této autorky si dám chvíli přestávku.

HaHa11
06.06.2020

Reaguji na informaci od tamila - seriál Dublin Murders rozhodně nedoporučuji! Vydržela jsem pouze cca dva díly - tvůrci dost nešetrně smotali dvě autorčiny knihy (V lesích a Podoba) dohromady a výsledný mišmaš postrádá jakoukoliv atmosféru, kterou se mohou jejich knižní předobrazy chlubit. Škoda!

tamila
25.05.2020

Jsem skalní fanynka knih od Tany French. Vzpomínám si,jaké pocity ve mne vzbudila její první kniha V lesích a potom i všechny následující. Vetřelce jsem měla dlouho koupeného a nebyl čas si ho vychutnat, až teď. Nechci porovnávat s ostatními jejími knihami, pro mne to byl opět zážitek a užila jsem si to. Postava vyšetřovatelky mi byla sympatická, idkyž ta její podezíravost vůči všem v okolí byla i pro mne někdy přes čáru. Jinak - objevila jsem, že na motivy knížek Tany French byl natočen seriál Dublin murders, takže pro všechny, co ji mají rádi, doporučuji.

hana1988
05.01.2020

Od autorky se jedná spíše o slabší knihu, ale stále se jedná o dobrou krimidetektivku.

Simii45
01.11.2019

Kniha se mi četla někdy lépe, někdy hůře, trvalo mi to déle,ale celkový dojem dobrý. Co mi tedy nesedlo, byla hlavní hrdinka, působila na mě zakomplexovaně a protivně.

colada1
01.10.2019

Moc se mi líbila, stejně jako ostatní knihy od autorky. Oceňuji detektivky bez litrů krve a za vlasy přitažených nechutností. Vyšetřovatelé jsou sympaťáci a rozhodně palec nahoru za konec, který mně velice příjemně překvapil.