Evina74 Evina74 komentáře u knih

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Další díl série bretaňských detektivek opět nezklamal. Po líčení bretaňských pokrmů, odstínů moře, popisu ostrovů a přírody vůbec, doufám, že příští rok už návštěva Bretaně klapne ????

07.08.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

To tedy opravdu není můj šálek kávy. Profesionálně namluvená audiokniha mnoha herci, ale jako knihu bych ji asi odložila.

09.06.2020 1 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Loňský vánoční dárek a nejkrásnější kniha v tomto roce. Citlivá, zábavná, laskavá. Markus Zusack se tímto přiřadil k mým nejoblíbenějším spisovatelům.

09.06.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Napínavá detektivka, již třetí ze série. Audiokniha skvěle načtená Petrou Špalkovou.

09.06.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět přečteno jedním dechem. Napínavé čtení, všem doporučuji a víc už nenapíši, nechci spojlerovat - jen mi to přece nedá - jedna smrt potěší a minimálně jedna rozesmutní.

14.04.2020

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Předchozí knihy se mi líbily víc.

14.04.2020

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Další díl ze série pohodových detektivek z jinak poklidné Bretaně. Popisy přírody - moře, řek, lesů, ale i městeček se svými hospůdkami a hlavně lahodnými pokrmy čtenáře lákají k návštěvě. Rozhodně si přečtu i další díl a tím si Bretaň aspoň na dálku užiji.

29.03.2020

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Přečteno hned, ale přeci jen - případy Eriky Fosterové byly čtivější. Asi to bylo i nepříliš vydařeným překladem, občas se vyskytla dosti krkolomná věta. A přiznejme si věta na str. 59 "Na zádech a stehnech bylo patrných šest otevřených ran a na dvou místech bylo vykousnuté maso, takže rány odhalovaly míchu." To asi není příliš reálné...

24.03.2020 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Peter May opět nezklamal

02.03.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Tolik jsem se těšila a nebyla zklamaná. Snad jen žánrové zařazení detektivka už je skoro moc. Hrdinové vás krásně vtáhnou do děje, že i když knihu odložíte, stejně na ně musíte myslet. Nějakých 700 stran se přečte jedním dechem, i když nedochází k obrovským dějovým zvratům a netečou proudy krve. Autorka je zkrátka úžasná vypravěčka a už se těším na další díl (romantiku moc ráda nečtu, ale sláva, že už se Robin konečně zbavila Matthewa).

Kritik Kritik Peter May

Ani další díl Akt Enzo nezklamal, napětí nechybělo a David Matásek audioknihu pěkně namluvil. Až na jednu nedořešenou věc...

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kratičký smutný příběh o životě a smrti k zamyšlení. Určitě si ho přečtu ještě jednou.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Zajímavý příběh k doporučení všem, kteří se chtějí beletristickou formou dozvědět něco o autismus. Nejen pro děti.

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Zajímavý příběh s hlodající otázkou viny. Postavy byly ale trochu moc černobílé, čtenář od začátku tuší, kdo je "padouch". Konec se mi nelíbil, nedokázala jsem se ztotožnit s rozhodnutím dvou do té doby naprosto poslušných dospívajících.

17.12.2019 3 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Zajímavá knížka, čtená kvůli čtenářské výzvě, ale velice zaujala.

12.12.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Tohle, bohužel, nebyl můj šálek kávy, takže jsem knížku dočetla pouze a jen kvůli čtenářské výzvě.

12.12.2019 1 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Napínavá severská detektivka. Jediné mínus - otevřený konec příběhu. Nepotrestání zla mi nedává spát.

12.12.2019 4 z 5

Listopad Listopad Georges Simenon

Kniha jsem četla z důvodu čtenářské výzvy. Děj byl příliš ponurý, jednání a myšlení hlavních postav pro mě až nepochopitelné. Celkově jsem měla dojem, že kniha už je zastaralá.

12.12.2019 2 z 5

V Albánii nejsou lvi V Albánii nejsou lvi Jan Vlasák

Kniha sloužila jako navnadění na dovolenou v Albánii. Bohužel z důvodu vydání roku 2008 je už téměř mimo mísu, Albánie je úplně někde jinde. Země je to rozhodně krásná, ale už vůbec ne tak chudá, jak je popisováno.

20.11.2019 2 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Naprosto originální a vtipná knížka, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí. Jdu si něco namalovat ... voskovkama...

19.09.2019 5 z 5