Poslední Laponec

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nejlepší francouzská detektivka roku 2013, dekorovaná i dalšími 15 žánrovými cenami. Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. V minulosti bylo zničeno mnoho takových bubnů v boji proti pohanství. Nebo to provedli laponští separatisté, aby se o nich mluvilo? Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí. Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval? Napoví to tradiční píseň joik? Co do vsi přinese francouzský geolog? Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav odhalujeme jak limity moderního života, tak i tradice lidí bojujících za kulturní přežití. Vynikající thriller napsaný přímočarým a živým stylem, navíc autorem, který dobře zná problematiku území, jež popisuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218889/posledni-laponec-bag-218889.jpg 3.8199
Série

Klemet Nango a Nina Nansenová 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Panteon
Orig. název

Le dernier Lapon, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Poslední Laponec

Přidat komentář
ell_loo
29. září

Knihu jsem si kupovala z důvodu, že jsem zjistila, že druhý díl je ze série. Bavit mě začala až od někdy půlky s tím, že tu první půlku jsem četla s vidinou Aslakovi části..

Jaruš7
19. dubna

Z džungle, horka a ze siesty rovnou do ledového podnebí Laponska.
Příběh v mrazivém prostředí s mrazivým motivem, i v tak nehostinném kraji je o co se rvát, spekulanti o zisky z těžby, domorodci spolu a mezi sebou o nové možnosti k lehčímu žití anebo o zachování tradic bez újmy na přírodě. Snahy jsou v konfliktu a zločin může mít více důvodů.
Pomsta byla svým způsobem dokonalá.
Audiokniha

DavidKeller
06. dubna

Nevim , co si o této knize pomyslet. Kniha zaujala obálkou, i to že dobře popisuje život Sámu, a drsne mrazive Laponsko ..to ale vše..místama mě ani čist nebavilo..pachatel je zřejmý už od pulky knihy..konec nepochopen...je asi i dalši dil..mam ho doma ale s menši pauzou se k němu snad i vratim..

astra3
06. března

Napínavé, čtivé se spoustou zajímavých informací o Sámech. A taky trochu o komunální politice - to je všude stejné. Mohu jen doporučit.

lubospanda
12. února

Bohužel ne. Nezaujalo mě prostředí, nebavily mě postavy, vyšetřování se táhlo jak fondu. Do konce jsem se dohrabal s velkou námahou a odhalení pachatele mi bylo vlastně úplně jedno. Moc nechápu, co se na tom Francouzům v roce 2013 tak líbilo.

katerina5544
08. února

Kniha se mi moc libila. Zivot Laponcu byl zajimavy, dozvedela jsem se spoustu novych informaci o Laponsku. Pribeh byl ctivy, nenudila jsem se ani jednou. Konec me prekvapil. Uz mam objednany druhy dil :-)

polednice1705
02. února

Moc pěkně namluvená kniha, žádná detektivní pecka, ale popisy severního prostředí Skandinávie, kultury Laponců, chovu sobů a pekelné zimy mě zaujala.

Kat.Ru
10.08.2018

Asi první kniha, kterou jsem nedočetla do konce...Pro mě nuda a nedokázala jsem se pořádně začíst.

1

Štítky

Laponsko

Autor a jeho další knihy

Olivier Truc
francouzská, 1964

Podobné knihy

Kniha Poslední Laponec je v

Právě čtených3x
Přečtených271x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených16x
Knihotéce108x
Chystám se číst97x
Chci si koupit15x
dalších seznamech3x