Eva88 Eva88 komentáře u knih

Liška Šiška u doktora Liška Šiška u doktora Iva Gecková

Naše povinná četba nejen při soplíku. Dcerka ten příběh miluje. Hezké obrázky a příběh krátký tak akorát, že se dvakrát denně kniha přečte celá. :-)

16.02.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Na můj vkus trošku přefrndovaný román, ale proč ne. Oddychovka, která se dobře četla.

07.02.2021 3 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

To jsem ten nový rok ale začala s knihou - klenotem. :-) No nic, chtěla jsem lehkou oddychovku, mám co jsem chtěla. :-)) Nemůžu hodnotit, nedočetla jsem. Nemělo to hlavu patu, šťávu, nic...

04.01.2021

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Je pravda, že kniha se četla docela špatně. Téma koncentračních táborů je hrozné samo o sobě, natožpak když jde o děti. A forma, jakou byla kniha napsaná a uspořádaná, ta tomu také moc nepřidala... Kapitoly jsou zbytečně přeházené, divně pojmenované. Ze začátku jsem se nemohla zorientovat. Ale v půlce knihy jsem se už chytala a ve výsledku to bylo, i když smutné, tak zajímavé počtení.

02.01.2021 4 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Uf. Tak toto byla emoční smršť. Skvěle pojatý a perfektně napsaný román. Ezoromán, chcete-li. :-) Knihu jsem slupla jako malinu. Určitě brzy přečtu ještě jednou, pomaleji, ať si příběh lépe vychutnám.

19.10.2020 5 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Kdyby se Siddharta nechal inspirovat touto knihou, tak by osvícení dosáhl zvracením a sexem. Musela jsem. :-) Ale vážně. Kniha teda nebyla úplně to ONO, co jsem čekala. Paní Juliet se dobře poslouchá, je to vzdělaná a vtipná žena. Ale kniha jaksi zaostávala. První půlku jsem nějak přelouskala, jakoby autorka nevěděla, jak poselství uchopit. Za to ale druhá část knihy se četla sama. Perfektně vylíčené cestování po Jižní Americe. A nějaké to moudro k tomu. :-) Takže nakonec velmi dobré čtení.

09.09.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Za mě zklamání. Na příběh jsem se moc těšila, do čtení jsem se ale bohužel musela nutit. Nemůžu hodnotit, protože jsem nedočetla. Třeba někdy jindy.

10.08.2020

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Čekala jsem takové to klasické motivační kolečko plné frází o sebelásce atd. ALE! Je to opravdu nádherná knížka. Milá, úsměvná, vtipná, cestopisná, moudrá... Do toho, Anie. :-)

01.07.2020 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Krásné poslání, bohulibé a povzbudivé myšlenky. Jen trochu zdlouhavé. :-)

17.06.2020 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Těšila jsem se na Paříž, těšila jsem se na cukroví a těšila jsem se na romantiku... A jsem tak nějak zklamaná. Asi velká očekávání. Ale i tak se knížka četla dobře.

27.05.2020 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Četla jsem lepší knihy z tohoto děsivého období. Každopádně ale obrovská úcta k panu Brassemu za to, že se zasloužil o dochování takového svědectví...

27.04.2020 3 z 5

Konec času Konec času Jeanette Winterson

Kniha se mi moc líbila. Takový ten milý příběh, který osloví děti i dospělé. Příjemná atmosféra, která mě vrátila zase do dětství, kdy jsem tento typ knih milovala.

14.04.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha taková neslaná, nemastná. Ale četla se dobře.

24.03.2020 3 z 5

Malý princ (převyprávění) Malý princ (převyprávění) Valeria Manferto

Malý princ je klasika. Toto vydání má přenádhernou ilustraci. Potěší nejen dětské čtenáře. U nás už několik let bible mezi "pohádkami". :-)

17.02.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pět hvězdiček je málo. Na jednu stranu nechápu, že jsem tuto sérii od paní Stehlíkové tak dlouho odkládala. Na druhou stranu jsem ráda, protože na další díl nemusím čekat 3 roky, ale "pouhé" 3 měsíce. :-) Těším se moc na pokračování. Jestli budou díly takhle gradovat, tak si při čtení budu muset nastavovat upomínky na nádechy a výdechy. Tak moc mě kniha Faja vtáhla do děje.

14.02.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Amen. Marťan se mi moc líbil. Ale toto je pecka. Tak malá knížečka a tak obrovské poslání. Děkuji. Pánové se krásně doplňují. Řídí se selským rozumem, který v dnešní době jaksi ustupuje. Dítě potřebuje něžnou mámu a tátu, který dohlíží na pravidla a řád. Mazlit, být spolu, dodržovat pravidla. Nemusíme pořád něco dělat, stačí, že JSME. Že jsme spolu. Zkrátka, dobře to ti paznehti napsali a doufám, že si tuto knížku přečtou i někteří rodiče choboti a něco se přiučí.

03.02.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak to je přesně šálek mého čaje. Klobouk dolů před Paní Spisovatelkou...

29.01.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Ale mně nevadí, že to byla, obzvlášť na konci, spíš Marvelovka než díl z Milénia. :-)) Lisbeth jako Punisher v ženském vydání a Mikael jako nezničitelný Power man. Líbilo se a četlo se jedním dechem. :-)

18.01.2020 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Nejenže mi nový hrdina nevadí, naopak jsem si ho velmi rychle oblíbila. Po letech případů Lincolna příjemná změna. Colter Shaw je sympaťák, hrdina a určitě má ještě co nabídnout. Jeffery Deaver je prostě borec a čtenářům ukázal, že nepatří do starého železa. Těším se na další díl CS.

04.01.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, čtivé, ale vlastně "o ničem". :-) Líbil se mně styl psaní, ale na další díly mě Marie a její parta nenalákali...

22.12.2019 3 z 5