Musela jsem zemřít

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/big_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 3.9724

Musela jsem zemřít 1.

Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing, 2012

Kniha Musela jsem zemřít

padola

Četla jsem v době, kdy jsem se sama léčila s rakovinou, a knížka mi dodala ohromnou motivaci a chuť do života. Čímž neříkám, že bych odmítla léčbu a ani bych to nikomu nedoporučovala. Naopak respekt k vlastnímu tělu a vlastní existenci, stejně tak jako důraz na kvalitu života, ne na jeho délku, jsou myšlenky, které jsem si odnesla a zůstávají se mnou i teď.

Tyet

Literárně špatná, ovšem obsahově důležitá kniha, která obsahuje myšlenky a informace, které jsme už všichni někdy někde četli, ale které je třeba si čas od času zopakovat.
Žij beze strachu, buď sám k sobě upřímný. Bůh je stav bytí, nikoliv entita. Čas není lineární.

arcs

Četli jsme ji se ženou pod starým ořešákem. Žena tohle štěstí neměla. Anita dnes přednáší po celém světě (https://www.anitamoorjani.com ). Co si z toho vzít? Že zázraky se dějí? Ale nejsou v našich rukou? K čemu potom všechen ten humbuk? Na wikině říká doktor o Anitině uzdravení: "s lymfomem není nikdy pozdě" a "Hodgkinova choroba je docela léčitelná... může mít dramatickou odezvu na chemoterapii". Nepopírám, co zažila, sám mám pár nápovědnejch zážitků ze změněnejch stavů, jen vlastně nevím, co mi ta knížka chce říct.

InExTrEmO
15.10.2021

Četl jsem před pěti lety a teď jsem našel moc dobře namluvenou audio knihu. Pro mě je to jedna z nejzásadnějších knih, zabývajících se duchovní tématikou. Podotýkám, nemá nic společného s ezoterikou. Asi jsem ji ocenil hlavně proto, že už jsem v té době měl za sebou určitý posun ve vědomí a také přečtené jiné velmi zajímavé knihy. Pro člověka, který je nepolíben "duchovnem", fakt to slovo nemám rád, ale lepší neznám, bude příběh hodně abstraktní. Doporučuji tedy přečíst i jiné knihy, které vysvětlují některé věci, které Anita popisuje. Zjistíte totiž pak, že staří i moderní duchovní učitelé nemluví vlastně o ničem jiném. Rozdíl je v tom, že duchovní učitelé mohou jen zřídka popsat zážitky spojené se smrtí, protože svá učení praktikují za života, kdežto Anita popisuje konkrétní zkušenost po přechodu. Jednou se zeptali Tolleho, co bude po smrti a ačkoliv je osvícený, odpověděl, "nevím". "Jsem živý duchovní učitel, ne mrtvý". To mě hodně pobavilo a on se tomu také hodně smál.

KleaM
14.10.2021

Po knize jsem sahla, kdyz mi zemrel tata a ja se zoufale pokousela zjistit, zda je mozne, aby se mnou komunikoval. Po precteni knihy tomu verim o trochu vic. Jen to autorcino zazracne rychle uzdraveni a skutecnost, ze knihu vydalo nakladatelstvi Hey house mi trochu zavani podvodem na ctenare. Az neuveritelne podobne doporuceni rozebira ve svych knihach sama majitelka nakladatelstvi.
Kniha se ale cetla dobre a svou roli drobne utechy mi poskytla. Tri hvezdy...

Lucie311
11.10.2021

Tato kniha umí otevřít oči. Myslím že kdo chce tak pochopí....

Jirinamac
07.08.2021

Knížku jsem četla na doporučení, protože na tyto příběhy nevěřím, ale ani tato knížka mě nepřesvědčila. Proč se takové zázraky nikdy nedějí také u nás? Upadne do kómatu, selhávají jí orgány, ale pak se probere a je zdravá. Zduřelé lymfatické uzliny jsou zázračně pryč a po rakovině ani památky.

Aleh
01.08.2021

Anita si prošla peklem a zároveň opravdovým poznáním sebe sama, které pro ni mělo cenu života. Muselo to pro ni být velmi těžké, ale zároveň nesmírně obohacující a osvobozující. Nechť její zpověď na cestě od nemoci k uzdravení slouží svým poselstvím i dalším, které osud zavedl na takovou cestu, ale stále ještě mají kus cesty před sebou.
Příběh k zastavení a zamyšlení.