Musela jsem zemřít

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 3.9624

Musela jsem zemřít 1.

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing, 2012

Kniha Musela jsem zemřít

Artep071

Nedávno jsem si jí půjčila od své kamarádky jako "motivační" příběh. No první polovina byla moc fajn, druhá půlka už byla zbytečně zdlouhavá. Příběh Anity je pozoruhodný a to jak se zázračně uzdravila no......přeji všem, kteří se s touto nemocí potýkají stejné zázračné uzdravení.

zimolka

Začátek zajímavý pak se začalo vše několikrát opakovat,jedna z opravdu mála knih co jsem nedočetla.

Eva88

Krásné poslání, bohulibé a povzbudivé myšlenky. Jen trochu zdlouhavé. :-)

Reniee
30. lednaodpad!

Tak třetina knihy mě bavila, ale pak začal kolotoč sebelasky, velkoleposti, jednoty a samých blabolu... a toho, že zločinci jsou ve skutečnosti oběti a nikdy se nebudou zpovidat ze svých hříchů.. Takže tato kniha vlastně nepřímo říká, že lidi mohou vraždit atd, protože i tak budou milovanymi bytostmi a nikdo je za nic soudit nebude. Tato kniha mě naprosto znechutila. Pořád se opakovalo to samé a bylo to tak nudné, že jsem pak už ani nevěděla co čtu. Na straně 126 jsem to zabalila a zbytek knihy přečetla po jedné větě z každé strany. O nic jsem nepřišla, stále se totiž opakovalo to samé. Už nikdy více, za mě nedoporučuji.

hellena1523

Zřejmě nejsem správná cílová skupina, protože mě tahle kniha vůbec neoslovila, naopak mi to celé přišlo jako ztráta času.

Jolina

Autobiografický příběh, poutavý, v podstatě uklidňující. Na druhou stranu se mi příliš nelíbila kompozice a také závěr, který byl už příliš "sebeprosazující", taková reklama na další počínání autorky.

VasnivaCtenarka
30.12.2019

Musela jsem zemřít - autobiografický příběh Anity, která díky dlouhodobému popírání sebe sama a pocitu strachu ze života onemocněla rakovinou. Díky zážitku blízkému smrti se zázračně uzdravila a nyní může mnohým lidem otevřít oči a srovnat si priority. Je to kniha o tom, abychom se milovali takoví jací jsme, abychom milovali svou dokonalou nedokonalost. Spousta lidí v knize najde několik chytrých myšlenek.

Galdrakona
01.12.2019

Megalomanská předmluva o ničem a zbytečně zdlouhavý popis vzniknu knihy přímo v knize, což mohlo být daleko vhodněji umístěno právě do předmluvy. Bez takového amatérizmu a příležitostných sebeoslavných reklam přímo v textu by nedocházelo k mrzutému přerušování jinak docela příjemné četby o poselství dostupném všem bez rozdílu, aniž by svazovalo náboženskými dogmaty. Obsah samotný je rozdělen do nenáročného popisu životní cesty před nemocí, kde jsme seznámeni s autorčiným příběhem poutajícím především kulturní různorodostí, zatímco druhá a filosofičtější část pojednává o následném období po zázračném vyléčení. S ohledem na to, že se zde autorka snaží slovy předat takovou osobní zkušenost, kterou do slov prostě vložit nelze, a její dílo rovněž nemělo být ani vědeckým elaborátem pitvajícím near death experience, si vedla docela dobře.

Hanin kufřík
Hanin kufřík