Eva88 Online Eva88 komentáře u knih

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Úžasně čtivá kniha. Líbí se mi zkombinování válečné tématiky a detektivní zápletky. Plný počet hvězdiček nedávám jen proto, že mně v něčem neseděla postava Catherine... Asi ty plytké dialogy a jakési divné pochybování o sobě samé, bez kterého by se příběh klidně obešel. :-)

12.12.2019 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nenáročné, odpočinkové čtení. Knihu jsem dostala dárkem a po přečtení prvních stránek jsem si myslela, že si mě snad manžel spletl s nějakou puberťačkou. :-) Ale ve výsledku to taková hrůza nebyla a kniha se četla sama. Pojetí nebe mě bavilo. Celkově příjemná úsměvná kniha.

06.12.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Stejně nechutné jako Hadrový panák. Možná ještě víc. Překvapila jsem samu sebe, že jsem se pustila do čtení. A ještě víc, že jsem knihu opravdu dočetla. :-)

30.11.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jsem ráda, že jsem paní Jojo dala ještě šanci. První přečtená kniha Zakázané ovoce mně úplně nenadchla. Toto byla ale pecka. Perfektní propletení minulosti a přítomnosti díky jednomu obrazu. Líbí se mi, že v knize byly všechny dějové linky a otázky dokončené a zodpovězené.

22.09.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha pro mě měla atmosféru Stepfordských paniček. Nechutné, ale čtivé. Tolik bizárů v takovém maloměstě? Asi jo, proč ne.

11.09.2019 3 z 5

Jaroslava Duška ráda poslouchám. Kniha se mi četla velmi dobře. Jeho Proud myšlenek vede čtenáře k zamyšlení.

31.08.2019 4 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Zajímavá kniha o následcích špatného vztahu matka/dcera a o vlivu rodové linie. Je jen na nás samotných, zda budeme pokračovat ve špatných vzorcích nebo uchopíme život za ten správný konec (začátek?).

18.08.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět nezklamala. Líbí se mi, jak je kniha psaná ze dvou úhlů pohledu. Jak se za zdánlivě tvrdou lidskou fasádou může schovávat zranitelná a nejistá povaha. Krásně zobrazená křehkost lidských vztahů a jak (ne)málo stačí ke zranění dětské a lidské duše. Jak může síla ošklivých slov a činů ovlivnit celý život...

01.08.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Taková pomalu plynoucí, nicneříkající oddechovka. Na další díly mě kniha určitě nenalákala.

19.07.2019 3 z 5

Triša Triša Alena Orvos

Asi jsem čekala malinko něco jiného. Jednoduchý romanťák, který se rychle čte. S pěkným poselstvím shrnutým na konci knihy. :-)

14.06.2019 3 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Příběh je silný a věřím, že doktor Carson má opravdu dar od Boha. Neskutečné odhodlání, výdrž a víra. Ale... Nehodnotím příběh pana Carsona, nýbrž čtivost knihy. A ta pro mě byla tedy mizerná. Nevím, jestli je to překladem nebo prostě stylem psaní, ale kniha mně moc nesedla.

19.05.2019 2 z 5

Krátké pohádky Krátké pohádky Nick Page

Některé verše jsou trochu krkolomné a jakoby tvořené "na silu". Jinak ale velmi pěkná knížka s hezkými obrázky. Krásné krátké pohádky jsou doplněny o "hledačku" v každém obrázku, což dcerka velmi ocenila. :-)

13.05.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pro mě zatím nejslabší kniha od paní Mornštajnové. Přesto se četla dobře a rychle plynula. Jen tři hvězdičky proto, že se neubráním srovnání s excelentní Hanou a výbornou Slepou mapou. Příběh se mi ale líbil. Myšlenka podobná Čapkovému Obyčejnému životu. Kolik skutků děláme proto, že jsme dobří lidé a kolik proto, že jsme vypočítáví?

22.04.2019 3 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Roztomilá a vtipná obrázková kniha, která by mohla pomoct malým odpůrcům kartáčků zpříjemnit ten ohromně neoblíbený proces čištění zubů. Jako bonus skvělý plakát s návodem, jak na to. :-)

12.04.2019 4 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Tak málo slov a přitom vše řečené. Dcerce říkám každý den, že ji miluju za každých okolností. Takových slov není nikdy dost.

12.04.2019 4 z 5

Deník mámy a dcery Deník mámy a dcery Lucie Harnošová

Krásně zpracovaný knihodeník. Najdeme zde zajímavý text týkající se ženství, tipy na aktivity a tvoření, nádherné obrázky na vymalování a třeba časové schránky k zalepení. Nádherná památka nejen pro mámy a dcery. :-)

10.04.2019 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Roztomilé vyprávění o medvědech, kteří se rozhodnou obejmout celý les. Úžasná a osobitá ilustrace Emilie Dziubakové.

09.04.2019 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Obdivuji odhodlání a vůli pana Formánka. Smutné příběhy zoufalých mužů. Držím pěsti všem, kteří se pustí do boje se svým černým drakem.

06.04.2019 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Žádná hitparáda teda. Čekala jsem víc. Nápad skvělý, ale zpracování mně nesedlo. Vyprávění Tilde mi celou dobu v nečem vadilo. Ale to byl možná i autorův účel, vzhledem k vyústění příběhu. Konec nečekaný a posledních 20 stránek opravdu super.

06.04.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Až neskutečné, jak si v takové hrůze dva obyčejní lidé našli čas na lásku. Moc krásný příběh. Ocenila jsem i fotky a doplňující informace na www stránkách spisovatelky.

23.03.2019 4 z 5