Eva88 Eva88 komentáře u knih

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Moc příjemná krátká pohádka o čertovi, který rád škodil lidem, obzvláště kominíkům. Pak potkal němou kominici a hle, co láska dokáže. Z nerudného čertíka se stal šťastný a dobrý člověk. Navíc krásné ilustrace.

18.09.2021 4 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Komiks na mě vypadl v knihovně. Přečteno za pár minut a teda po chuti jsem se zasmála. :-)

17.09.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tak to byla krásná slaďárna. :-) Ani mně nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly. Moc příjemné čtení. Snad bude zfilmováno, už jen kvůli těm oblečkům, které byly v knize tak barvitě popisovány.

14.09.2021 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Velice zajímavé čtení. Ač jsem chvilkama nerozuměla ani slovu, pořád mě to nutilo číst dál a dál. Ohňostroj Šebek čtenáře zatáhne do nemocničního prostředí v zemi zbídačené válkou. A přitom napsáno lehce, s nadhledem a vtipně. Krása, že se všude najdou dobří lidé, kteří se dokáží spojit v dobrou věc, náboženství a politice navzdory.

01.09.2021 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Četla jsem víc jak před 15ti lety a tehdy jsem byla z knihy úplně unešená. Plný počet hvězdiček nechávám, i když z rereadingu už tak nadšená nejsem. V pubertě moje skorobible a dnes kniha jedna z mnoha. Ale příběh krásný, to jo.

11.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Paní Stehlíková, Vy nám dáváte. :-) I přesto, že - jsem se chvilkama špatně orientovala, těžko se mně navazovalo na předchozí děj a ano, i pro mě byla první půlka knihy taková "nijaká". I přesto, že za mě byl tento díl nejslabší, tak se moc těším na pokračování, které určitě bude opět stát za přečtení. Poklona před Vaší fantazií a schopností vtáhnout do děje. Závěr knihy jsem opět zhltla na jeden zátah. :-)

01.08.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Taková lehká a nenáročná detektivka. Přečteno za pár dní. Příběh je příjemně a napínavě napsán, člověka to láká číst dál a dál.

12.07.2021 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Tolik lásky, odpuštění, knih a Paříže. Nádhera. Příjemná oddechovka.

06.07.2021 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Příjemně napsaný příběh černých hospodyň pracující pro bílé rodiny. Tolik lásky a nevraživosti, pochopení a odsuzování. Jsem zvědavá na film.

22.06.2021 4 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Nerada to píšu, ale je to tak. Z knihy jsem dost zklamaná, potenciál obrovský, ale neuskutečněný, bohužel. V první půlce velmi osekané příběhy dětí, v druhé půlce zobecněná fakta o reinkarnaci. Jak je zmíněno níže, mám pocit, jako bych přečetla lepší diplomovou práci. Třeba další kniha paní Štrausové bude už vypilovaná a více vymazlená. Můj názor na knihu ale nemění názor na paní autorku. Klobouk dolů, čemu se věnuje a že se odvážila své poznatky zveřejnit.

01.06.2021 3 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Kniha vyloženě pro fandy literatury, dějepisu a jazyka českého. Tak jsem zjistila, že už takový fanda nejsem. Ale jsem ráda, že jsem knihu přečetla a osvěžila si kdysi samozřejmé, teď už tedy těžce dolované, vědomosti z doby národního obrození.

10.05.2021 3 z 5

Děti z naší vily Děti z naší vily Alice Rossi

"Obyčejné" zážitky malé Adinky a jejich kamarádů jsou příjemně sepsány formou milých příběhů v krátkých kapitolách. Navíc velice krásné ilustrace. Kniha mě nadchla natolik, že jsem začala číst časopis, kterému Alice Rossi šéfuje. :-) Jediná vada na kráse (možný spoiler:-) - informace, že Hořák kouří mně přišla zcela zbytečná.

07.05.2021 4 z 5

Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka kolektiv autorů

Kniha je opravdu nádherná. Moc hezké obrázky a ta hudba... Hudba velice krásně podtrhuje a doplňuje příběh. A to tak věrohodně, že nedoporučuji číst dětem před spaním. Zlá víla Karabos budila dceru i ze spaní. :-)

17.04.2021 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krátký příběh, který se může tvářit, že je o ničem. Ale přitom je v něm obsaženo vše. Navíc velice krásné ilustrace.

10.04.2021 4 z 5

Nežádoucí účinek: Smrt Nežádoucí účinek: Smrt John Virapen

Kdo se o toto téma aspoň trošku zajímá, tak se v knize nedozví nic "kulervoucího". Navíc pro mě napsáno velice nesympatickou a nečtivou formou. Ale snaha o osvětu byla, proto dvě hvězdičky.

06.04.2021 2 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Mám ráda příběhy, které jsou vyprávěné z více pohledů, z více stran. I na tomto příběhu jde tedy krásně vidět, že při jedné skutečnosti najdeme více pravd. Moje pravda - ano, snad všechny postavy jsou těžce nesympatické, ano, kniha má několik slabších míst, ale četla se opravdu velmi dobře.

01.04.2021 4 z 5

Divadélko se zvířátky na louce Divadélko se zvířátky na louce Romana Suchá

Nádherné ilustrace s pěknými rýmy. Poučné a vtipné, moc příjemná knížečka, kterou můžeme číst znova a znova.

30.03.2021 4 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

První polovina knihy pro mě byla fakt utrpení, měla jsem rozečteno hodně dlouho. Politiku neřeším, nebudu těmi šašky ztrácet čas, zprávy nesleduji. Takže je mně fajn. Možná trochu zbabělé, ale funguje to. :-) Vytkla bych ještě i dost opakujících se frází a pár překlepů. Druhá polovina obsahující příběhy pacientů a názory pana doktora se četla sama. Škoda tedy toho protivného natahování zezačátku...

22.03.2021 3 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Velice hezky napsaný příběh malého chlapce, kterak se s bráchou protloukal Francií a válkou. Kolik odvahy a vynalézavosti v sobě ti kluci měli...

15.03.2021 4 z 5

První dotek - Styk s nekonečnem První dotek - Styk s nekonečnem Pavlína Brzáková

Skvělá kniha, doporučila bych jako četbu do škol. Když už nic jiného, tak se živo-čich aspoň trošku zpřístupní jinému směru a "styku s nekonečnem". Ale je pravdou, že myšlenky a názory pana Duška nejsou pro každého. Velká škoda.

20.02.2021 5 z 5