Nežádoucí účinek: Smrt

Farmaceutický průmysl (v anglicky hovořících zemích nazývaný "Big Pharma") kontroluje mnohé stránky našeho života a vytváří ve světě "kult medicíny". Hrozná věc je, že intriky jsou hluboko zakořeněné v politice a projevují se ve lžích, skandálech a korupci. Mnoho lidí zodpovědných za kontrolu se v první řadě zaměřuje na peníze místo toho, aby měli na mysli zdraví a blaho svých zákazníků. Díky důmyslným marketingovým praktikám se však všechno zdá být v pořádku a každý se v boji o své zdraví snaží získat nejnovější léky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64757/big_nezadouci-ucinek-smrt-Dt0-64757.jpg 4.275
Literatura světová, Literatura naučná, Zdravotnictví

Vydáno: , Slovart (ČR)

Side Effects: Death, 2009

Kniha Nežádoucí účinek: Smrt

Eva88
06.04.2021

Kdo se o toto téma aspoň trošku zajímá, tak se v knize nedozví nic "kulervoucího". Navíc pro mě napsáno velice nesympatickou a nečtivou formou. Ale snaha o osvětu byla, proto dvě hvězdičky.

PepkazDepka
28.02.2021

Dobre napísaná kniha, zaujímavý životný príbeh, zaujímavé info z pozadia farma firiem, marketingu... Povinné čítanie pre každého kto bezhlavo verí reklamám a lekárom.

Bibionyka
13.01.2021

Velice poučná kniha, která dokáže otevřít oči i naivním lidem.

Šárkaxx
13.01.2019

Bývalý ředitel švédské firmy na léky – popisuje způsoby, jak se manipuluje s výsledky výzkumů co se týče nových léků, což je odporné, protože primární premisa je ta, že každý má svou cenu, tj. dá se uplatit. Takto se manipuluje i s léky, které nejsou ověřené – a dokonce které způsobily v prvních výzkumech úmrtí někoho.
Nicméně zhruba po 150 stránkách jsem začala mít dojem, že autor, který byl v mládí „kuli“, tj. podřízený bělochům – je stále tentýž kuli – když ho vyhodili z téhle firmy, tak začal psát tyhle knihy. Údajně z důvodu strachu o jeho 3letého syna. Ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že je to stejný "psychopat", jako byl kdysi, jen mu došly horentní příjmy za jeho práci, tak neváhal a prodává zas něco jiného – stejně bez skrupulí. Protože sám řekl, že o tom věděl už mnohem dřív, ale dokud to sypalo, tak očividně neměl problém s tím pokračovat... Přišel mi jako člověk odporný, a i když je pravděpodobně pravda všechno to, co tam píše, z jeho úst to zní jako fraška.

Kelina
27.04.2018

Kniha se dobře četla, je psána formou životního příběhu. Jen málo věcí jsem se dozvěděla, které jsem uz nevěděla dříve. Píše hlavně o věcech, které se nedali ututlat a byly i medializovány. Čtenáře naťukává, že je mnohem více informací o kterých se neví a farma firmám se je daří tajit, ale kdyby je on vydal v této knize, už by tu nebyl....

Banny_L
01.03.2018

Velká část nic nového..z další části z toho jde mráz po zádech. Ať žijí bylinky a domácí léčba :)!

Vartan
15.09.2017

Šokující zjištění.....:-( pokud jde o peníze tak jde veškerá etika a přísahy stranou i když jde o lidské životy. Pak věřte doktorům.

ecila13
07.09.2017

O korupci lékařů se mluví již dlouho. Ale o vymýšlení nových nemocí a falšování studií jsem nevěděla. Masakr.