Nebe nad Jemenem

Nebe nad Jemenem obálka knihy
Mé hodnocení:

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nejnovější knize z místa současné největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420973/nebe-nad-jemenem-xTs-420973.jpg 4.6251
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Paseka

Kniha Nebe nad Jemenem

martinka.exner

Styl psaní pana Šebka působí stejně jako jeho charisma na přednáškách - nezapomenutelně. Pravdivě, upřímně, vtipně v kritických situacích, s nadhledem, s elánem a energií. Úžasná kniha plná lidskosti, otevřenosti, občas i bolesti a strachu, který zároveň vyvažuje dobrosrdečnost lékařů bez hranic. Klubouk dolů. Úžasný zážitek.

mosem

Nepochybně čtivě a neobvykle otevřeně napsaná kniha. Přemýšlel jsem, co nového nad rámec toho co lze najít na internetu, v rozhlase, v televizi.... o působení Lékařů bez hranic se z ní lze dozvědět. Že je působení této organizace potřebné víme, víme i o zemích a místech konfliktů kde působí. Nepochybujeme o odvaze všech kteří se misí účastní, občas je i nechápeme. Tato kniha však neříká téměř nic nového, možná nám přibližuje drobné etnické momenty, drobné zákulisní informace z mise, osobní pocity lékaře. Je dobře že vyšla, přečetl jsem ji možná díky ní budu mise Lékařů vnímat jinak. Nicméně výše ji hodnotit nedokáži, svojí literární hodnotou i hodnotou dokumentární a výpovědní nebyla pro mne nijak nadprůměrná. To však moji úctu k lékařům v misích nijak nesnižuje.

Lo3ce

Výborné. Čtivé. Lidské. Bez hranic. "Ohňostroj" je frajer. Lékaři bez hranic jsou frajeři.

KristýnaMy

O knize „Nebe nad Jemenem“ jsem se dozvěděla v rozhovoru s Tomášem Šebkem na Českém rozhlase. Zpočátku mě překvapil jeho osobitý styl psaní, později se ale člověk začte a dojde tak k zajímavým lékařským i životním zkušenostem. Autor má skvělý smysl pro humor! Odvrácenou stránkou je bohužel horší uspořádání fotografií.

temna.vila

K reportážím Tomáše Šebka jsem se odhodlávala už notnou dobu, nakonec se mi do rukou dostala v knihovně. Vyprávění je velmi osobité, srozumitelné a v průběhu knihy jsem alespoň já měla pocit, že se Tomáš stává mým přítelem, který mi vypráví své zážitky. Čtení bylo zajímavé, vytkla bych snad jen poněkud zmatené značení obrázků.

Aykiru

Nebe nad Jemenem je pro mě jednou z těch knih, u kterých si říkáte, že si ji musíte přečíst, ale nikdy se k tomu nedostanete. Samozřejmě pokud se Vám čirou náhodou nehodí do knižní výzvy.
V první řadě bych chtěla uvést, že zřejmě nejsem cílovou skupinou, a to z jednoho prostého důvodu: dělá se mi špatně. Z krve. I z měření pulzu. Ze všeho.
Bohužel si tak neužiji ani pro někoho zajímavé popisy lékařských zákroků ani fotky ze sálů, nebo různých zranění. Špatně se mi dělá i u fotek usmívajících se zabandážovaných dětí. Prostě to nedávám.
Pan Šebek pro mě může být zajímavá osobnost, můžu ho obdivovat jako člověka, může mi být sympatický. Leč ani jeho styl psaní, ani jeho literární počiny nejsou pro mě. Bohužel.

Maci752

Skvělá kniha zcela mne pohltila.

Jarka_rybář

Moc dobrá kniha. Chvilku mi sice trvalo zvyknout si na autorův styl, ale pak mne zcela pohltil. Tomáš Šebek si na nic nehraje, píše, co cítí a vidí. Je opravdu dobrý, umí své zážitky předat.