Nebe nad Jemenem

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nejnovější knize z místa současné největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420973/big_nebe-nad-jemenem-xTs-420973.jpg 4.5338

Kniha Nebe nad Jemenem

ItalkazTerstu

Někde o sobě prohlašoval, že se nepovažuje za spisovatele, ať už je to práce jeho nebo literárního redaktora, žasnu nad těmi hrůzami, které musejí lidé v Jemenu už mnoho let snášet. Válka je hrozná věc, ale jakmile nastoupí i hladomor a umírají děti, nastává peklo. Je dobře, že existují stateční doktoři, kteří aspoň malému zlomku lidí v těchto končinách pomůžou. Silný text. A velice smutný.

Gabriela143

Opäť podarená kniha. Štýl písania mi sedí, kniha sa číta dobre. Oceňujem aj označenie veľmi pekných fotografií, v predošlej knihe mi to dosť chýbalo.

stepan1168

Výborná kniha, která je z pozice autora napsána velmi korektně a z cela odpovídá jeho pozici.
Pan Šebek má svůj styl, zvykal jsem si na něj, ale po počátečních nejistotách mi to k oněmu tématu sedí. Vlastně celý dojem z knihy vychází z autorova stylu psaní a dodává jí šmrnc.
Knihu jsem vzal z knihovny spontánně, chtěl jsem něco zjistit o Jemenu, ač se mi původní myšlenka splnila jen částečně, jsem přesto z knihy nadšen a těším se na další knihy, které si od pana Šebka chystám přečíst.

Maciiik

Tomáš Šebek je můj oblíbený superhrdina - každá jeho kniha nebo přednáška mě nechává v úžasu nad tím, čeho všeho jsou lidé schopní. Ať už v tom lepším slova smyslu (skvělý chirurg, účastník humanitárních misí, držitel cen za statečnost a pomoc vzor v péči o nemocné); nebo v tom nejhorším smyslu slova (válečné konflikty, násilí a další zvěrstva, která ve svých knihách popisuje). Jeho styl psaní mi sedí a do daného prostředí se hodí.

Misa.K1

"Kdo si nenakadil do žabek, nikdy na žádné misi s Lékaři bez hranic nebyl'.

Elen.aja

Skvělá sonda do fungování Lékařů bez hranic z pohledu lékaře přímo z místa dění. Osobní, autentické, syrové, bez obalu. Jedna hvězda dolů za náročnější stylistiku, na kterou jsem si musela zvykat, ale druhou polovinu knihy už jsem ji skoro nevnímala a četla jsem jedním dechem.
Obsahově velmi podnětné. Člověk si i vzhledem k situaci v Jemenu uvědomí, jaké máme štěstí, že žijeme v míru a řešíme úplně jiné starosti, než země sužovaná válkou, která deformuje lidskou svobodu a důstojnost.

Bustedka

Tohle byla moc příjemná audiokniha v podání Lukáše Hlavicy. Řeknete si doktor, zápisky z mise, čekáte něco málo o zemi a o případech a najednou posloucháte a fascinuje vás, jak moc je to osobní, surový a detailní.
Trvalo mi než jsem si zvykla na styl vyprávění. Někdy mi to přišlo trochu zmatečné, přeskakování případů, některé detaily byly prostě až moc detailní, milovník vulgarismů taky nejsem, ale souhrnně to byl zážitek.

Lumíček
30.12.2021

Neskonalý obdiv všem lékařům!