Nebe nad Jemenem

Nebe nad Jemenem https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420973/bmid_nebe-nad-jemenem-xTs-420973.jpg 4 398 89

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha. I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? To vše popisuje Tomáš Šebek ve své nejnovější knize z místa současné největší humanitární katastrofy na světě, ale zároveň nezapomíná zapojit i smysl pro humor a nadsázku.... celý text

Sorrow
01.01.2020 5 z 5

Po přečtení několika prvních kapitol jsem nabyla dojmu, že je Tomáš sebestředný, až příliš sebevědomý odborník. Pak přišla kapitola, ve které tento předsudek (jenž má mimochodem údajně většina lidí o většině chirurgů) vyvrací a od té doby jsem naprosto propadla jeho stylu. Ze stránek knihy čiší láska k životu, k vlastní profesi a nezměrná úcta k pacientům. Kniha má velký reportážní přesah, je až k nevíře, jak tamním některé věci přijdou naprosto nemyslitelné, a jiné naopak zcela normální (třeba zavraždit vlastní dceru, pakliže její manžel zjistí, že při svatební noci nebyla pannou...). Po dočtení mi do očí stoupaly slzy, Tomáš Šebek je člověk, kterého si budu už navždy vážit a tímto se mu omlouvám za svůj naprosto neoprávněný předsudek.

sahunka
15.12.2019 5 z 5

Kniha přečtená během dvou dnů. Moc se mi líbí styl psaní, úcta a pokora pana Šebka je obdivuhodná, vůbec se nedivím, že je na misích všemi oblíbený:). Už se těším, až si přečtu další knihu.

joshuagrey
13.12.2019

Tomás Ohňostroj Šebek má můj respekt jakožto člověk i lékař. Obdivuju jeho zápal a nadšení i nasazení. Víc takových lidí :)

petrarka72
05.12.2019 5 z 5

Tomáš Ohňostroj Terminátor Šebek posouvá (své) hranice - a zároveň bilancuje. Kromě obvyklé nálože doktorských zážitků, situací, které se musí řešit tady a teď a zprávy o Jemenu a špitálu z ptačí, respektive střešní perspektivy, tentokrát obzvláště potěší reflexe, proč Lékaři bez hranic, co mu na misích nejvíce chybí - a hlavně strany 135 a 136, aplikovaná Faktomluva Hanse Roslinga. Jsou lidé a jejich organizace, které je radost poznávat - i podporovat...

SlamLenka
07.11.2019 5 z 5

Tomáš Šebek opět nezklamal! Navíc jeho literární styl se skutečně stále rozvíjí, zlepšuje se, jsem prostě nadšená. Sleduji ho na Facebooku, a když tehdy do Jemenu odjel, už jsem se začala na další knížku těšit. Dokonce i teď se těším na tu další, a to ani nevím, kdy (a jestli vůbec) někam pojede. Umí nás seznámit s místní kulturou a lidmi, i když se skoro nedostane za zdi nemocnice a ubytování. Je zábavný, lidský...
No, to by asi stačilo, jsem prostě fanynka se vším všudy, nemám pro něj jiných než pozitivních slov! =)

Drj98
03.11.2019 5 z 5

Tato kniha je parádní.
Čtení do kterého se ponoříte a těžko se přestává. Kniha je doplněna autentickými fotografiemi a já nemám co vytknout.

Arbenin
03.11.2019 3 z 5

Literárně nejlépe zpracovaná kniha T. Šebka a také nejvíc osobní.

Wabinka
25.10.2019 5 z 5

Tuto knihu můžu všem jen doporučit.Styl psaní za mě naprosto super,možná ještě o kousek lepší než v minulé knize.Téma války v Jemenu a lidí zde žijících i těch,co zde dobrovolně pomáhají je samozřejmě těžké a smutné,ale humor pana doktora Šebka je velmi nakažlivý. Opět před panem doktorem smekám.

LenkaV.1
17.10.2019 5 z 5

Tak jo... Včera se ke mně tato knížka dostala a prostě jsem ji musela přečíst! Je znát, jak autorův styl vyzrává. Opět velmi čtivá sonda do země, kde probíhá obrovská humanitární katastrofa, do Jemenu. Autor dává nahlédnout do zákulisí péče o pacienty, velmi zajímavá je i sonda do života a postavení jemenských žen, kdy je velmi jasně zřetelné, jak silně jsou zakořeněné tradiční zvyky a jak jsou přijímány i vzdělanými ženami. A musím podtrhnout i to, že se mi líbí jednotný styl vzhledu knížek - u posledních dvou s tématikou MSF (Syn buvola od Standy Havlíčka a Nebe nad Jemenem od Tomáše Šebka) velmi patrný. Ale nečtěte už můj sáhodlouhý komentář, radši si přečtěte tuto skvělou knížku :-)