Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic

od:

Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic

Toto je autentická zpověď z Jižního Súdánu, nejmladšího státu světa, jehož území už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017, kdy zemi navíc zasáhla vlna kritického nedostatku potravin, se do míst, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydal na misi Lékařů bez hranic chirurg Tomáš Šebek. Po zkušenostech s úrazovou chirurgií z kolébky vúdú na Haiti a válečnou medicínou v severním Afghánistánu se spolu s kolegy ocitl v prostředí, kde má tradiční léčitel a jeho alternativní přístup k pacientovi daleko větší respekt než lékař vzdělaný na Západě. Proti fixaci zlomenin papírem anebo poléváním vařící vodou může reputaci chirurgického týmu v očích místních pozvednout snad jen tím, že v absolutní pustině obklopující nemocnici v Agoku provede první operaci mozku dospívajícího Jihosúdánce. Zápisky Tomáše Šebka, doprovázené strhujícími fotografiemi, představují jedinečný pohled na místa, o nichž se z médií nedozvíte....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353029/africka-zima-SSM-353029.jpg 4.19
Žánr:
Literatura česká, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
ivona6995
01. listopadu

Opět silná káva. Ovšem Tomáš Šebek má neuvěřitelný dar popisovat zážitky bez patosu a s nadhledem, a přesto jeho vyprávění neztrácí na síle.
Co si z jeho knih odnáším já?! Že by se člověk opravdu neměl brát tak vážně. A že jsme si všichni na světě podobní tím, že chceme žít klidný život, být zdraví, mít rodinu a práci… akorát, že ne všude to může být taková samozřejmost.

Verasek
17. října

Dnes na přednášce pana doktora jsem měla možnost slyšet kus z této knihy a rozhodně zapůsobila. Kniha určitě nezklame. Už teď se těším až si ji budu moct dočíst celou.


Štítky

Lékaři bez hranic Súdán Afrika

Autor a jeho další knihy

Tomáš Šebek

Tomáš Šebek
česká, 1977

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených7x
v Přečtených15x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených4x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst65x
v Chci si koupit24x