Eva88 Eva88 komentáře u knih

Do vody Do vody Paula Hawkins

Napínavé čtení. Zamotané, propletené příběhy, které jsou ale zavčasu vyjasněny...Četla jsem jedním dechem a konec vůbec nečekala.

20.03.2019 4 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Knihu jsem louskala přes rok. Je plná zajímavých a děsivých informací. Něco mě oslovilo více, něco méně. Ano, zdraví máme jen jedno a proto je dobré mít přehled o různých škodlivinách, které se nachází všude, ale opravdu VŠUDE, kolem nás. Byla jsem i na přednášce paní Strunecké, moc milá a vzdělaná žena. Kniha ale není pro čtenáře se slabší náturou, hrozí riziko hlubokých depresí. :-)

12.03.2019 3 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Do čtení jsem se musela nutit, četla jsem 4 měsíce, což je na Deavera opravdu moc. Po každém novém Lincolnovi jsem měla pocit, že právě ten díl, který jsem právě dočetla, je ten nejlepší. U tohoto dílu to neplatí. Ale je pravda, že posledních 200 stran vynahradilo slabší rozjezd. A ten konec! Úžasný, nečekaný. Těším se na další díl.

12.03.2019 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Konec dobrý, všechno dobré. Moc krásný příběh. Čekala jsem tedy, že kniha bude více o ranhojičství, ale vůbec nevadí. Nádherná a čtivá středověká romantika.

06.03.2019 4 z 5

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Bože Růžo! Ta ženská mně svou neschopností "správně" se rozhodnout pila krev. :-) Nádherný román. I přesto, že děj byl hlavně o namlouvání pana Karla a slečny Johany, o patáliích Růžy a o (ne)filozofických sedánkách u čaje, moc mě čtení bavilo! Příjemná atmosféra staré doby, kdy se muži opatrně dvořili a ženy se styděly už jen při představě políbení ruky.

12.02.2019 4 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Oddechové počtení. Zajímavý vývoj hlavní hrdinky, příjemné děti, sympatický asistent a dva krasavci na obzoru. :-) Ušlo to. :-)

21.01.2019 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Z knihy mám stejný pocit jako čtenáři níže. I přesto, že je velmi čtivá a krátká, četla jsem ji docela dlouho. Musela jsem zážitky paní Sosnarové zpracovávat po malých dávkách. Má můj obdiv a respekt. A vůbec bych nebagatelizovala, kolik z toho je nebo není pravda. I kdyby se jí stalo jen 40 % z toho, co uvádí, je to pořád dost... A ne každý by s takovými zážitky dokázal jít dál...

11.01.2019 4 z 5

Pohádkopsaní pro klidné spaní Pohádkopsaní pro klidné spaní Lenka Medvecová Tinková

Krátké a rychlé pohádky s velkým srdcem a hloubkou. Krásné příběhy doplňují nádherné ilustrace. Můžeme zde najít pohádky a říkanky nejen na zklidnění, ale také příběhy, které pomohou s čištěním zoubků, česáním i s pochopením nově příchozího miminka. Moc se mi líbí návod, jak si pomoci sestavit vlastní příběh. :-)

26.12.2018 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Taková KPZ pro nevyspané rodiče. :-) Líbí se mi příběhy rodičů, srovnávání zvyklostí spánku z více zemí a z různých generací. Ale hlavně se mi líbí, že autorka dodává sebedůvěru v rodiče. Že je v pořádku jednat intuitivně a nejdůležitější je, aby byla v pohodě maminka a dítě, ne mudrlanti v okolí. Nosit, mazlit, kojit, společně spát, prostě zahrnovat láskou. Trpělivost, vše má svůj čas. Paní Medvecová moc milá paní a je vidět, že spánkem opravdu žije. :-)

24.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Hartl mě baví. Nemyslím si, že je to úplně povrchní čtivo, naopak, v jeho knížkách vidím tu hloubku. Ale je pravda, že zpětně, když přemýšlím, tak se mi ty jeho díla pletou. To každopádně nic nemění na tom, že jsem se opět krásně začetla a knihu nemohla pustit z rukou.

04.12.2018 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Nádherná kniha. Krásně se četla, bohulibá myšlenka. Dojemná.

25.11.2018 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Příjemné počtení. První půlku jsem četla dost dlouho. Ani se mi do čtení velice nechtělo. Druhá půlka se už ale četla sama. První knížka od Jojo a koukám, že patří mezi slabší. Tak to se mám ještě na co těšit. :-)

13.11.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moravská Bridget Jones. Z příjemné oddechovky se vyklubal srdceryvný příběh opuštěné ženy, která neví co se životem... Říkali mi, přečti si to, nasměješ se...Více jsem teda plakala, než se smála... Těch pár úsměvných pasáží nestojí snad ani za řeč. Líbila se mi třeba ta s jablkem. :-) Ale jinak fajn počtení. :-)

01.11.2018 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nejsem fanynka rodičovských "přírůček", ale tato je opravdu moc fajn. Mám ráda přednášky pana Hermana i tuto knihu. Přečetla jsem letem světem v těhotenství a stále se k ní vracím. Vždy mě pan Herman uklidní a nabudí. Že je v pořádku být laskyplná a schovívavá. Nešetřit hlazením a mazlením. Používat selský rozum.

24.10.2018 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Čtivý příběh německé ženy, jejího osudu a osudů jiných známých i neznámých. Líbil se mi dvojí pohled na Klářino rozhodnutí opustit dítě. Ne vždy je vše tak, jak se na prvý pohled (poslech) zdá...

16.10.2018 4 z 5

Co je to hovínko? Co je to hovínko? Katie Daynes

Hovínka nezklamala. Skvělá knížka. Vtipná a poučná! :-)

21.09.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásně psaný čtivý a smutný román. Líbilo se mi prolínání postav.

08.08.2018 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Silný příběh nemocné ženy a jejího statečného boje se zákeřnou nemocí. Moc dobře napsáno. Těším se, až shlédnu film. Ale určitě mi nedá to, co kniha ano - dostat se do myšlenek hlavní hrdinky.

22.07.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Autorčino poděkování marketingovým a propagačním týmům je na místě. :-) Nic ohromujícího, ale četla se dobře.

29.06.2018 3 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Knížka mně byla nějakým nedopatřením doporučena. Není to úplně můj šálek čaje, ale řekla jsem si no co, pro změnu něco odpočinkového. Za mě ale ne. Nedočetla jsem. Na seznamu mám spoustu knih a nechtěla jsem plýtvat časem na tuto.

02.06.2018 1 z 5