S láskou o dětském spánku

Kniha S láskou o dětském spánku přistupuje k spánku s láskou a s ohledem na individualitu nejen dětí, ale i rodičů a respektuje specifika našeho českého a slovenského prostředí. Provedu vás světem dětského spánku tak, jak ho znám ze svého oboru antropologie a hlavně svého vlastního dlouholetého výzkumu a práci s tisíci rodinami v České republice a na Slovensku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394935/big_s-laskou-o-detskem-spanku-BT7-394935.jpg 4.777

Kniha S láskou o dětském spánku

Lorri
23. dubnaodpad!

Na to, jakou má ta kniha propagandu, jsem čekala něco úplně jiného.

V první radě mi neprijde zcela adekvatni srovnání, když autorka vystihuje spaní s miminem v jiných zemi, jasně v Indii, Indonésii nebo v indiánských kmenech jsou radi, když tam vůbec nějakou postel maj, tak samozřejmě nebudu mít navíc pro mimino.

Dále, autorka srovnává mimino s dospělým člověkem a zmiňuje, ze partnera byste taky nedali do jiné postele, jen proto, ze se chcete vyspat… no je pravda, ze když jsem se tehda partnera ptala, jestli chce k obědu jako přílohu brambory nebo ryzi, tak mi odpověděl, priste to tedy zkusim i u svého 8m prcka a uvidím, co (a jestli vůbec) mi řekne

Co mě ale asi iritovalo nejvíc bylo, ze autorka automaticky počítá s tím, ze každa žena koji (muže kojit), takže její rady a zmíněné výhody společného spánku, jakoze blízkost je gut pro tvorbu mlika, ze decko se samo koji, zatímco vy spite, ze kdyz je neklidné, tak vy mu tam zase strcite cecek, ze nemusíte vůbec vstavat z postele… ale vzhledem k tomu, ze proste někdo nekoji a já stejně pro tu flašku musím vstat a dojít, mliko nepotrebuju aby se mi tvořilo, v noci se samo neobslouzi a kdyz je neklidný, tak stejně musím pro tu flašku vstat, tak jsou tyhle její rady stejně užitečné, asi jako automat na kondomy ve Vatikánu

verden

Mám už za sebou knihu Batole, takže som zhruba vedela, do čoho idem a veru ma autorka nesklamala. S láskou o dětském spánku je naozaj krásne napísaná kniha presiaknutá, čím iným, ak nie láskou :) Mňa osobne najviac bavila kapitola o antropológii spánku, ak by Lenka niekedy napísala o tejto tematike samostatnú knihu, okamžite ju chcem! :)

Guepp

Musím přiznat, že je to pro mne zatím jedna z nejkrásnějších knih o dětském spánku a celkově o přístupu k dětem.
Před narozením syna jsem mateřství vnímala výrazně odlišně - řád, pravidla, režim - bála jsem se toho, nejsem tento typ člověka, který by podobné věci udržel. Bála jsem se hlavně toho, že dítěti ublížím, když nebudu dodržovat pravidla. Ale jak pak přišel, prostě jsem reagovala na něj, věřila si a je to radost a štěstí.
Kniha Vám předá lehkost, sebedůvěru a podporu.
Oceňuji zaměření do praktického života. Všude je například říkáno, ať jednáme na základě intuice a instinktu apod., ale co to vlastně je? Autorka se na podobné "jednoduché", ale špatně definovatelné skutečnosti snaží najít odpověď.
Velmi užitečná a inspirativní kniha.

Susan94

Moc krásná knížka. Patřím k těm, kteří si potřebují něco načíst, pochopit a hlavně ubezpečit, že to co dělám, dělám správně. U svého dítěte to tak prostě mám. Moc hezky napsané, zpracované a myslím, že jsem se dozvěděla to co jsem chtěla, navíc mě zážitky jednotlivých lidí, které autorka uvádí dost uklidnily. Moc ráda se v průběhu doby co budu prožívat s naší divoškou vrátím. Určitě doporučuji.

Chillia

Takhle kniha je fakt láska! Jsem opravdu vděčná za to, že se mi dostala do rukou. V mnohém mi pomohla porozumět spánku mého syna :-)

Vladii

Opravdu krásná kniha, která je psaná s láskou. Přináší zajímavé informace o dětském spánku, sdílí příběhy, dojímá, otevírá oči, vede k uvědomění a v neposlední řadě nabízí pomoc a nápady.

L_Into
17.12.2021

Takovouhle osvětu prostě potřebujeme. Laskavá, fundovaná, snesla by editorské krácení některých opakujících se pasáži, ale obsahové úžasná.

Aleee
13.09.2021

Knížka, která pro mne byla pohlazením na duši, ujištěním, že to, co intuitivně sama dělám, je správné nejen v mých očích, že to vlastně všechno vychází z podstaty člověka, je to přirozené. Přesně tohle čerstvá a v mnohém tápající matka potřebuje. Oceňuji propojení s antropologií, poznámkový aparát i to, že i když to je odborná literatura, je tak čtivá. Pět hvězd však dát nemůžu, bohužel bylo v knize dost pravopisných chyb a překlepů, což výsledný dojem trochu kazí.