S láskou o dětském spánku

Kniha S láskou o dětském spánku přistupuje k spánku s láskou a s ohledem na individualitu nejen dětí, ale i rodičů a respektuje specifika našeho českého a slovenského prostředí. Provedu vás světem dětského spánku tak, jak ho znám ze svého oboru antropologie a hlavně svého vlastního dlouholetého výzkumu a práci s tisíci rodinami v České republice a na Slovensku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394935/s-laskou-o-detskem-spanku-BT7-394935.jpg 4.855
Psychologie a pedagogika, Rodina, Zdraví
Vydáno, ProsimSpinkej

Kniha S láskou o dětském spánku

Semerink

Perfektní knížka,kterou bych doporučila všem nastavajícím maminkám. Díky této publikaci jsem se hodně uklidnila při uspávání vlastní dcerky a přestala jsem si brát “cenné” rady z okolí.

sheldon8410

Krásné. Napsané opravdu s láskou. Určitě doporučuju všem (i nastávajícím) maminkám.

verindela1

Naprosto perfektní kniha. Pokud si z ní člověk neodnese tipy a rady, jak na dětský spánek, tak si odnese alespoň uklidnění že něco dělá správně. Zároveň nás autorka přesvědčivě vyjme že stereotypů a metod, které nám vtloukají do hlavy starší generace a které stejně nefungují.

vassovka

Na začátku čtení jsem měla dost smíšené pocity, váhala jsem zda-li knihu vůbec dokončím. Místy mě až rozčilovalo neustálé opakování se termínů. Po přečtení jsem si dost věcí uvědomila a knihu určitě doporučuji přečíst, aniž by maminka měla problém s uspavaním dítěte či nikoliv. Kniha otevře oči maminkám a dodá sebejistoty a nadhledu. Zaujaly mě pasáže o zrcadlení, sebepřijmutí a hlavně kniha klade důraz na uklidnění, zpomalení tempa a užívání si času s miminkem!

enayla

Kniha mě v podstatě zachránila, když syn přestal akceptovat dudlík a stala jsem se "dudlíkem" pro svého pětiměsíčního syna. Bojovala jsem s uspáváním, nechtěla jsem, neměla jsem večery, jediný čas pro sebe. Přečetla jsem to jedním dechem ve volných chvílích, strašně mě uklidnila a pomohla. Půjčuju jí, kde se dá:)

Anya636

Tato kniha vůbec nebyla pro mne. Já mám ráda tvrdá data a statistiky. Kniha je plná líbivých klišé a zřejmých frází. Taková slepičí polévka pro mámy. Jedná se o soubor tvrzení a přepisů různých spánkových zvyků a příběhů. Celou knihou se dokola táhne obhajoba přirozeného spánkového cyklu dětí, a jako taková doporučuje smíření se s probouzením dětí. Zároveň až zbytecne často nabádá ke společnému spaní a haní vyplakávací metodu.

Dáma s hrnstjm

Zhruba ve třetině knihy jsme se zasekla a dál to najednou nešlo. Nemohla jsem se psychicky dostat přes ty různé "spánkové" příběhy dnešních dospělých a hlavně pokyny z příruček pro matky z minulých dob. Byly neskutečně drsné, nebo aspoň pro mě, a bála jsem se, že se budou podobné věci knihou prolínat až do konce. Jenže konec roku se blížil, nechtěla jsem nechat knihu rozečtenou, tak jsem se pustila i do zbytku. Nelituji, je to laskavé a povzbudivé čtení. Skvělá je taky část o dětském spánku a usínání v jiných kulturách a národech, to je určitě dobré vědět, člověku pak ledacos dojde. Je pravda, že se autorka občas v textu opakuje a kniha se tím protahuje, ale není to nic tragického. Více takových knih pro české prostředí!

Turmee
14.12.2020

Kdyby v těhotenské poradně rozdávali tuhle knihu místo směsi zbytečných letáků a vzorečků, zachránili by mnohé matce nervy a kojení.
Přestože je hlavním tématem spánek, autorka se věnuje i kojení, psychologii rodičů a dětí, kulturním zvyklostem, nejistotě rodičů a rozdílnosti dětí. Důležitá fakta jsou ozdrojována, text příjemně plyne, vše je srozumitelné a doplněné o osobní zkušenosti a příběhy ze života mnohých rodičů.
Nejde o návod na to, jak uspat dítě v 7 krocích. Rodiče zde spíše najdou tolik potřebné ujištění, že to dělají dobře a že to jde i bez vyplakání miminka. Nic nového pod sluncem se tam napíše - jen "normální" a sleským rozumem snadno odvoditelné věci. Přesto mám pocit, že přesně toto dnešní rodiče potřebují slyšet.