Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36765/muz-ktery-sazel-stromy-36765.jpg 4.62337

L'Homme qui plantait des arbres (1953)

Literatura světová, Povídky, Duchovní literatura
Vydáno:, Vyšehrad

LeňulinaK

Sice maličká, ale moc milá knížka, která nutí k zamyšlení. Užila jsem si jí.

petrakočárová

Rozsahem malá, ale přesto nádherná kniha s velkým hlubokým poselstvím. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Mám ji v knihovně na čestném místě.

PokyHiro

Překvapivě kniha velmi na zamyšlení, i na první pohled malé činy mohou mít dalekosáhlé důsledky.

HankaJóga

Krásná kniha s hlubokým poselstvím, kterou bych doporučila každému. Její přečtení zabere jen pár minut a možná v ní najdete odpovědi na otázky o smyslu života, o tom proč jsme na světě a jaký je náš životní úkol.

popeluška

Krásná kniha, ilustrace jsou nádherné. Užila jsem si ji a nechala na sebe působit, krásné :-)

eliska2106

"Muž, který sázel naději a vypěstoval štěstí." - Trefné! :-)

LyttaNeyd

Četba knížky mi trvala asi čtvrt hodiny, ale přemýšlela jsem o ní i dlouho po dočtení. Dumala jsem totiž, proč mě ten jednoduchý a krátký příběh tak zaujal. Velký podíl na tom určitě měly ilustrace – některé dvojstránky jsem si prohlížela opravdu dlouho. Řekla bych, že právě ony způsobily to, že jsem se při čtení cítila tak.. skoro okouzleně. A pak možná taky to, že bylo vidět, jak něco jednoduchého a skoro primitivního vlastně dokáže zázraky, když se to dělá pravidelně a s láskou.

triatlet

Minimalistická povídka s obrovským posláním. I díky ilustracím Pavla Čecha se čtenář dokáže přesunout do kraje, kde vládne mír, klid a pohoda.
"Dubům z roku 1910 bylo tedy deset let a byly vyšší než já i on. Pohled na ně byl udivující. Opravdu jsem nenacházel slov, a vzhledem k tomu, že on nemluvil, strávili jsme celý den mlčky a procházeli se jeho lesem." (s.48)
................................................................................
Čtenářská výzva 2018 - kniha, která má čtyřslovný název

petr94
28.12.2017

Nádherné malé dílko, které člověka prostě musí zasáhnout na duši. Animovaná kanadská verze z roku 1987 mě však zasáhla citelněji než kniha samotná. Hudba a krásná francouzština, co dodat... Kamarád mi přivezl originál knihu z Francie, tomu nešlo odolat, nemít ji v knihovně ve francouzštině.

Svilka
19.12.2017

Nádherná povídka, která stručně a výstižně shrnuje, co je hlavní podstatou života. Musela jsem si ji přečíst dokonce dvakrát za sebou, to se mi snad ještě nikdy u žádné jiné povídky/knihy nestalo. Rozhodně doporučuji!

slunicko1958
13.12.2017

Malá knížečka objemem, obsahem obrovská. Je o smyslu života. O vytrvalosti, vůli a ochotě udělat pro ostatní něco dobrého.

Covenant
10.12.2017

Je to prostě klasika

Zikus
07.12.2017

Nevím, proč jsou z toho všichni tak odvařený. Za mě teda nic moc. Prostě slabota. Něco takového by snad mohl vymyslet a napsat během dvaceti minut kde kdo... Víc než ten příběh mě zaujaly ilustrace. Ale pokud si v tom příběhu budou lidi chtít najít nějakou extra hloubku, tak se jim to určitě povede. Stejně jako u čehokoli jiného...

1alena1
07.12.2017

Geniální knížka, nevím, co víc napsat.
Kdo ji nečetl - jakoby mu něco v životě ještě chybělo k pochopení smyslu a radosti života.

padde
02.12.2017

Geniálně prosté a prosté geniální dílo o opravdovém smyslu života. Nic víc není třeba dodávat.

Chesterton
23.11.2017

Kniha o naději, smysluplnosti a prosté radosti:))

LuckaH2
23.11.2017

Krasne,dojmne,ilustrace Pavla Cecha uzasne. To jsou pribehy, ktere davaji nadeji, ze kazdy jsme na svetez presneho duvodu!

ddkk
21.11.2017

Snad ani netřeba komentovat, stačí přečíst...vezme to vlastně jen několik desítek minut. Skvělé, jednoduché a prosté, pravdivé a k zamyšlení....

bod
19.11.2017

Moje kultovní knížka.

Rarity1
17.11.2017

Je to super knížka já bych řekla: Nic není nemožné , stačí jen sázet stromy :-D

harena
15.11.2017

Nádherná knížka s velikou životní pravdou. Muž ztratil jediného syna a manželku, žil opuštěný v kamenném domě a každý den sázel stromy. Buky, duby, břízy. Díky úsilí jediného muže se kraj změnil k nepoznání a muž dosáhl užitečného naplnění svého života. Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení. Tuto útlou knížečku určitě doporučuji přečíst.

Dija
30.10.2017

Krásné poselství, které se skrývá v této úzké knížce :).

JenG
30.10.2017

Názorná ukázka toho, že k naprostému nadšení čtenáře není potřeba mnoha slov.

Dandy1
28.10.2017

Nic není nemožné. Stačí jen chtít.

Zuzvil
18.10.2017

Knížka (verze, kterou jsem četla já) mě asi nejvíc fascinovala svými dokonalými ilustracemi Pavla Čecha, to prostě wow. Pointa příběhu je velmi krásná, milá, vede k niternému zamyšlení se sama nad sebou, ale to tak asi na prvních 10 minut :-) Příběh je to krásný, o tom žádná, ale takový asi v této době úplně nepřesvědčivý, já nevím, prostě mě to nedostalo, jak jsem asi očekávala a jaké recenze úúúúžasu jsem kolem sebe četla.

alhl
11.10.2017

Kouzelný a poučný příběh. Konečně jsem si v tištěné podobě přečetla to, co jsem už na základce poznala jako krátký animovaný film, tuším, že němý, jen s "ruchy".

martina9959
09.10.2017

Toto je jedna z mála knih, kterou mohu číst stále a stále znova. Ve své jednoduchosti skrývá krásné kouzlo, poselství pokory starého muže.
Nejde knihu nedočíst bez úsměvu na tváři.

Aduska81
05.10.2017

Krásná povídka, kterou jsem prečetla během chvilky. Takové pohlazení po duši.

Martiiiik
01.10.2017

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

DragonflyT
13.09.2017

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.