Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36765/muz-ktery-sazel-stromy-36765.jpg 4.62266

L'Homme qui plantait des arbres (1953)

Literatura světová, Povídky, Duchovní literatura
Vydáno:, Vyšehrad

Rarity1
včera

Je to super knížka já bych řekla: Nic není nemožné , stačí jen sázet stromy :-D

harena
15. listopadu

Nádherná knížka s velikou životní pravdou. Muž ztratil jediného syna a manželku, žil opuštěný v kamenném domě a každý den sázel stromy. Buky, duby, břízy. Díky úsilí jediného muže se kraj změnil k nepoznání a muž dosáhl užitečného naplnění svého života. Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení. Tuto útlou knížečku určitě doporučuji přečíst.

Dija

Krásné poselství, které se skrývá v této úzké knížce :).

JenG

Názorná ukázka toho, že k naprostému nadšení čtenáře není potřeba mnoha slov.

Dandy1

Nic není nemožné. Stačí jen chtít.

Zuzvil

Knížka (verze, kterou jsem četla já) mě asi nejvíc fascinovala svými dokonalými ilustracemi Pavla Čecha, to prostě wow. Pointa příběhu je velmi krásná, milá, vede k niternému zamyšlení se sama nad sebou, ale to tak asi na prvních 10 minut :-) Příběh je to krásný, o tom žádná, ale takový asi v této době úplně nepřesvědčivý, já nevím, prostě mě to nedostalo, jak jsem asi očekávala a jaké recenze úúúúžasu jsem kolem sebe četla.

alhl

Kouzelný a poučný příběh. Konečně jsem si v tištěné podobě přečetla to, co jsem už na základce poznala jako krátký animovaný film, tuším, že němý, jen s "ruchy".

martina9959

Toto je jedna z mála knih, kterou mohu číst stále a stále znova. Ve své jednoduchosti skrývá krásné kouzlo, poselství pokory starého muže.
Nejde knihu nedočíst bez úsměvu na tváři.

Aduska81

Krásná povídka, kterou jsem prečetla během chvilky. Takové pohlazení po duši.

Martiiiik

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

DragonflyT

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.

Nosorozec_91

Nádherná knížka. Ano, kraťouňká. Ale mnohým autorům se na tisíce stran nepodařilo vměstnat tolik krásných myšlenek a poselství jako Gionovi do této. Už navěky to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih.

JointlieKat94

Tak malá knížečka plná prosté pravdy. Nádherné, laskavé a milující. I v době války.. úžasné.

junkiee

Nádherné:-)

Catherine

Očividně beznadějná snaha něco dokázat se může proměnit s trochou úsilí ve skutečnost za mě super :)

MakiMel

Nádherná povídka, úplně z toho čiší naděje a taková jakási vnitřní harmonie a čistota.

Regger

Nádhera, přečetla jsem vzápětí znovu - během hodiny. A určitě ne naposledy.

jaja10

Prostě nejkrásnější kniha....četla jsem již několikrát a vždy má na mě krásný účinek. :-)

jewarix

Toto knihu jsem zatím slyšela pouze jako audio knihu, ale i tak jsem naprosto ohromená a plná úžasu.

karolinalet

Nádherná kniha. Někdy je méně více. Měl by si přečíst každý, zvlášť když se nikdo nemůže vymlouvat na to, že nemá čas. Já sama knihu přečetla 5x.

Eridan

Velmi příjemná povídka. Jak se to říká za málo peněz hodně muziky...? Nebo na malém prostoru hluboké myšlenky...? Stojí za přečtení... Kontrast destruktivních válečných vřav a poklidné, trpělivé a kreativní (doslova) práce pastýře je zamyšlením nad hodnotami (nejen) dnešní společnosti, které čas od času potřebujeme, abychom zůstali stále lidmi.

Nira_DeRaven

Pohlazení pro duši

Jadla

Pro mě doslova omamné. Tak prostinké, tak burcující, jako podobenství.

cestovatelka13

V krátkém příběhu geniální myšlenka.

ViktorieMars

Netřeba hodnotit procenty. Netřeba hodnotit hvězdami. Je to jedna velká životní pravda. Doporučuji. Všem !

mlsnákoza

Nádherná knížka, kterou přečtete na jedno nadechnutí, nezabere moc času a zanechá ve vás hluboký pocit. Viděla jsem více vydání, to, co jsem četla, bylo i krásně ilustrované, stejně výtvarně zdařilý byl i animovaný film podle knihy natočený.

sarahmoon

Prostě jednoduchá dokonalost!

irskádívka

Svazeček malý rozsahem, obrovský svou sílou myšlenky. Čtení, které ve vás zanechá krásný dojem. Člověk by rád byl takovým, jako hlavní hrdina - bojovník, který bojuje proti světu klidem a rozvahou.

pepa4081

Nádherná věc, která mne dostala. Spíš povídka, než kniha - přečetl jsem ji asi za hodinu, ale jde o úžasně silný a přitom jednoduchý příběh jednoho člověka, který dokázal změnit víc, než asi sám tušil. Nanejvýš uspokojivé.

Pablo7

Příliš nechápu tak vysoké hodnocení. Hodně jednoduchý a krátký příběh člověka, který sázel stromy. Tím proměnil pustinu, ze které lidi utíkali, na ráj. Příliš mě to nezaujalo.