Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36765/muz-ktery-sazel-stromy-36765.jpg 4.62206

L'Homme qui plantait des arbres (1953)

Literatura světová, Povídky, Duchovní literatura
Vydáno:, Vyšehrad

DragonflyT

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.

Nosorozec_91

Nádherná knížka. Ano, kraťouňká. Ale mnohým autorům se na tisíce stran nepodařilo vměstnat tolik krásných myšlenek a poselství jako Gionovi do této. Už navěky to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih.

JointlieKat94

Tak malá knížečka plná prosté pravdy. Nádherné, laskavé a milující. I v době války.. úžasné.

junkiee

Nádherné:-)

Catherine

Očividně beznadějná snaha něco dokázat se může proměnit s trochou úsilí ve skutečnost za mě super :)

MakiMel

Nádherná povídka, úplně z toho čiší naděje a taková jakási vnitřní harmonie a čistota.

Regger

Nádhera, přečetla jsem vzápětí znovu - během hodiny. A určitě ne naposledy.

jaja10

Prostě nejkrásnější kniha....četla jsem již několikrát a vždy má na mě krásný účinek. :-)

jewarix

Toto knihu jsem zatím slyšela pouze jako audio knihu, ale i tak jsem naprosto ohromená a plná úžasu.

karolinalet

Nádherná kniha. Někdy je méně více. Měl by si přečíst každý, zvlášť když se nikdo nemůže vymlouvat na to, že nemá čas. Já sama knihu přečetla 5x.

Eridan

Velmi příjemná povídka. Jak se to říká za málo peněz hodně muziky...? Nebo na malém prostoru hluboké myšlenky...? Stojí za přečtení... Kontrast destruktivních válečných vřav a poklidné, trpělivé a kreativní (doslova) práce pastýře je zamyšlením nad hodnotami (nejen) dnešní společnosti, které čas od času potřebujeme, abychom zůstali stále lidmi.

Nira_DeRaven

Pohlazení pro duši

Jadla

Pro mě doslova omamné. Tak prostinké, tak burcující, jako podobenství.

cestovatelka13

V krátkém příběhu geniální myšlenka.

ViktorieMars

Netřeba hodnotit procenty. Netřeba hodnotit hvězdami. Je to jedna velká životní pravda. Doporučuji. Všem !

mlsnákoza

Nádherná knížka, kterou přečtete na jedno nadechnutí, nezabere moc času a zanechá ve vás hluboký pocit. Viděla jsem více vydání, to, co jsem četla, bylo i krásně ilustrované, stejně výtvarně zdařilý byl i animovaný film podle knihy natočený.

sarahmoon

Prostě jednoduchá dokonalost!

irskádívka

Svazeček malý rozsahem, obrovský svou sílou myšlenky. Čtení, které ve vás zanechá krásný dojem. Člověk by rád byl takovým, jako hlavní hrdina - bojovník, který bojuje proti světu klidem a rozvahou.

pepa4081

Nádherná věc, která mne dostala. Spíš povídka, než kniha - přečetl jsem ji asi za hodinu, ale jde o úžasně silný a přitom jednoduchý příběh jednoho člověka, který dokázal změnit víc, než asi sám tušil. Nanejvýš uspokojivé.

Pablo7

Příliš nechápu tak vysoké hodnocení. Hodně jednoduchý a krátký příběh člověka, který sázel stromy. Tím proměnil pustinu, ze které lidi utíkali, na ráj. Příliš mě to nezaujalo.

Percabethka

Dojemný příběh o tom, co všechno může prostý člověk dokázat ❤ Asi už vím, co budu dělat, až budu stará :D ❤

Boby17

Prostý příběh s velkým poselstvím. Můj dědeček říkával, že slova zní a činy hřmí. Takže když každý jeden z nás zasadí ve městě či v krajině strom a bude se o něj starat, tak vykoná něco dobrého nejen pro okolí, ale i pro sebe samého. Také tím dáme příklad hodný následování. A možná, že se i něco málo změní...

Melic

Příjemný, jednoduchý příběh s určitým poselstvím. I když podle mě dost idealizovaný, alespoň do dnešního světa. Ale z literárního hlediska mě až tak neuchvátil a pak je tu jiná věc. Autor je v tom v podstatě nevinně, ale mně pořád vyvstávaly na mysli takové ty moudré příběhy, co se sdílejí na facebooku jako statusy a na které jsem alergický. Samozřejmě toto je napsáno mnohem lépe, ale jsem už tak internetově zdegenerovaný, že mi to čtení pokazilo, bohužel.

szusanne

Hluboký příběh o síle jednoduchých činností jednotlivce, které mění svět, aniž by za to někdo vyžadoval slávu a uznání.

janulka1310

Pokud se práce dělá s dobrým záměrem a čistým úmyslem, je vždycky smysluplná, i když to trvá desítky let...tahle krásná povídka je toho důkazem..

PetrNový

Nádherný příběh o pánovi, který dokázal něco neuvěřitelného a nádherného. Určitě doporučuji :)

Whiskasound

Nádherný příběh o vytrvalosti a o tom že jediný člověk dokáže nádherné věci.

Malýstromeček

Knihu jsem přečetl poté jsem viděl film a moc se mi líbila. Jenom si nedokážu představit kolik stromů může jeden člověk zasadit.

AdamNový

Krásný příhěb, který je vyprávěný o pánovi, kterému zemřela manželka a syn. Odstěhoval se do krajiny která byla prázdná. Záhadný muž sází stromy, už několik let.
Po několika letech vysázý několik km stromů. Doporučuji přečíst.

Na tomto příběhu je vidět, že lidská ctnost a odhodláni je nade vše. Že zeleně je potřeba a že s velkou trpělivostí jí můžete najít třeba i v poušti :). Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení.