Tak trochu lesana

V osmadvaceti si konečně začíná připadat opravdu dospělá a bere život plně do svých rukou, navzdory stínům minulosti. Cítí se dobře bosky a v maxisukni i v saku a lodičkách, na lesním palouku i na firemní párty, v restauraci i na pikniku v trávě. Má vystudovanou psychologii, smysl pro humor a nadhled, prima vztah s manželem, svéráznou tchyni, dvě temperamentní kamarádky… a jednoho karmického kamaráda, který jí nedá spát. Věří ve vesmírné zákonitosti a intenzivně hledá souvislosti. Sama u sebe, v životech předků a později i v příbězích svých klientů. Je lesana, nebo není? Inu… Tak trochu. Vyprávění o lásce a upřímnosti, o zranitelnosti i velké síle, o důvěře a intimitě, ale také různých formách sexuálního násilí. O narozených i nenarozených dětech. O lidech, kterým záleží na tom, co jedí, jak se léčí či jakým způsobem přicházejí jejich děti na svět. Ať už si o nich okolí myslí cokoliv....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406253/big_tak-trochu-lesana-Nxw-406253.png 4.174

Kniha Tak trochu lesana

Doubravka1975
předevčírem

Chvílemi zajímavé, ale chvílemi docela nuda. Moc příběhů, některé k zamyšlení..... Strašně moc postav, ve kterých jsem se ztrácela. Hlavní hrdinka, její uvažování a myšlenkové pochody mě pěkně štvaly, ale asi je to tím, že nejsem naladěná na stejnou vlnu jako ona....

JitaJL

Knížka má velmi dobrou reklamu, na kterou jsem jednoduše naletěla. Přesto, že příběh je čtivý, knížka mě neoslovila. A to v žádném případě nezavrhuji nějaký "alternativnější" způsob života nebo jiný pohled na svět.
Ztrácela jsem se ve vedlejších postavách.
Příběh jsem dočetla až do konce, asi i v očekávání, že se neco zásadního stane, že něco přijde. Ale nestalo se.
Ke knížce se nebudu vracet.

kakaba4818

Mně osobně se kniha moc líbila. Četla se mi dobře. Našly se čtivé i méně čtivé části. Každý si nakonec odnese to své...

Romanka89

(+ SPOILER) Od knihy jsem očekávala trochu něco jiného, protože za "tak trochu lesanu" se považuju já. Hlavní hrdinka je pro mě spíš extra echt uplně moc lesana! :D Ač jsem knihu četla poměrně dlouho, zaujala mě. Těžkých témat je tam nahečmaných poměrně dost (vyrovnání se se ztrátou matky při porodu, dva vlastní potraty, nevyjasněný vztah s kamarádem, příběhy klientek na terapiích, příběhy žen na ženských kruzích...). Popisy regresivní terapie mi přišli zajímavé, v některých příbězích jsem se více či méně sama viděla, donutí to člověka se zamýšlet nad vztahem sám k sobě, pospojovat si různé životní události s aktuálním stavem mysli a přístupem k životu. Jen ten závěr. Během posledních deseti stránek prožijeme Bětčiny tři porody, letem světem. Očekávala jsem že zrovna těhotenství, příprava na porod, prožívání toho všeho, samotné porody, výchova, atd. dostane více prostoru, z toho "lesanského" pohledu, to by mě zajímalo. Třeba druhý díl? Nebo další podobné dílo od autorky? Třeba se dočkám. Mě kniha ale sedla.

uzivatel1266

Kniha má v 1.řadě perfektní marketing.. naletěla jsem na popis knihy a na samé pozitivní reakce. Koupila jsem, natěšená. První a druhá stránka mě docela sebrala.. a pak už jsem jen čekala a čekala, kdy tam konečně něco bude . . .bylo to čím dál horší, nudnější až jsem se nutila do každé věty. Problémy hrdinek dost nicotné. A bylo to více jako teenage románek, ovšem bez děje jako mívala třeba L.L., kterou jsem jako puboš hltala všemi 20ti. Nechci hanit něčí práci, napsat knihu musí být dřina. Ale důsledné mazání negativních recenzí na fb se mi fakt nelíbí, tak to píšu naplno tady. Knížku jsem půjčila dál a dopadá to u všech stejně. Každý se těší a pak to ani nedočte.

camza

Já se na knihu moc těšila, ale za mě docela zklamání.
S knihou jsem se trápila, vůbec to neplynulo a mám hodně rozporuplné pocity.

vila_z_lesa

Nechápu to nadšení. Příběh nulový, jeden jediný zvrat je na straně 288, ovšem na straně 290 končí. To nejzajímavější autorka napsala do pár odstavců, myslím tím konec knihy.
Hlavní postava silně nesympatická znuděná panička, tak trochu lesana, přesvědčena o své jedinečné pravdě.
Čekala jsem v nějaké zajímavé spojení a propojení regresní terapie a všech ženských kruhů, věštíren a všeho, co Alžběta absolvovala a nic se nekonalo.
A také mnoho postav, místy jsem se ztrácela.

Musím ale říct, že autorka píše čtivě, další knihu bych si od ní určitě ráda přečetla. Podobný styl jako "lanczovky".

makkuska

Knize dávám 5 hvězd, protože sama za sebe bych uvítala, kdyby podobně zaměřených knih vznikalo více. To, jaká hlavní hrdinka je, jak žije, jak smýšlí o ostatních lidech a o životě i nahlédnutí do jejích terapii, je velmi inspirativní a stává se stále více rozšířeným pohledem na svět. Přesto je hodně lidí, které by kniha mohla nasměrovat nebo jim aspoň pomoct lépe chápat "ezo"lidi, kteří takto svět vidí.
Nicméně mi kniha připadá spíš jako "ezokniha" (které já mám ráda) vložená do příběhu. Miluji romány, ale u tohohle jsem se vlastně nudila. Myslím, že smyslem knihy bylo více předat pohled na svět, než vytvořit opravdu čtivý román. Bylo tam zapleteno na román příliš mnoho příběhu různých lidí, ale příběh samotné hlavní hrdinky byl dost plochý. Taky jsem se ztrácela v dialozích, což už někdo přede mnou zmiňoval, často jsem nechápala, kdo je kdo. Závěr samotný by dal na samostatnou knihu.
Přesto jsem ráda, že tato kniha vznikla a že se mi dostala do rukou.