Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou

Když Jitka onemocní vážnou autoimunitní nemocí, řeší to neortodoxně. Místo lékařů poslechne hlas svého srdce, který ji nabádá ukončit dlouholetý partnerský vztah, opustit domov a odjet sama do Latinské Ameriky vyléčit se s pomocí místní prastaré medicíny. Její příběh je o dvou cestách. Dobrodružné cestě, která ji vede amazonským pralesem, horami, pouští a pobřežím po celém latinskoamerickém kontinentu. A pak je tu další, ne méně dobrodružná cesta do jejího nitra a za hranice běžného vědomí, přes které ji přenese psychedelická rostlinná medicína ayahuasky a San Pedra. Tento nevšední, ale poutavý cestopis tak vypraví o důvěře, odhodlání a snaze porozumět nemoci a tím i sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415479/big_myslet-srdcem-psychedelicka-cesta-l-Mdm-415479.jpg 4.173

Kniha Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou

Tave
10. listopadu

Tahle kniha léčí a po dočtení vám zůstane jemný úsměv na tváři. Doporučuji.

michal0791

Velmi ma pribeh ponoril do seba, krasne sa to cita a odporucam kazdemu k sebazamysleniu

Mi-šu-le

Zajímavá kniha, občas jsem se nudila, na druhou stranu závidím Jitce, kdybych měla jednou odvahu se sbalit a odjet sama do Latinské Ameriky...

ZUZANA-123

Dĕkuji Jitce Juliet Navrátilové,že se s námi podĕlila o své zážitky na duchovní cestĕ po Latinské Americe.

hu_87
17.10.2021

(+ SPOILER) *SPOILER ALERT A VAROVÁNÍ PRO TY, KTEŘÍ SI OD KNIHY SLIBUJÍ MNOHO Z OBLASTI PSYCHEDELICKÉ TERAPIE*
Název je poměrně zavádějící, protože ohledně psychedelických zážitků - je jim věnováno pouze několik stran, vzhledem k celkovému rozsahu knížky jsem čekala, že těch psychedelických zkušeností prostě bude víc, ne že zmíní asi dvakrát svojí zkušenost s ayahuascou a s tím jedním kaktusem tuším (? ale nejsem si jistá) (ale zase se musí uznat, že tyhle části byly sepsané hezky, autenticky, aka ne každá zkušenost s ayahuascou musí být procházka růžovým sadem).
Psychedelická terapie jakoby propojuje, donutí uvědomit si a vidět věci holisticky a je jen na nás, jak s tím naložíme. Může pomoci, ale spíš nám ukáže cestu a je naše volba, jak to přijmeme.

Co oceňuji je fakt, že ta hlavní myšlenka - někdy je fakt lepší myslet tím srdcem - je tu znát, sama autorka má diagnostikovanou autoimunitní nemoc a je zde pěkně znát vztah stresu, přepracovanosti a následného relapsu onemocnění.

Celkově se jedná spíš o cestopis (upozornění pro ty, kteří si od knihy slibují to, co nemůže jako celek nabídnout), protože autorka hodně cestovala a navštívila poměrně hodně států a knížku ocení spíš studenti zeměpisných oborů, než nadšenci pro psychedelickou terapii, které zde opravdu není příliš...
Zato o různých státech se tu dozvíte až až. Je to mix deníku, několika málo zkušeností s psychedeliky

managalante
26.08.2021

Milé počteníčko na léto. Vtažení do atmosféry Latinské Ameriky, při kterém pracuje fantazie na plné obrátky. Zároveň i takové píchnutí do zadku, abychom probudili naše srdce. I přes to všechno, co si Juliet zažila a prožila, tak jasně naznačuje, že cesta k Bohu nemusí nutně vést skrze psychedelické rituály, ale máme ji každý mnohem blíž, než si myslíme. A také máme možnost kdykoliv otevřít láskyplné srdce tomuto světu. :))

Aaron Lewis
18.08.2021

Náhodně koupená knížka, protože jsem čekala na kamarádku:). První, co mi padla do oka, ale řekla jsem si, že těhle knih mám hodně, no nakonec jsem si ji stejně koupila, když mi ji doporučil i prodavač:).

Někdy jsem jí záviděla, tu odvahu, že cestuje přes celý svět a tak, a pak si zase říkám, že každý máme svojí cetu a já bych jí prožila úplně jinak. Bůhví, jestli bych si z toho něco odvezla. Mám takový pocit, že na mě nic nefunguje a že by mi maximálně bylo blbě a spala bych:P.

Taky mě překvapilo, že jí to tak dlouho trvalo, respektivě to nikdy neskončilo… pořád si tak nějak myslím, že dojdeš osvícení a pak už máš pokoj, ale vypadá to, že to není pravda. Vždycky něco pochopíš, prozříš a pak na to zase zapomeneš, protože jedeš v koloběhu života, to jako já, když jsem sama doma a najednou vylezu si nakoupit, jsem jak mimozemšťan a jít do práce, tak to je úplně masaker.

Takže moc děkuju za krásnou knihu, všechny věci mi byly povědomé a asi všechno už vím, jenom si to ještě pořád sedá a čeká, kdy své vědomosti a moudrost začnu konečně používat v praxi. A taky ty rituály a vděčnost a tak, ne jak já hr na věc… a Záměr… to mám taky všude, jaký je tvůj záměr… jednoduchý, být šťastná:) sama se sebou:).

Kvítek84
30.07.2021

Když se vám dostane do ruky kniha od autorky, která jde podobnou cestou z podobné nemoci, je podobného věku a dokonce pochází ze stejného města jako vy (ať žije Přerov!) tak to prostě nemá kam uhnout! Nejednou jsem si musela s úsměvem říct "bože, tahle knížka je o mně" :-) Když vás k tomu autorka povozí po všech možných i nemožných koutech Latinské Ameriky, vaše srdce geografa zaplesá. A když je váš manžel fanda psychedelických látek, všichni si příjdou na své a je z toho krásné společné večerní předčítání.