eva3695 eva3695 komentáře u knih

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Knížka plná rozchodových vět, to je Terapie sdílením. Každý už asi dostal kopačky se slovy "už tě nemiluji, nemáme si co říct, nejsem pro Tebe moc dobrý, atd..." Přesně o to tady jde. Ester&Josefina se rozhodly sepsat to do jedné knihy. Musím říct, že nápad i provedení se mi líbí. Jen jsem zjistila, že to asi není knížka pro mě. Možná, kdybych byla po rozchodu, tak bych to brala jinak. Ale i tak jsem se zasmála a přidávám malé střípky z knihy

27.05.2018 2 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Jak už sám název napovídá, Drew je Spoutaný láskou ke Kate už od první chvíle. Teď už to jen zpečetit. Ano, uhádli jste. Bude svatba, ale ještě před ní bude velkolepá rozloučka se svobodou. A to by nebyl ani Drew aby něco neprovedl. I když... neodsuzujme ho hned z kraje. Ono to bude divoké i u holek. I přes to vše bude úžasná svatba se všemi kamarády a jejich synem Jamesem. Máte se na co těšit.
Tak máme tu konec série a musím přiznat, že ten závěr byl skvělí. Úplně jsem si tu rozlučku představila a musela jsem se smát od začátku do konce. Za mě asi nejlepší díl

27.05.2018 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Pořád stejně dobrý díl, jako první. Člověk se nasměje. Neznám lepší oddechovky, jako jsou tyto, a je dobré vidět to i z druhého pohledu Kate

Zapletený Zapletený Emma Chase

Nejdříve mi trochu trvalo se do toho začíst, protože to je psané z pohledu Drewa a ještě k tomu se prolíná současnost a minulost. Ale když sem se začetla, tak je to fajn. Je to jeden z klasických scénářů.

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Tak tento díl se mi také líbil. Každý má něco do sebe, ale asi mám ráda toho rošťáka Drewa

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Tento díl jsem přečetla téměř jedním dechem. Včera jsem začala a dnes skončila. Dlouho se nestalo, že bych román přečetla takhle rychle. A je to tím, že autor psal velmi čtivě. Kdo má rád romantiku, doporučuji. Nuda to rozhodně není. V sérii najdete umění, lásku, napětí a vášeň. Za mě je to skvělé. Myslím, že Sylvain Reynard se stal mým oblíbeným autorem

17.05.2018 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Za mě skvělé pokračování romantického příběhu dvou zamilovaných lidí. Opravdu se to čte skvěle.

14.05.2018 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Tato knížka se mi moc líbí. Není vyloženě o sexu, ale samozřejmě ten tam také hraje roli. Dá se říct, že je to o umění. Dante a Beatrice, to je dvojice, která se tam často objevuje. Musím uznat, že se mi líbil Gabriel, když se snažil přesvědčit Julii, že není až takový hajzl, jak se na první pocit zdá. Prošel si peklem, ale to i Julie.
Navíc se mi líbil styl, jakým to autor napsal. Takový svižný, četlo se mi to vážně skvěle. A vůbec bych neřekla, že to psal muž. Je to příjemné čtení.

14.05.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Anna Foxová je žena uvězněná ve svém vlastním domě. Trpí agorafobií , takže nedokáže vyjít ven. A tak sleduje život venku přes okno či přes hledáček foťáku. Anna je však svědkem vraždy v sousedním domě. Po ohlášení na policii, ale zjišťuje, že údajně mrtvá sousedka "Jane" je vlastně živá. S kým se to tedy setkala den před vraždou. S pravou Jane nebo nějakou cizí ženou, která se za ní vydávala? Je vůbec někdo, kdo uvěří ženě, která bere hromadu prášků, které mají nežádoucí účinky, pije, sleduje staré filmy a je úplně sama? Díky tomuto incidentu se otevře nejedna Pandořina skříňka.
Tak tohle byl zase jednou #thriller , který se mi líbil. Sice začátkem mi připomínal Dívku ve vlaku, ale pak to nabralo zcela jiný směr. Velmi dobře se mi to četlo (mít více času, tak bych jistě měla dočteno mnohem dříve) a bylo to chytlavé. A ten závěr? To byla pecka! Jisté podezření jsem měla, ale tohle mě nenapadlo. Všem milovníkům thrilleru doporučuji

21.04.2018 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Když se soutěžící přihlásí do reality show Ve Tmě, netuší jaký to bude mít dopad na jejich životy. V knize se prolínají dvě dějové linie - s pohledu štábu a z pohledu jedné ze soutěžících Zoo. Díky ní, zjišťujeme, jak se jí daří po psychické i fyzické stránce. Během soutěže však vypukne nákaza a lidé začnou umírat. Jen ona jediná v "soutěži o přežití" pokračuje. Jen už po takové době, co je sama, neumí rozlišit skutečnost od připravených nástrah režiséra. Po cestě potká mladého chlapce, který Zoo na konci dělá společnost. Vypráví jí, jak přišel o matku a neví jestli jeho bratr žije. Jak bude vypadat jejich život, co její manžel - je živý?
Tak tohle byla zase jednou knížka, která mě vůbec nezaujala. Možná posledních 50 stran bylo dobrých. Takové to rozuzlení, ale zbytek knihy nic extra. Po všech recenzí, co jsem četla, jsem čekala daleko víc. Děj mi přišel nezajímavý a zdlouhavý. Myšlenka mi přišla dobrá, ale provedení už ne.

11.04.2018 2 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Osobně si myslím, že to je skvělá knížka. Člověk u příběhu zažije zděšení a prozření, co jsou někteří lidé schopni udělat. Můj obdiv získala Lily, která se snaží žít "normální" život, potom, co jí 8 let věznil Rick (její učitel angličtiny). Rick mi připadal jako velmi slizký muž už jen z toho chování, a myslím, že trest jaký nakonec dostal byl pro něj nedostačující... Pokud máte rádi krimithrillery, tak doporučuji!!!

02.04.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavá knížka, která se četla velmi dobře. Dvě ženy, které spojuje stejný byt. Byt, ve kterém můžete žít, jen pokud přijmete přísná pravidla. Žena, co tam žila před současnou nájemnící zemřela za nejasných okolností. Čeká ji stejný osud? Knížka splnila mé očekávání, bylo to skvělé.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jako první díl, tak i druhý se mi velmi líbil. Bez Willa to nebylo sice už takové a i Luisa se změnila. Ale uragán Lily vše dohnala. Klasická puberťačka. Další oddechové čtení, které neurazí.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi příjemné a oddechové čtení. Příběh se vyvíjí klasicky, i když konec mě velmi překvapil. Je to dojemný, ale zároveň humorný příběh dvou rozdílných lidí, kteří se snaží nějak spolu vycházet. U mně Jojo Moyesová boduje, protože píše velmi dobře. Člověk občas potřebuje vypnout a jen si užívat příjemné čtení.

Playground Playground Lars Kepler

Hřiště, kde se vyjednávají spory. Tato knížka mě zaujala už od začátku. Takže mě Kepler nezklamal. Četla jsem několik recenzí a ty byly poněkud negativní. Tím víc jsem ráda, že i přes to, jsem Playground přečetla.
Napadlo Vás někdy, kam se dostanete po smrti? Jasmine se zastavilo srdce, když byla zraněná ve službě. Dostala se do přístavního města, kde každý vleze na váhu a dostane na krk své vízum. A čekají na to, až se budou moc vrátit. Avšak tam řadí gang, kterému říkají Triáda a snaží se ukrást lidem víza.
Když se jim stane autonehoda, její syn má vážné poranění a lékaři mu musejí zastavit srdce. Tím, že Jasmine ví, co se děje v přístavním městě a tak si nechá zastavit srdce aby ho mohla ochránit. Jak to dopadne?

24.03.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos v kaluži je oddechové čtení, u kterého se pobavíte. Líbilo se mi originální pojetí posmrtného života, a celkově to působilo fajn. S Bárou by se mohl kdekdo ztotožnit a takovou babičku jako je Milada by si přál každý. Je to knížka, po které sáhnete, když budete mít dlouhou chvíli a nebudete litovat

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Když se nalezne tělo, které je sešité ze šesti různých těl, je to vážně děsivé. A ještě k tomu vrah dá novinářům seznam s dalšími šesti oběťmi, mezi kterými je i známý vyšetřovatel Wolf. Podaří se uchránit případné oběti a nebo vraha nic nezastaví? A kdo vůbec může tak hrůzný čin udělat? Byla to dobrá detektivka, děj byl napínavý a rychle ubíhal a vraždy promyšlené. Ale četla jsem i lepší detektivky.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Po všech recenzí, co jsem na tuhle knížku četla, jsem se dost těšila. No a nakonec z ní nejsem až tak nadšená. Jako nebyla nejhorší, ale nějak mě nenadchla. Avšak děj byl zamotaný, napínavý a dlouho jsem nevěděla kdo je v tom namočený. A závěr byl... nečekaný

22.03.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak jsem ráda, že jsem se do téhle knížky pustila. Po Dívce ve vlaku jsem byla trochu nedůvěřivá. Příběh plný potížistek, tak by se to dalo nazvat, ale je v tom něco víc. Tůně tonoucích skrývá spoustu tajemství a je na čase aby všechno vyšlo na povrch. Po tolika letech.
V knížce se průběžně proplétají dvě časové linky, ale člověk se v tom orientuje. Jen těch postav je trochu moc. Závěr byl komplikovaný a takový neuzavřený (vlastně nevíte proč se to stalo).

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skoro třičtvrtě knížky mě nebavilo, až konec trochu, když se něco začalo dít. Mě Dívka ve vlaku nezaujala.Četla jsem hrozně dlouho a opravdu mě nebavila...

22.03.2018 3 z 5