Zaskočený

Na světě existují dva druhy lidí. Ti, co dvakrát měří, a ti, co rovnou řežou. Já jsem vždycky přeměřovala. Bývala jsem opatrná a ráda jsem si všechno nejdřív naplánovala. To se změnilo, když jsem potkala Drewa Evanse. Byl neuvěřitelně vytrvalý. Byl si tolik jistý sám sebou – i mnou. Ovšem ne každá love story má šťastný konec. Mysleli jste si, že Drew a já odcváláme vstříc západu slunce? Vítejte v klubu. Teď se musím rozhodnout a jde o nejdůležitější volbu v mém životě. Drew už si vybral – vlastně se snažil rozhodnout za nás oba. Jenže to není můj styl, jak víte. Proto jsem se vrátila do Greenville. Sama. Tedy, ne tak docela... Došlo mi totiž, že zvyk je železná košile a že se někdy musíte vrátit tam, kde jste začali, abyste se mohli pohnout dál. Druhý díl Zapleteného navazuje na příběh Kate a Drewa po dvou letech a je tentokrát vyprávěn z pohledu Kate....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237058/big_zapleteny-zaskoceny-4aM-237058.jpg 4508

Zapletený 2.

Vydáno: , Mladá fronta

Twisted, 2014

Kniha Zaskočený

SBH
27. listopadu

(+ SPOILER) Po třech letech jsem se vrátila k hrdinům ze Zapleteného a… přestávka byla moc dlouhá. Upřímně – u tohoto druhu literatury se hrdinové pod kůži moc nedostanou, děj v paměti neutkví. Ovšem sebejistota, s jakou autorka předpokládala, že echt Kate a Drewa má člověk v srdci zapsané zlatým písmem, byla obdivuhodná.
Další poznatek – označení bestseller New York Times NENÍ známkou kvality. Jakože tohle už dávno vím, jen opakuji (matka moudrosti).
Přesto nebudu dštít pouze oheň a síru. Styl vyprávění, lehce ironický a sebekritický, mi byl sympatický a taky díky němu se to dobře četlo. Dějové schéma – očekávám, vítám, beru. Jo, ta fatální roztržka kvůli banálnímu nedorozumění bruslila na hodně tenkém ledě, ale autorka to vcelku uhrála, budiž.
Ovšem závěr jí totálně ujel. Drewovo přeslazené panáčkování, jak panička pískala, mi pro změnu lezlo totálně na nervy. A pozor, jedno důrazné varování – pokud v životě (případně ve vztahu) nějakou důležitou část přeskočíte, nelze jej jako film zastavit, převinout nazpět a doplnit chybějící scény. Ano, lidé, kteří z nějakého důvodu předčasně vyspěli, se můžou v nevhodném věku začít chovat jako puberťáci. Ovšem jednak to působí dost blbě, a potom – oni se stejně nechovají jako skutečně nezralí teenageři. Už mají totiž nesrovnale víc zkušeností. To zpátky vzít nelze.
Takže – číst se to dalo, výplach mozku po náročném pracovním období byl příjemný, ale nějaký otisk v čtenářském srdéčku veškerý žádný.

Maruš.D

Jak už jsem psala v prvnim dílu, mě tato série baví. Tentokrát z pohledu Kate se dozvídáme, jak se to dokáže pokazit, když ve vztahu nepanuje naprostá upřímnost a otevřenost. Drew se zase vybarvil, ale já ho stejné miluju. Nejvíce mam ráda, jak se by pro Kate udělal cokoliv, a to co nabídl, když si myslel, že by ji jinak ztratil úplně mi dokazuje, jak moc ji miluje. Jen doufám, že jednoho krásného dne také najdu svého “Drewa”. Za mě krásně a zábavně napsané. Doporučuji :-)

janqa410

(+ SPOILER) Tak druhý díl mě oproti prvnímu opravdu zpravil chuť. Čtení jsem si moc užívala, nejspíš i proto, že byl nyní vyprávěn z pohledu Kate. Ale také byl více uvěřitelný, takový lidštější. Tak nějak jsem tušila, že přijde nějaký zvrat, přece by to pořád nemohlo být jen fajnový vztah, ale jakmile odjelo to auto z parkoviště, věděla jsem, že to Drewe zase pose*e. A nezklamal chlapec. Nicméně jsem moc ani nepochopila reakci Kate, když ho pak doma našla, ale nejspíš ji k tomu vedla hrdost? Být tam já, v první řadě bych vyhodila tu striptérku, klidně i násilím a pak bych to tomu šmejdovi otriskala všechno pěkně o hubu. Ale to by se nedorozumění vyjasnilo příliš rychle a co by to pak bylo za zápletku, že. Takže ok, čtu dál a pořád si říkám:"to jsou takoví blbci..." Naštěstí Drewe dostane rozum a za Kate přijede a ejhle, stačí si promluvit a je po nedorozumění. Zdá se to jednoduché, viďte. Opak byl pravdou. S Kate jsem její přemýšlení a dumání neuvěřitelně prožívala a chtělo se mi brečet, když to nedařilo. Nakonec, jako ve všech pohádkách, vše dobře dopadlo a já jsem se do tohohle páru opravdu zamilovala. Jsem ráda, že jim to vyšlo, ale Dee Dee, tak ta je prostě krutopřísná a já se moc těším na třetí díl série, který je věnovaný jí. Jdu na to!

Kikityna19

Nevěř ničemu, co slyšíš, a jen z půlky věř tomu, co vidíš.

Pěkné, lepší než první díl, ale i tak oddychovka, u které jsem se docela nasmála, Delores je prostě skvělá co si budeme.

Janicga88

Druhý dil je taky mooc pěkný, ale z pohledu jeho je to vtipnějši.

scarletblue

Naprosto skvělý, opět svižný a dobře napsaný. Plné zvratů a drama. Úžasná oddechovka.

Kristy.Seb
14.12.2020

Znamení jsou všude kolem nás. Pomáhají nám najít správný směr k tomu, co je naším údělem. St i jen otevřít oči a srdce a najdeme svou cestu.
Vždycky nezískáme všechno, co chceme. Někdy musíme být vděční za to, co máme.
Odpuštění je někdy sobecké. Dáváme ho ne proto, že je zasloužené, ale protože ho sami potřebujeme. Chceme mít klid. A mír v duši.
Nevěř ničemu, co slyšíš, a jen z půlky věř tomu, co vidíš.

No, trochu zbytečně zdlouhavé, ale dobrý.

kacenka6144
22.11.2020

Tady jsem se nemohla rozhodnout jestli 4* nebo 5. Nakonec jsem dala 5, protože Kateiny postřehy nebyly vůbec špatné a pak to nakonec vzal do rukou Dewe, takže pro mě zatím cela série fajn.