eva3695 eva3695 komentáře u knih

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

A musím říct, že nějak nemám slov. Knížka se mi velmi líbila a zároveň mě přivedla na různé myšlenky. Tato knížka asi bude mít své obdivovatele i odpůrce. Za mě je skvělá, ale zároveň trochu depresivní.
Nějak to vše co Jana prožívala a co v minulosti prožila její babička Erna mě zasáhlo hluboko v srdci. "Je to román o ztrátě, která otevřela nebezpečnou cestu do hlubin vlastní duše."

22.03.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět skvělá knížka. Musím uznat autorův smysl pro detail, nic nenechá náhodě. Vše je důkladně promyšlené ať už vraždy, tak i dějová linie. Občas mě úplně mrazilo z popisu objevených těl a vždy tak zajímavý způsob provedení vraždy.
Objevené tělo mladé ženy v kontejneru, kam bylo odhozeno po brutální vraždě. Je pouze na Erice a jejím týmu aby objevili souvislosti a hlavně vraha, který může kdykoliv zaútočit znovu. Kolik žen dostane, než ho Erika dopadne??
Kniha, která Vám vezme dech (a to do slova).
Nemůžu říct, která byla lepší. Každá kniha je skvělá, a těším se na další. Vřele doporučuji

22.03.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha přečtená za 3 dny. Sedím tu a přemýšlím, co napsat, došla mi slova. Tato knížka mě zasáhla přímo do srdce. Je to velmi silný příběh. Holčička, co si mě okamžitě získala a ta její odvaha. A to vykreslení války, života v obavách a strachu. Musím přiznat, že mě válka nikdy moc nezajímala, ale poslední dobou mám potřebu číst takovéhle příběhy. A Zlodějka knih je zatím na stupni vítězů. Všem ji doporučuji!! Rozhodně Vám ukápne slza.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Thriller, který Vás nenechá v klidu. Máte pocit, že musíte číst, dokud nevíte celou pravdu. A jaká je vlastně pravda? Tentokrát mě autorka velmi překvapila. Po Manželech odvedle jsem k ní byla celkem skeptická, ale tato knížka se jí velmi povedla.

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Pro mě to byla velmi silná knížka, kde každá povídka mě dovedla rozhodit i na půl dne. Příběhy zvířat, které na konci vždy umřou jsou velmi smutné. Nejvíce mě asi dostaly příběhy kočky, psa a sloních dvojčat, které se odehrávali přímo za války. Knížku můžu doporučit, ale počítejte s tím, že to není oddechové čtení

18.03.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Sexkomiks je skvěle zpracovaná kniha. Neznám žádnou poučnou knihu, u které bych se tak pobavila. A ty ilustrace jsou dokonalé.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nápad se mi velmi líbil a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Jen ten konec byl trochu zamotaný?!Po přečtení jsem nad tím přemýšlela a jsem z toho mírně zmatená. I přes konec se mi moc líbila a četla se jedním dechem

11.03.2018 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Tato knížka mě naprosto odzbrojila a já nějak nevím co napsat. Je naprosto skvělá.
Co vše může způsobit, když se rodina snaží udržet svá tajemství pod pokličkou, když se rodiče snaží uskuteční své sny a touhy přes děti nebo jak se začlenit, když jste "jiní"? O tom pojednává tato skvělá knížka.

11.03.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Další dojemná knížka, která Vás donutí ukápnout slzu, ale zároveň zamyslet se, co vše pro nás naši psi dělají a znamenají. Jsou to andělé, kteří nás opatrují a nesmírně milují. Díky této minisérii jsem si to uvědomila a miluju své psy o to víc. Takže všem pejskomilům doporučuji. Opravdu nebudete litovat. Je to dokonalé.

11.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Když jsem se dozvěděla, že vychází třetí díl, tak jsem na jednu stranu byla nadšena a na druhou jsem měla obavy, aby to nebylo nudné a nebo, že to nepřekoná ty dvě předchozí. Ale musím říct, že opět předčila mé očekávání. Je to pořád stejně dobrá jako ty předchozí dvě. Kdo mohl zabít teprve pětiletou holčičku? Na to bude muset přijít Erika a její tým. Některá tajemství by měla zůstat raději hluboko pohřbená.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Nemůžu napsat nic jiného, než že je to další skvělá knížka. Četla se velmi dobře a opět mě vrah překvapil, jaký měl důvod vraždit. Úplně mě překvapuje jakou má autor představivost.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je první kniha ze série Případů Eriky Foster. Seznamujeme se s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. A je jen na ní aby objevila vraha mladé dívky z bohaté rodiny. Zároveň najde spojitost mezi vraždami tří prostitutek, které byly jako ta dívka, uškrceny a hozeny do jezera.
Po celou dobu Vás autor drží napnuté až do poslední strany. Vraha objevíte těsně před koncem, ale není to vůbec nudné, stránky Vám ubývají a najednou zjistíte, že jste na konci.

22.12.2017 5 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Dočetla jsem tento díl a musím říct, že se mi zatím líbil nejvíce. Těším se na závěrečný díl. Nějak jsem od této série moc nečekala, ale musím uznat že se mi moc líbí a čte se velmi dobře. Každý si v tom něco najde... láska, drama, erotika, krásní muži. Je to oddechové čtení, a já jsem ráda, že jsem se do této knížky pustila. Mia mi je velmi sympatická od prvního dílu a doufala jsem, jestli jim to s Wesem vydrží.