Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality

Komiksový bestseller, první svého druhu, zachycuje s erudicí a zároveň humorem dějiny sexu, sexuality a lidské intimity od pravěku až po vize budoucnosti. Obnažuje témata, o nichž víme možná překvapivě málo: co je to vlastně erotika, kde se vzal sklon k monogamii, kdy a kde se pořádaly falické slavnosti, jak to bylo s používáním pásů cudnosti a vynálezem kondomu nebo jak překvapivě genderově rovnostářské byly některé staré civilizace. Sexuální motivy se tu prolínají mytologií, náboženstvím, politikou, uměním, kniha se věnuje dobovým zákazům a předsudkům, historickým přístupům k masturbaci či homosexualitě, proměnám pojetí perverze a slasti, vlivu pohlavních nemocí na promiskuitu a mnohým dalším otázkám. Stačí už jen zaujmout vaši oblíbenou (čtecí) polohu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355113/big_sexkomiks-prvni-komiksove-dejiny-se-QYT-355113.jpg 4.4187

Sexkomiks 1.

Literatura světová, Komiksy, Erotika

Vydáno: , Paseka

Sex Story: La première histoire de la sexualité en BD, 2016

Kniha Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality

aktaeb

Nečekejte žádné prasečinky a nebudete zklamaní! Kniha nenáročnou formou zprostředkovává ucelený přehled dějin sexuality napříč celou historií lidstva, od počátků až dodnes (a s náhledem do budoucnosti). Dozvíte se zde nové informace o pohledu na sex a sexuální praktiky jednotlivých kultur a generací našich prapředků, občas si budete klepat na čelo nad absurditou některých skutečností, jindy se pobavíte trefným a snad i lehce cynickým humorem autorů. Ilustrace jsou jedním slovem báječné, povedené, kde schází vtip psaný, najdete jej nakreslený. Místy bylo těch zajímavostí a pikantností tolik, že jsem musela komiks na chvíli odložit, abych dala informacím čas na uložení se do paměti, ale brzy jsem zase nedočkavě četla dál. Za mě rozhodně skvělá volba formy pro populárně naučné zpracování tohoto tématu, která se velice vyvedla.

Davidin

Jde o ucelené vydání sexuální historie, převážně Evropy. Zní to obyčejně, ale spojení kreslených vtipů ala Trnky brnky a informativní části nabízí veselé počtení. Na vtípcích je úžasná velká míra ironie a cynismu. Je to nekorektní a to se mi líbí! :D :D

PS: Dnes se tomu opravdu můžeme zasmát, ale co si někteří lidé v minulosti museli vytrpět jen kvůli sexuální touze... :_(

annastasia.j
08.12.2021

Tohle byl úžasněj (sex)komiks! Koupila jsem si ho na doporučení, nic moc jsem od toho neočekávala, snad jen to, že se dozvím nějaké nové informace. Obrázky jsou fakt skvělý a vtipný, je tady velká spousta zajímavých informací. Moc se mi líbí, jak na sebe kapitoly hezky navazují a jak jsou zhruba stejně dlouhé, takže se žádné období neupřednostňuje. Kniha je skvělá v tom, že můžete přečíst každý den kousek, pak se vrátit a nemusíte se vracet a dohledávat, kde jste skončili, zároveň je to super knížka třeba na dlouhou cestu, celou ji přečtete za pár hodin a ani se nebudete cítit "mentálně unavení", jako by to bylo u nějaké složitější knížky. Musím říct, že jakmile jsem tenhle komiks dočetla, bylo mi to až líto a na druhý den jsem utíkala do knihkupectví pro druhý díl.

DK197
16.11.2021

KNIHA: Jedním slovem skvělé. Pěkné ilustrace, které snad nikoho nemůžou pohoršovat, ač se to nezdá, tak kvantum informací, co jsem musela zpracovávat pomalu a postupně. A navíc se to netýká jen sexu jako takového, ale i historie samotné a například několika krátkých životopisných medailonků osobností jako je Kleopatra, a další. Celé je to také plné humoru a podle mě je to originální a zajímavý přírůstek do každé knihovny. Doporučuju přečíst a těším se na druhý díl.

FirstDaw8ID
03.11.2021

"Oidipus, you motherfucker!"

Velmi vtipný a příjemný komiksový počin který přibližuje lidskou sexualitu v průběhu dějin. Člověk si udělá určitou představu, jak to v kterém období měl kdo těžké. Sexualita je přirozená, přesto se dělá vše proto, aby se o ní mluvilo co nejméně, takže vznik této knihy je jedině správný krok. Trochu mi to připomíná seriál Byl jednou jeden člověk, ovšem v komiksové formě a pro dospělejší publikum. Abych také něco vytkl - celá kniha je hodně zaměřena na Evropa a ještě víc na Francii (což je sice pochopitelné, ale i tak...) a v prvních pár kapitolách jsou informace, u kterých člověk zvedne obočí a přemýšlí, zda se to dá vůbec nějak dokázat...Ale i tak jsem celkově potěšen, navíc druhý díl Sexkomiks 2: Intimní historie Afriky a Orientu určitě napraví moji první zmíněnou výtku. :)

teratera
22.09.2021

Dobrá vzdělávací odpočinkovka, ilustrace v pohodě povětšinou do vtipna, oceňuji neustálé upozorňování na nerovné postavení žen - v čemkoli a absurdní chování církve. Škoda, že byla zaměřená jen na evropskou kulturu a vynechala Asii. Tak třeba bude další díl :).

Nikkiproch
11.03.2021

Skvěle zpracované s geniálními vtipnými ilustracemi.

viola5163
15.02.2021

Poučné, zábavné čtení a otevření se tématům které se moc neprobírají.