Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355113/bmid_sexkomiks-prvni-komiksove-dejiny-se-QYT-355113.jpg 4 238 61

Sexkomiks série

Komiksový bestseller, první svého druhu, zachycuje s erudicí a zároveň humorem dějiny sexu, sexuality a lidské intimity od pravěku až po vize budoucnosti. Obnažuje témata, o nichž víme možná překvapivě málo: co je to vlastně erotika, kde se vzal sklon k monogamii, kdy a kde se pořádaly falické slavnosti, jak to bylo s používáním pásů cudnosti a vynálezem kondomu nebo jak překvapivě genderově rovnostářské byly některé staré civilizace. Sexuální motivy se tu prolínají mytologií, náboženstvím, politikou, uměním, kniha se věnuje dobovým zákazům a předsudkům, historickým přístupům k masturbaci či homosexualitě, proměnám pojetí perverze a slasti, vlivu pohlavních nemocí na promiskuitu a mnohým dalším otázkám. Stačí už jen zaujmout vaši oblíbenou (čtecí) polohu…... celý text

Literatura světová Komiksy Erotika
Vydáno: , Paseka

Sex Story: La première histoire de la sexualité en BD , 2016

ZuKo
29.04.2020 4 z 5

Bylo to vtipné a člověk to musí brát s nadhledem.

svarnyp
06.04.2020 3 z 5

Myslím, že vhodný komixový úvod do problematiky sexuologie a sexu i s evropocentrickou historickou ukázkou, která ve své podstatě uvozuje a demonstruje, že sex a naše návyky kolem něj se mohou velmi měnit a odkud mnohé naše dnešní předsudky historicky pramení. Myslím, že jako doplnění (či v nějakých smutných případech možná i jako plná náhrada) sexuálního vzdělání je kniha vhodná. Je dost peprná, aby zaujala, zároveň však se zdá být i dost faktická, aby obohatila. Nejpodstatnější je na konci tvrzení o tom, že vlastně vše je dovoleno, pokud oba (či i další) jedinci s tím souhlasí. Alespoň z pohledu sexuologie, jak historická exkurze ukazuje, společnost na to může mít jiný názor.

Myslím, že kniha obsahuje (možná jen překladatelskou) chybu s tvrzení o syfilis mezi Řeky. Co mě také mrzí, že nebyla úplně dotažena do konce úvodní myšlenka, že by se čtenář setkával v jednotlivých obdobích se stejnými lidmi v jaké si spirále návratů a opakování událostí. Kniha obsahuje náznak takové snahy, ale není to tak markantní jako bývalo třeba v seriálu Byl jednou jeden člověk.

parxel
04.04.2020 5 z 5

Bylo to čtení zajímavé, poučné a hlavně velmi vtipné. Doporučuji každému, kdo má rád chytré vtipy se sexuálním podtextem. Těch je totiž kniha plná a mnohdy velmi trefně parafrázují hlavní myšlenky. Za mě to je za plný počet bodů. :-)

LordSnape
17.12.2019 3 z 5

Skvělý nápad a dobře zpracovaný komiks. Nejvíc mě asi bavila etapa starověkého Řecka a Říma. :-D Jen škoda, že čím více se text přibližuje současnosti, tím více ztrácí na své síle a vtipu. Každopádně byla sranda knihu otevírat třeba v metru. .-)

Prey
30.11.2019 3 z 5

Nejlepší na tom byl humor ve vybraných panelech/bublinách. Naopak edukativní složka mi přišla rozvleklá, hlavně v některých obdobích. Nicméně skvělý nápad a námět. :-) (Čteno v překladu Michaly Markové.)

tanuki
04.09.2019 5 z 5

Historicko-sociologická studie lidských dějin od chvíle, kdy se v člověku probudilo vědomí až po současnost a vizi budoucnosti , samozřejmě se zaměřením na sexuální chování, vnímání intimity, lásky, manželství, milenectví, úchylek a různých preferencí. Rigidita církve, mužská nadřazenost, vnímání tělesných potěšení coby hříchu - to všechno v různých obměnách po tisíce let a pak přijde pár desetiletí a všechno je jinak. Uvolnění vztahů, emancipace žen, práva sexuálních menšin. Vtipné, výstižné i poučné. Příjemně nakreslené. Četl jsem dlouho, ale s o to větším potěšením. :o)

aydam
30.08.2019 5 z 5

Zábavná, decentní, poučná, plná zajímavostí. Ideální jako vtipný, a přesto vkusný dárek.

Zuzvil
10.05.2019 2 z 5

Tak já nevím, buď jsem úúúplně jediná nebo jedna z mála, ale mě knížka vůbec neoslovila. Přebal má nádherný, komiksové zpracování dějin sexuality mě taky oslovilo, věřila jsem, že to bude zábavné, dobře udělané a občas i poučné, ALE já se ani nebavila, ani se mi nelíbilo zpracování a ani jsem se nepobavila. Já určitě nebudu číst znovu, ale nemůžu vyloženě říct, že knížku k přečtení nedoporučuji, je to něco jiného, neotřelého, zkuste to.

Opisska
14.02.2019 4 z 5

Celkem zábavná a člověk se toho hodně dozví :)

Bobik9
01.12.2018 4 z 5

Velmi vtipné, celkem poučné a zábavná kresba. Otázkou samozřejmě je, kolik je v celé knížce pravdy, ale pokud je tam alespoň polovina, tak je to velmi pozitivní. Trošku mi vadilo, a obešel bych se bez toho, že na každé dvojstránce byla opakována věta, že ženy nebyly dostatečně emancipované a rovnocenné mužům. Je mi jasné, že je potřeba to zmínit, ale bylo toho moc. Jinak určitě doporučím všem známým.

kaffa
24.09.2018 5 z 5

já se moc pobavila, vtípky mi sedly (mám obecně ráda humor od frantíků) a taky to bylo poučné, myslím, že tato kniha se povedla - jak námětem, tak zpracováním ;-)
takže.... konec blbostí!!! :-))

MinaHawke
17.09.2018 5 z 5

Kniha mě bavila a i pobavila. Dozvěděla jsem se docela zajímavé věci a tyto zajímavosti velmi dobře doplňují povedené ilustrace, které jsou vážně hezké a i vtipné. Takže se vesele vzdělávejte.

Aleen
04.05.2018 2 z 5

Přiznávám se, že jsem se dost nudila. Nebylo to vůbec sexy - ani forma, ani obsah. Dějepis lidských vztahů. Prokousávala jsem se jím jako tvrdým chlebem a stejně tak si na něm i pochutnala. Informace, které jsem měla získat, jsem již dávno měla z jiných, běžně dostupných zdrojů a ani hodně kostrbatý humor tento fakt nemohl zakrýt. Musela jsem se hodně nutit jej dočíst. Není to však žádný odpad, nakonec jsem jej zdolala!! Jupí!!

Ni.kk.i
23.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Perličky o sexu podtržené vtipnými kresbami... Zajímavé, poučné a člověk se u toho i mile zasměje... Kdo rádi sex (:D) a chcete se o něm něco zajímavého dozvědět, rozhodně sáhněte po tomto BOŽÍM Sexkomiksu.

optos2330
13.04.2018 4 z 5

Ako názov naznačuje, v knihe sa "šuká" pekne bez zhasnutého svetla, a to skoro na každej strane. Nachádza sa tu viac penisov ako mali v zadku členovia Lunetic za celý život.
Explicitné obrázky by ale na toľko dobrých hodnotení nestačili. Okrem vynikajúcich ilustrácií sa stretneme aj s množstvom kvalitného humoru.
Je to dokonca náučné, obsahuje historické reálie a zaujímavosti. Od praveku sa pozvoľna dostanete až k futurizmu, kde sa miesto pravačky dobre osvedčia sex-roboty :)
Je to taká kronika sexu, podľa mňa vhodná aj pre staršie deti (ale to nech si rozhodne každý sám)
U mňa skvelé!

Dija
08.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Neskutečně jsem se u čtení tohoto komiksu pobavila a poučila. Autoři se ničeho nebáli, obrázky jsou "vymakané" do detailů. Rozhodně doporučuji!

Vincenzoci
01.04.2018 5 z 5

Tuto knížku jsme dostali jako dárek a nešlo se nesmát! Líbí se mi, že kniha je až brutálně upřímná a nesnaží se o nějaké tabu. Na jednu stranu jsem rád, že žijeme v moderní a "civilizované" době, na stranu druhou je škoda, že se nebavíme tak jako dříve :-D Jen ta budoucnost mě neoslovila, čekal bych něco víc hitech a sci - fi, ale budoucnost může být jakákoli. Svatý Augustýn válí!!!

Chytuš
28.03.2018 5 z 5

Kniha, která NIC neskrývá (roztomilý dvojsmysl :-) ... Už z názvu jasně víte, co máte čekat. Je to komiks, je o sexu a pojímá to všechno hezky od pravěku až po fiktivní budoucnost. Možná by název mohl být ještě doplněný na: "Sexkomiks - první nejvtipnější komiksové dějiny sexuality" Tak by už název opravdu mluvil za vše :-) Pobavila jsem se, poučila jsem se, co víc si přát?

katallinka
21.03.2018 5 z 5

Zajímavá, vtipná, ale i vzhledem k tématu decentní. Dozvěděla jsem se par novych věci z historie na zajímavých souvislostech.

eva3695
18.03.2018 5 z 5

Sexkomiks je skvěle zpracovaná kniha. Neznám žádnou poučnou knihu, u které bych se tak pobavila. A ty ilustrace jsou dokonalé.

erotika sexualita gender misogynie dějiny sexu

Autoři knihy

Philippe Brenot