Pravý leopardí kožich

Román o ztrátě, která otevřela nebezpečnou cestu do hlubin vlastní duše. Jana otěhotněla, Jana předčasně porodila, Jana přišla o dítě. Co všechno z rodinné historie se může ukázat během šesti neděl? A je osud jedné generace osudem i těch dalších, jako když si lidé přehazují horkou bramboru? U Jany se přítomnost i budoucnost zakusují do minulosti jako had do svého ocasu a hlas krve nelze přeslechnout… Hana Kolaříková napsala působivý psychologický román o ženě, která se po smrti dítěte ocitla ve zlomové situaci. Matka, otec, muž, milenec, nejbližší přítelkyně – kdo jí dokáže ukázat světlo? Najde Jana klíč ke svému nitru hluboko v rodinné historii, která sahá až k holocaustu? Nebo v Africe, která opájí smysly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343535/big_pravy-leopardi-kozich-MjV-343535.jpg 3.6116

Kniha Pravý leopardí kožich

DominaCZ

(+ SPOILER) Jedna hvězda za přebal.
Takže ona se vy.urvila kámošce s jejím mužem v Africe a přišla o to. Fajn, spravedlivý trest. Takové netřeba litovat.

jitka7326
03.07.2021

Několik těžkých témat v příběhu několika generací žen jedne rodiny. Jana mi byla nesympatická.

Jana.Kuc
01.06.2020

Nesuď knihu podle obalu. U této knihy to platí 100%! Sice mi chvilku trvalo, než jsem knize přišla "na kloub", ale podařilo se a konec překvapil.

perseeque
25.04.2020odpad!

Toto je bulvární románek s typickými pasáži "byla vždy šarmantní a muži ji padali k nohou", "podíval se ji do očí a vášnivě políbil". Autorce chybí jakékoli pochopení toho, jak lidi funguji a co cítí, její postavy připomínají plastové panenky.

Veru.Viti
27.01.2020

Nebýt knižní štafety, tak bych po této knize určitě nesáhla. Obálka se podle mého názoru opravdu nepovedla. Pokud se prokoušete pomalejší první polovinou knihy, tak pak kniha i příjemně překvapí. Líbil se mi jazyk, kterým byla kniha psána. Bohužel první polovina knihy mi nedovolí dát vyšší hodnocení. Jen těžko jsem se prokousávala dlouhými popisy každého myšlenkového pochodu, každého detailu, každé maličkosti. Druhá polovina (možná spíše poslední třetina) je perfektní a čte se už úplně sama.

Janniska
14.01.2020

Kniha se ke mě dostala v rámci knižní štafety.Já bych se jí asi vyhnula,obálka mě vyloženě odpuzuje,ale jak se říká nesuď knihu podle obalu.Téma mě trochu zaskočilo nepřipravenou,ale moc se mi líbilo.Zajímavé prolínání minulosti s přítomností a tíživé téma v obou případech.

Bar16
29.12.2019

Kniha se ke mě dostala docela náhodou a normálně bych si ji sama ke čtení asi nevybrala. Musím říct, že první půlka knihy byla taková nemastná neslaná, strašně dlouho se rozjížděla, druhá polovina byla rozhodně lepší a posledních 50 stran jsem doslova zhltla. Takže takový zlatý střed :-)

wicca.w
27.09.2019

Některé pasáže mě strašně bavily i když mnohdy autorka popisovala strašné věci, některé mě bavily méně. Kniha se mi nečetla úplně lehce. Celkový dojem je ale pozitivní.