Pravý leopardí kožich

Román o ztrátě, která otevřela nebezpečnou cestu do hlubin vlastní duše. Jana otěhotněla, Jana předčasně porodila, Jana přišla o dítě. Co všechno z rodinné historie se může ukázat během šesti neděl? A je osud jedné generace osudem i těch dalších, jako když si lidé přehazují horkou bramboru? U Jany se přítomnost i budoucnost zakusují do minulosti jako had do svého ocasu a hlas krve nelze přeslechnout… Hana Kolaříková napsala působivý psychologický román o ženě, která se po smrti dítěte ocitla ve zlomové situaci. Matka, otec, muž, milenec, nejbližší přítelkyně – kdo jí dokáže ukázat světlo? Najde Jana klíč ke svému nitru hluboko v rodinné historii, která sahá až k holocaustu? Nebo v Africe, která opájí smysly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343535/pravy-leopardi-kozich-MjV-343535.jpg 3.882
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Pravý leopardí kožich

MichelleS

Příběh o ztrátě dítěte, o milostném několikaúhelníku, o rodových kořenech, o vášni, tajemství. Řeklo by se vcelku banální směs zápletek, kterou najdeme v každém druhém ženském románku. Ale nádherný jazyk, vyprávění ve střípcích a náznacích, baladický tón, prostředí vyzařující krásu, historii, osudy, to vše knihu zvedá o level výš.

kytarka

Jana otěhotní, předčasně porodí a dítě zemře. Prožívá tak své šestinedělní bez dítěte, které je pro ni velmi psychicky náročné. V knize nám spisovatelka vykresluje její pocity, co vše se stalo i dávnou historii její babičky, která zažila holokaust. Jana, matka, otec, přítel, milenec, kamarádka. Kdo Janě pomůže zvládnout těžké chvilky? Velmi zajímavý psychologický román. Velmi se mi líbí pasáže z minulosti o historii její babičky. Jana mi přijde, že moc situaci hrotí. Chápu, že je to těžká situace pro ženu... Rozhodně he kniha svým textem velmi zajímavá. Není to můj šálek kávy. Kdo má tento styl rád, tak bude určitě z knihy nadšený.

Evišťátko
17.10.2018

Zpočátku pro mě bylo těžké se do knížky začíst, pak jsem ale čím dál víc obdivovala krásu použitého jazyka , profily jednotlivých postav , prolínání přítomnosti s minulostí. Bolest,láska, zrada, odpuštění....v románu je vše .

Miloš333
17.09.2018

Neobyčejně silný a skvěle napsaný příběh!!! Pro mě je to jednoznačně kniha roku 2017.
Všimli jste si té záplavy kvalitních žen-autorek z poslední doby?
Hana Kolaříková, Bianca Bellová, Anna Bolavá, Alena Morsteinová, Lenka Horňáková-Civade, Radka Denemarková, Kateřina Tučková a další.
Čím to asi je???
Co chlapi, kde jsme?
Michala W. a Patrika H. za literaturu považovat už asi nebudeme ...

Torino
19.08.2018

Tato kniha mě dostala!!! Nejprve jsem byla lehce nervózní jakou linkou děj poputuje, protože bych asi nechtěla číst 200 stran o tom, jak ženě zemřelo miminko po narození. Samozřejmě je to vážné, smutné, reálné téma, ale já bych to 200 stránek nedávala. Proto mě velmi mile překvapilo, že se děj knihy proplétal s blízkou minulostí hlavní hrdinky a dávnou minulostí její židovské rodiny. Autorka velmi zajímavě vymyslela hlavní vztahový propletenec, ale já jsem stejně raději četla dějovou linku z druhé světové války. Až ke konci, když jsme se zamilovala i do příběhu ze současnosti, jsem zoufale chtěla, aby příběh Jany pokračoval, aby i poslední kapitola byla o Janě, aby příběh odhalil víc, abych si nemusela jisté věci jen domýšlet z náznaků... Ale poslední kapitola byla o Erně, babičce hlavní hrdinky, nechtěla jsem ji číst, vadilo mi, že není o Janě, ale to jsem netušila jakou tečku si autorka schovává na konec... Obě dějové linky byly skvělé, poslední kapitoly tomu daly úplně nový rozměr. Musela jsem o této knize ještě dlouho přemýšlet. Je to příběh, který se musí číst až dokonce.

myšpa
26.07.2018

Kniha se mi líbila.

Efča59
19.07.2018

Velmi zvláštní a zajímavá kniha.Ze začátku jsem sice trochu bojovala s větší lyricnosti příběhu, ale v druhé půli se osudy żajímavě propojily a závěr jsem dočítala jedním dechem. Celkove propojení myšlenek, pocitů a samotného příběhu resp. příběhů se mi velmi líbilo.

Chloe.leknin
12.07.2018

Těšila jsem se na pro mě novou českou autorku, ale kniha byla obrovským zklamáním. Kulisy příběhu (luxusní byt na Václavském náměstí, noc na pláži s jiným, zatímco partner spí v hotelu) jsou stejně neuvěřitelné jako samotné postavy. Unylé, bez hlubší psychologie, těžko jim uvěřit jakoukoli emoci. Celé mi to přišlo jako jedno obrovské klišé a příběh Erny jaksi uměle napasovaný. Jedna hvězda za přebal.

druhá světová válka (1939-1945) Židé Afrika

Hana Kolaříková