emilieselden emilieselden komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Slabší kousek od R. Bryndzy. Kniha mě tolik nevtáhla. Děj hůře uvěřitelný a lehce přestřelený.

06.02.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Velmi zajímavý příběh, který vás chytí hned od začátku. Bavily mě obě dějové linky. Za překvapivý konec přidávám jednu hvězdu.

22.05.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha mě zaujala stylem vyprávění, který je vážně moc pěkný. Popisované hrůzy jsou děsivé a myslím, že by v takové knize neměly chybět. Vždyť se to skutečně dělo, tak na co nějaké zjemňování?! Viz například Tatér z Osvětimi.

01.07.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Skvělý příběh. Za mě spíše detektivka než thriller ale velmi napínavá, plná zvratů. Odehrává se v krásném prostředí anglického venkova...a ten humor . jemný, trefný...kolikrát jsem se smála nahlas. A Tilly mě neskutečně bavila. Černé léto je ještě lepší než první díl. Jen ty zkratky jsou trochu otravné ale alespoň zmizely vysvětlivky pod čarou, takže super!

23.06.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje druhá kniha (první byla Kořist) a asi se tato autorka stane mou oblíbenou. Už dlouho jsem se tak nebála, kam se hrabou některé thrillery. Dokonalá kniha, nic tomu nechybělo. I závěr se mi líbil, zlo přece pokračovalo.

11.01.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Možné spoilery!
Neměla jsem od ní žádná velká očekávání, ale překvapila. Rozhodně byla lepší než Kanibal. Zajímavý příběh, žádné velké nelogičnosti, vrah samozřejmě sadistický psychopat, jinak by to nebylo ono. A pozor, Tristan je gay! To tam nemůže chybět. Jinak by to ani nebyl R. Bryndza.

20.04.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, čte se úplně sama. A. Mornštajnová umí opravdu dokonale vykreslit všechny postavy, i když tady jich bylo na můj vkus trochu moc, až jsem se v tom někdy ztrácela. Ale jsem ráda, že tahle kniha měla uzavřený konec.

06.08.2020 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Krásné oddechové letní čtení. Stejně jako stejnojmenný film.

23.07.2020 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavá a čtivá detektivka, od které se nejde odtrhnout. Prostředí zajímavé, hlavní hrdina sympatický... Není co vytknout.

04.03.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Stará, dobrá, klasická detektivka, které mě moc bavila.
Na pokračování se těším. 3,5*

15.01.2024 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Skvělý psychologický román. Čtení jsem si moc užila. Postavy jsou dokonale vykreslené, všechny si pamatujete, nikdo se vám neplete. Fandíte jim nebo je nenávidíte. Tohle se prostě povedlo.

30.04.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Skvělý začátek nové série. Kniha je velmi čivá, ani chvíli se nenudíte. Námět originální, Jessica je sympaťačka. A konečně tady pojicajti nepůsobí jako úplní idioti.

25.04.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nemám slov. Bylo to děsivé. Atmosféra je vykreslená naprosto dokonale. Jen to bylo místy možná trochu natahované. 4,5*

05.03.2023 4 z 5

Je těžké hodnotit literaturu faktu. Smutné čtení. Je hrozné, co se dělo obyčejným lidem, kteří chtěli jen normálně žít. Na takové věci by se nemělo zapomínat.

04.02.2023 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Má nádherně mrazivou a děsivou atmosféru, z které se vám zježí chlupy. Zvláště v noci to bylo docela těžké číst. První část byla dokonalá. Druhá mě překvapila svým směřováním. Ale i tak byla velmi napínává a do lesa teď asi dlouho nevkročím.

22.09.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé, čtivé, téměř dokonalé. Něco na způsob B. A. Paris. Prostřední část na můj vkus trochu protahovaná. Vůbec nic jsem neodhadla. Erica mi šla neskutečně na nervy.

19.09.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvělý, napínavý thriller. Výborně se čte. Nemá jediné hluché místo. Moc jsem se bavila.

30.04.2022 4 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Kniha se mi líbila. Je napsána jazykem, který se dobře čte a přitom nepůsobí moc 'domácky'. Mám tuhle dobu ráda a přečetla bych z ní snad vše. Teda krom historických detektivek. Ty mě moc neberou. Člověk se může dozvědět něco nového a příjemnou formou si prohloubit znalosti.

16.06.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nebavila mě. Jestli jsem se zasmála jednou? Prostě nuda. Prvních 150 stránek jsem ani pořádně nevěděla kdo je kdo. Pořád jenom čtete o tom, jak je někdo nespokojený se svým životem, ale vlastně ani neví proč a neví co a jak by měl změnit. P. Hartl píše o obyčejných problémech obyčejných lidí. Ale není to ani čtivé, záživné, zábavné. Nedokážete se s žádnou z postav ztotožnit. To A. Mornštajnová píše také o problémech obyčejných lidí i když na pozadí českých dějin. Ale píše s takovou lehkostí a nenásilností, že člověka ten příběh pohltí od první stránky a nemůže přestat číst. To se tady vůbec, ale vůbec nekonalo!!

07.04.2021 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to bylo něco! Úžasný, napínavý psycho thriller. Nenudila jsem se ani minutu.

13.07.2020 5 z 5