Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

Historická románová freska seznamuje s osobností Karla IV., nejvýznamnějšího českého panovníka, na pozadí osudu českých zemí ve 14. století. Autor barvitě líčí Karlův pohnutý život od dětství přes rané mládí na pařížském dvoře a na italských bojištích, jeho cestu k trůnu i diplomatická jednání s evropskými vládci, a zabývá se i historií jeho čtyř manželství. Důraz je v románu kladen především na panovníkův vztah k českým zemím, na jeho snahu dát zemi a hlavně Praze v podmínkách soudobé Evropy co nejvyšší kulturní úroveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73436/big_kronika-zivota-a-vlady-karla-iv-kra-eDa-73436.jpg 4.5168

Kniha Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

MarcoPolo936

Doma plno nepřečtených knih o českých panovnících a já sáhnu v knihovne po další :-) Dobře jsem udělal, žádná těžká literatura faktu, ale skvělý životopis Karla IV. Kniha mě vtáhla do děje jako ve filmu a se slavným vladařem chodíte jakoby po jeho boku a sledujete jeho kroky mládí, záchrany českého království, zisku římské císařské koruny a věčné slávy.. Bavily mě jeho rozhovory s otcem, cesty do Avignonu, láska k jeho první ženě atd... Zpustošené české království se díky němu dočkalo neuvěřitelného rozkvětu, míru a dodnes neuvěřitelného kulturního dědictví.. Jak se patří Pater patriae.. Skvělá kniha.

Christo

Byla to skutečně více Kronika než román. A po Největším z pierotů velké zklamání. Přesto historicky zajímavé.

emilieselden
16.06.2021

Kniha se mi líbila. Je napsána jazykem, který se dobře čte a přitom nepůsobí moc 'domácky'. Mám tuhle dobu ráda a přečetla bych z ní snad vše. Teda krom historických detektivek. Ty mě moc neberou. Člověk se může dozvědět něco nového a příjemnou formou si prohloubit znalosti.

ViolettaCh.
02.03.2021

Naprosto úžasně beletristicky zpracovaný život císaře Karla IV., největšího Čecha, jak je pro pana Kožíka příznačné. Děj je vyprávěn tak živě a barvitě, že čtenáře doslova vtáhne do děje, uvede ho na jeho královský dvůr. Opravdu jen výjimečně čtu jednu a tutéž knihu, byť se značným časovým odstupem, dvakrát. A toto je právě jedna z mála takových knih.

rickiwolf
08.06.2020

Obecné seznámení se s životem "největšího Čecha". Je to dobrá kniha pro bližší pochopení doby, ke které mnoho lidí vzhlíží.

666Jitka
31.05.2020

Poutavě napsaná kniha, která čtenáře záhy vtáhne do děje - člověk se dozví spoustu informací, zopakuje si dějepis a znalosti o Otci vlasti. Velmi povedený historický román.

honyczek
23.12.2018

Kniha popisuje život Karla IV. od mládí do smrti. Člověk se v ní brodí jako ve skutečnosti a společně s Karlem prožívá nelehké situace. Líbí se mi, že Karel byl pokorný a i přes velkou panovnickou moc zůstal věrný české zemi.

outzzo
10.12.2018

Vskutku nádherná kniha. Moc pěkně se čte.