Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historická románová freska seznamuje s osobností Karla IV., nejvýznamnějšího českého panovníka, na pozadí osudu českých zemí ve 14. století. Autor barvitě líčí Karlův pohnutý život od dětství přes rané mládí na pařížském dvoře a na italských bojištích, jeho cestu k trůnu i diplomatická jednání s evropskými vládci, a zabývá se i historií jeho čtyř manželství. Důraz je v románu kladen především na panovníkův vztah k českým zemím, na jeho snahu dát zemi a hlavně Praze v podmínkách soudobé Evropy co nejvyšší kulturní úroveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73436/kronika-zivota-a-vlady-karla-iv-kra-eDa-73436.jpg 4.5152
Žánr
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského

Přidat komentář
ViolettaCh.
předevčírem

Naprosto úžasně beletristicky zpracovaný život císaře Karla IV., největšího Čecha, jak je pro pana Kožíka příznačné. Děj je vyprávěn tak živě a barvitě, že čtenáře doslova vtáhne do děje, uvede ho na jeho královský dvůr. Opravdu jen výjimečně čtu jednu a tutéž knihu, byť se značným časovým odstupem, dvakrát. A toto je právě jedna z mála takových knih.

rickiwolf
08.06.2020

Obecné seznámení se s životem "největšího Čecha". Je to dobrá kniha pro bližší pochopení doby, ke které mnoho lidí vzhlíží.


666Jitka
31.05.2020

Poutavě napsaná kniha, která čtenáře záhy vtáhne do děje - člověk se dozví spoustu informací, zopakuje si dějepis a znalosti o Otci vlasti. Velmi povedený historický román.

honyczek
23.12.2018

Kniha popisuje život Karla IV. od mládí do smrti. Člověk se v ní brodí jako ve skutečnosti a společně s Karlem prožívá nelehké situace. Líbí se mi, že Karel byl pokorný a i přes velkou panovnickou moc zůstal věrný české zemi.

outzzo
10.12.2018

Vskutku nádherná kniha. Moc pěkně se čte.

Damato
29.08.2018

Úžasná kniha o Karlu IV, snad posledním vladařem a politikem který to s českou zemí myslel dobře a záleželo mu na ní.
A o jeho přirozené inteligenci snad ani nemluvě. Pokud jste byli na Karlštejně , určitě jste prošli jeho komnaty a všimli jste si- nebo vás upozornila průvodkyně, na trůn , umístěný mezi dvěma okny, kdy císař viděl na příchozího, viděl mimiku jeho obličeje , ovšem příchozí z císaře neviděl nic, protože ten byl mezi dvěma světelnými body - jednoduché a přitom tak dokonalé.....

grapas
02.04.2018

super kniha, nabitá informacemi a přitom velmi čtivá

niki-chan
16.03.2017

Úžasná kniha, která čtivě vypráví o životu Karla IV. A při popisu míst, která se mají zvelebovat, jako byste tam sami byli.

1

Štítky

Karel IV., český král a římský císař Lucemburkové panovníci Svatá říše římská

Autor a jeho další knihy

František Kožík
česká, 1909 - 1997

všech 90 knih autora

Kniha Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského je v

Právě čtených7x
Přečtených219x
Čtenářské výzvě20x
Doporučených23x
Knihotéce168x
Chystám se číst45x
Chci si koupit8x
dalších seznamech1x