Edlik Edlik komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprostý skvost! Vůbec bych si nemyslel, že může existovat kniha, která se bude takhle dobře a rychle číst o takových závažných tématech. Velmi silný příběh. Konec vás naprosto dostane! I slzy ukáply.

26.03.2018 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Mám celou sérii moc rád. Tento díl je jiný než předchozí. Kate pracuje v utajení. Opravdu za mě nejlepší díl série. Jediné mínus, které bych mohl říct, je že jsem odhadl to největší překvapení už před polovinou. Ale každopádně super napínavé a doslova mrazivé čtení.

16.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Když jsem dával Naslouchači 5* tak jsem si myslel, že je to fakt PECKA:-) Faja je, ale ještě lepší! Autorka nezačíná nějakou rekapitulací, NE! Rovnou se jede jak na horské dráze. A ten konec!!! Petro, kdy vyjde další díl?! :-)

21.02.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tahle kniha je ABSOLUTNÍ PECKA! Musím přiznat, že české autory skoro vůbec nečtu. České fantasy nebo sci-fi už vůbec ne. Na tuhle knihu jsem se nechal zlákat booktubery a je opravdu úžasná! Svět, který Petra Stehlíková vytvořila je krásně promyšlený. Líbí se jak je "mnohovrstvý". Nic není černé nebo bílé. Příběh samotný vám nedá oddechnout, a budete chtít knihu přečíst jedním dechem.

19.02.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tahle kniha mě doslova dostala. Téma, které byste očekávali, že se bude řešit spíše o 100 let dříve, ale ten problém je blíž než si mnozí z nás myslí a někde je dodnes. Kniha, která mě více otevřela oči a věřím, že i dalším. Ani se mi to nechce přiznat, ale byly i slzy.

09.04.2018 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Poslechnuto jako audiokniha. Moc se mi líbí načtení Zuzany Kajnarové. A teď k samotné knize. Příběh je správně seversky mrazivý, termný a zamotaný. Vrah je nelítostný a do poslední chvíle to může být kdokoliv. Jediná výtka je k časovým skokům, kdy se po dočtení jedné kapitoly ocitneme o pořádný kus dál a pak je nám zpětně dovyprávěno co se dělo. Myslím, že by příběhu pomohlo to celé vyprávět chronologicky. Rozhodně doporučuji.

14.01.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Téma (i)legálního přistěhovalectví. Může být aktuálnější téma? Případů je zde více než v předchozích knihách a chvílemi to může působit zmateně. Postupem času, ale vše začne dávat smysl.

02.01.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Konečně už neřešíme minulost Kim, která ji ani řešit nechce a můžeme se soustředit více na ostatní členy týmu. Rasově motivované násilí je hodně aktuální téma. Mě se hlavní zápletka líbila. Jen jsem ji odhadl už před půlkou knihy.

13.12.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Je to pořád Carter, ale kniha je slabší, hlavně závěr. Za mě slabší 5*, ale stále hodné dobré čtení.

10.12.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení... Saturnin jako postava slouží v knížce jako hybatel děje. Bez něj by se tam toho moc nestalo, protože naše hlavní postava by bez Saturnina toho moc neudělala. Některé pasáže jsou vtipné, jiné méně vtipné - pro mě hlavně vyprávění dalších příběhů - ty jsem ke konci už přeskakoval. Styl psaní mi opravdu nevyhovoval a některé věty jsem musel číst vícekrát. Ano, můžu říct, že jsem knihu přečetl, ale už ji nikdy znovu číst nechci a tak ji posílám dál...

22.03.2018 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Mám sérii oddělení Q rád. Ale už předchozí Selfie a teď i Oběť nedosahuje kvalitou na předchozí díly série. Děj mi přišel trochu rozvláčný a motiv osobní pomsty až nevěrohodný. Za mě slabší 4*

01.02.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se dobře čte. Pro mě je tu jedno ALE... líbí se mi, že hlavní postava není detektiv, policista nebo tak něco, ALE a pozor SPOILER ... určitě by neměl být něco jako terminátor, největší odborník na sériové vrahy atd... Tohle mi přišlo moc přestřelené.

06.01.2019 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Sympatická hlavní postava. Hezky vystavěný příběh a i ostatní postavy jsou v pohodě. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

27.07.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Začal jsem sérii od prvního dílu a už mám koupené všechny ostatní. Hunter je mi sympatický a oproti severským krimi je mnohem pozitivnější a může ho mít čtenář rád :-)

14.05.2018 5 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Začátek super, podle mě skvělý potenciál. Dokonce mi v jedné scéně běhal mráz po zádech. Potom se bohužel příběh zlomil a začalo to být zmatené a naprosto nevyužitý potenciál. Škoda.

05.02.2018 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvělé! Opravdu skvělé. Není to milovníky rychlých thrilerů, ale pro milovníky postupného odhalování a vyšetřování. U osobní části vyprávění vztahu mezi Strikem a Robin jsem měl velké nutkání s nimi zatřást a křičet na ně :-)

10.12.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Měl jsem vysoká očekávání. Bohužel nebyla naplněna. Čas, který čtenář tráví s hlavním vyšetřovatelem je docela omezený a většina příběhu se točí okolo jiných postav.

24.01.2019 2 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Trochu jiný než předešlé díly. Ale pořád hodně slušné, čtivé.

15.11.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět skvělé. Nechybí napětí a příběh je zamotaný. Vrah je naprosto nelítostný a vraždy jsou neuvěřitelně brutální. Většinou mi to nevadí, ale několikrát se mi opravdu udělalo špatně. Pro slabší povahy to místy může být až moc drsné.

21.05.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavé, čtivé. Hlavní detektivové mají přesně podle severské módy své vnitřní démony a problémy v osobním životě.

30.01.2018 4 z 5