Dudlík08 Dudlík08 komentáře u knih

Na knihu se mi píše těžko nějaký komentář. Vypráví opravdu o strašných věcech, které si ani nedokážeme představit. Až neskutečné, že se něco takového dělo.... Dnešní život je jiný a ani toho si občas lidé neváží. Nebála bych se knihu zařadit do povinné četby na školách.

02.01.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knihu jsem si musela přečíst nejen kvůli tomu, že je děj zasazen do období druhé světové války, ale vzdálenější rodina žije zrovna v podobném sudetském domečku.
Je smutné číst, jak se převáží ty pomyslné váhy, a najednou i ti utlačovaní začnou být "zvířaty". Nechci napsat, že kniha je nádherná, protože mi z ní bylo zle a hrozně smutno, ale stojí za přečtení. Zrovna tohle bych zařadila do povinné četby ve školách :)

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Je smutné, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům.

29.02.2024

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Trošku jsem se bála, že budu zklamaná, ale tento díl byl jeden nejlepší ze série. Kruté vraždy se mi už nelíbí, ale vždy se snažím odhalit pachatele. Zde se přiznám, že jsem byla úplně mimo až do posledních stránek. Vůbec mě nenapadlo, jakým směrem by to mohlo jít a podezírala jsem skoro celou knížku jinou osobu :D Už se těším na Pavouka, snad tam bude více děje se Sagou :)

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Přiznám se, že první půlku knihy jsem se trošku nudila, ale pak bum. Většinou u knížek nějak tuším, kdo za tím stojí, ale tady mi vůbec nedošly souvislosti, prostě skvělý děj! Některé časti byly hodně drastické, ale Joona je skvělý detektiv a stálo mi za to číst dál, ikdyž mi ho bylo na konci hrozně líto. Už se těším na další díly

11.10.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Zase jsem knížku dokázala přečíst v neuvěřitelně krátkém čase. Některé vraždy jsou trošku přitažené, ale člověk to při čtení musí brát. V tomto díle mi bylo hrozně líto Sagy a stále věřím, že konečně autoři pochopí, že by Saga měla být s Joonou :D Těším se na další díly :)

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Knížku jsem dostala na Vánoce a hrozně jsem se na ni těšila. Eriku mám jako detektiva ráda, i když skoro v každém díle ji někdo chce ublížit a to se mi už moc nelíbí :D Jinak super čtivá kniha, libí se mi, že nejsou tak drasticky popsány vraždy jako například u Larse Keplera :) Velké plus je to, že se děj odehrává v Londýně.

02.03.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dávám všechny hvězdičky, protože Joona mi přirostl k srdíčku, ale přiznám se, že pasáže, kde lovec vyvrhává střeva ze svých obětí, jsem opravdu četla (spíše nečetla) stylem přeskočení řádků, protože tohle opravdu už není nic pro mě.

Tak nějak věřím, že Joona nakonec bude se Sagou, ale zatím teda tomu nic nenasvědčuje, tak snad v dalších dílech.

18.01.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Pomaličku začíná podzim, takže mám více času na čtení a na další případ Kate a Tristana jsem se těšila. Bohužel jsem byla trošku zklamaná, že tentokrát jsem odhadla asi v půlce knihy, kdo za tím vším stál a co se vlastně stalo. I tak dávám všechny hvězdičky, protože se mi knížka líbila :)

11.10.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha se mi líbila a musím říct, že možná jedna z nejlepších od autora. Celý děj byl opravdu zahalen mlhou a až do poslední chvíle jsem netušila...

10.02.2022 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Na této sérii jsem si opravdu oblíbila hlavní hrdiny. Tento díl zase přinesl vraha, který byl vždy o krok dopředu. Zas a znovu, některé pasáže byly drastické a trošku jsem přeskakovala řádky, ale už teď se těším na další díl :)

26.09.2023 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Knížku jsem četla jako druhý díl této série a opravdu se mi líbila. Spisovatel si dal záležet na popisu jednotlivých provedení vražd a i dějová linie byla zajímavá. Jediná chybička, kterou knížka má, tak je u Riska, který mě vytáčí tím, že se nevěnuje své rodině.
Trošku mi tato série připomíná severskou sérii s detektivem Joonou od Larse Keplera. Musím si dát chvilku pohov od detektivek, protože se mi dostali pod kůži a všude na ulici vidím vrahy :D

27.11.2023 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

V knihovně mám tuto sérii už delší dobu a dostala jsem se k ní až po přečtení severské série s detektivem Linnou. Bylo mi doporučeno číst jako první v pořadí právě tento díl. Ta brutalita vražd se mi úplně nelíbí, ale celý děj knihy a vlastně i závěr mi dávají smysl. Risk se mi osobně jako postava líbí, jen by mohl zlepšit ty chvilky, které tráví se svými dětmi :) Už teď vyhlížím další díl :)

30.10.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost :) První jsem četla Lovkyni a autorku jsem si hned zamilovala, proto jsme do knihovny pořídili i Alicinu síť a jsem nadšená! :) Od začátku do konce byl děj napínavý, i když zase člověk tušil, jak to asi vše dopadne, už jen z dějové linie první světové války člověk ví, že v roce 1914 přece neskončila a bitva u Verdunu byla jedna z nejhorších :) Krásně napsaný román, který je protkán událostmi a příběhy, které se opravdu staly, a proto z toho až mrazí....

21.08.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Od začátku bylo tak nějak jasné, jak vše dopadne, ale o to víc mne knížka bavila číst. Dávám plný počet hvězdiček, protože opravdu krásně napsaný válečný román. Ještě když si člověk uvědomí, že opravdu takoví lovci nacistů po válce byli .... už teď se těším na další román od autorky.

06.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knihy od autora mám hrozně ráda. Tentokrát se mi podařilo hned na začátku knihy odhalit, kdo za tím vším stojí :) Pro mě trošku slabší díl, protože jsem nebyla nijak překvapená. Už se, ale těším na další díl :)

23.05.2022 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Moje první kniha tohoto autora. Musím říct, že to byla taková "oddechovka", která se mi ale líbila. Hezky popsána doba, kterou si v dnešním světě vlastně ani nedovedeme představit.

21.02.2022 4 z 5

Více jsem se zajímala o literaturu druhé světové války než o naše dějiny po druhé světové válce a musím přiznat, že tahle knížka mne tak zaujala, že jsem začala více číst články i o poválečné době v Československu. Je až úzko, co dokázali lidé udělat svým přátelům, rodině či sousedům ...

01.05.2024 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Prostě tuto sérii miluji a čtu stále dokola dokolečka

18.07.2022 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je to moje první krimi knížka ze Severských zemí a musím říct, že se mi hodně líbila. Zase jiný styl psaní a už teď se těším na druhý díl

18.07.2022 5 z 5