Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Tak už podle mé přezdívky, myslím není třeba vůbec žádný komentář :):):)
No, ale je fakt, že přezdívka je hlavně podle filmu, ale ve skupině knihomolů na fb, jsem dostala tip i na knihu.
Tak jsem si ji musela koupit domů, samozdřejmě s filmovou obálkou a jen mě překvapilo jak je tenká - jen 140 stran. Přečteno raz dva. ( Jo a ty čísla za, znamenají zase ještě něco jiného, ty nemají s tímhle vůbec nic společného....:):):):):):)

18.09.2021 5 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

11 skvělých, ale pěkně temných povídek. Moc se mi líbí ke každé povídce soukromý úvod autorky co ji inspirovalo k napsání jednotlivých povídek. Některé by se mi líbily víc propracované a zpracované do normálního příběhu.
Nejvíc se mi líbilo Prchavé bluez a nejmíň Finalizace

Kdekdo vyčenichá hovno, když už v něm stojí. Pravé umění je vůbec do něj nešlápnout

12.02.2024 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Perfektně, čtivě napsaný vztahový román. Ale ty postavy, jejich charaktery a vztahy MEZI NIMI, fakt hustý....
Příběh vypráví čtyři hlavní ženské hrdinky na střídačku v ich-formě. Tři sestry, Kristýna 36, Magda 33 a Iva 16 let a jejich matka Milada 55. Vedlejší mužské postavy Jirka, Franta, Šklíba, Petr, Rob, Hubert, ale hlavně David, ten zamíchá kartami úplně všem.
Úplně všichni vám lezou na nervy, ale nemůžete přestat číst, protože pořád se tam něco děje (fakt tam není jediné nudné místo a to má kniha 375 stran) a potřebujete vědět jak jenom tohle může dopadnout...
Asi za půlkou knihy mě jenom tak náhodně napadla myšlenka, jak by se tohle dalo vyřešit ( a ono mi to tentokrát vyšlo, uf)
PS: díky za zmíněný Vyškov :)

29.12.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

O britskou královskou rodinu se nijak nezajímám, samozdřejmě okrajově vím kdo je kdo :):):)
Bulvár nečtu a ani mě nezajímá, ale moc ráda čtu biografie.
Svůj životní příběh vypráví ze svého pohledu princ Harry, náhradník následníka. Kniha má tři části a začíná smrti jeho matky, princezny Diany. Kniha je velmi obsáhlá, ale je kupodivu čtivě a zajímavě napsaná. Zatím je to jediná biografie, kterou jsem četla, kde nejsou žádné fotografie ( teda kromě tří mini fotek)
Při čtení jsem docela hodně na netu hledala určité informace a nestačila se divit. Musím uznat, že novináři jsou opravdu banda bezcitných příšer, ale bohužel svůj podíl viny na tom všem mají i čtenáři. Špatné zprávy a skandály prodávají, bohužel, tak to asi je ....
Rodinu si bohužel nevybíráme a jestli je pravda co je zde v knize popsané, to záleží na každém z nás čemu chceme věřit. Je to stejné jako s bulvárem. Ale určitě by s ním nikdo neměnil.
Princ Harry mi byl vždycky trochu víc sympatičtější než všichni ostatní členové královské rodiny a po přečtení ho i chápu a přeji mu zdraví, klid a pohodu
PS: trochu divné to oslovení zlatíčko brr

12.12.2023 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Smutný příběh podle skutečné události. Od začátku je jasné, že na konci nebude happy end. Juraje Hordubala mi bylo líto. Trochu sranda, jak je Polana na začátku popsaná jako mladá a hezká a na konci stará a ošklivá ( je ji pořád stejně, 31 let :):)

05.12.2023 5 z 5

Snědla dětem sladkosti Snědla dětem sladkosti Martina Formanová

Volné pokračování autobiografie Martiny Formanové, kdy už dvojčata mají 12 let a líbilo se mi víc než předešlá autobiografie Skladatelka voňavého prádla.
Akorát úplně hnusná obálka, ale musím se pochlubit, dostala jsem od kamarádky k narozeninám krásný látkový obal, bílý s malovanými černými kočičáky, takže jsem se na ni naštěstí nemusela dívat :):)

07.09.2023 4 z 5

Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech. Krátké, pohodové příběhy a zamyšlení z autorova života. Některé mě bavily víc, některé míň. A souhlasím s autorem a cituji: Čtěte to po malých kouskách - není žádný spěch a na konci vás stejně nečeká žádné rozuzlení zápletky :):)

04.08.2023 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Moc pěkný, pohodový příběh .
Lidská duše možná vypadá jako šnečí ulita, samý závit, samá rýha ...

17.03.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Super, krásný a smutný. Autor v románové kronice líčí rodinný příběh, který mu vyprávěla jeho babička z matčiny strany z Horní Jelení. Příběh se odehrává mezi roky 1918 - 1946 většinou v Horní Jelení, ale i v Pardubicích, Trutnově nebo Trenčíně. Krásné ilustrace Sabiny Chalupové. Kniha je věnována babičce, která obecního kozla naučila kouřit;);)
Zvu Vás na Paví hody, protože Pávy jedí jenom králové
Doporučuji!!!

31.12.2022 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Kdysi v mládí jsem četla a nyní si poslechla. Skvělé !!!
Můj manžel jako velký fanoušek fotbalu a i pořád fotbalista může pantátovi Klapzubovi jen závidět takový tým....:):)
Synové fotbal samozdřejmě hráli, ale jak pak dospěli, přešli na jiné hobby a zůstali jen u fandění

25.10.2022 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Tak nakonec Super! Úkol Josefa a konec, kdy do sebe všechno zapadne, mě doslova rozsekal (máme hodně podobný rodinný zážitek)
Příběh se odehrává v Českých Budějovicích a střídají se tři dějové linie, 30. léta, 50. léta a současnost rok 2017. Plno postav, které se dost pletou a do toho ještě Josef....
První knížka od autora a určitě ne poslední

15.04.2022 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pěkný, silný příběh. Ale zpracování takový trochu zmatek. Chvílemi jsem vůbec nevěděla, kdo zrovna příběh vypráví ani kde a kdy se zrovna nacházím. Ani ten květnatý jazyk mi moc neseděl.
Střídá se několik časových rovin a míst. Československo v době okupace. Hned jste ve Zlíně, hned zas v Praze, Olomouc, nechybí Terezín, posléze Osvětim. Chvílemi jste v Indii ve 30.letech minulého století. Ty sny a vzpomínky mě nebavily vůbec. A ta třetí časová linie je Amerika, konec roku 1989. Ještě příběh vypráví víc osob. Normálně s tím problém nemám, ale tady mi to nějak nesedlo.
Příběh je fikce, ale historické události v knize jsou skutečné, tak jako místa a některé postavy, které se prolínají s těmi smyšlenými postavami.
I tak doporučuji

23.02.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Manžele Alexandru a Alexandra Ahndorilovi zná většina čtenářů pod jejich pseudonymem Lars Kepler a jejich skvělou sérii severské krimi s Joonou Linou. Teď se rozhodli psát novou sérii - trilogii Klíč, pod novým pseudonymem Alex Ahndoril. Taková krátká ( 269 stran), klidná detektivka, krátké kapitoly. Ze začátku, no skoro do půlky trochu nuda, hodně se tu jí, pije a ťuká holí :):)
Soukromá vyšetřovatelka Julie Starková mi moc sympatická není. Její parťák, ex manžel Sid, tam je to se sympatiemi o dost lepší :) Případ, který řeší je zajímavý a do poslední stránky jsem nevěděla, kdo za tím stojí, podezřelí úplně všichni :) Super ten rodokmen na začátku.
Na další díl se těším, hlavně jsem zvědavá co se stalo Julii a mezi ní a Sidem a samozřejmě na nový případ herečky Biancy Salové :)

05.02.2024 4 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Skvělý autobiografický příběh z 80. let, z doby socialismu, z prostředí ostravských dolů. Skvělé ostravské nářečí, hodně vulgarismů, ale oni ti chlapi tak mluví a kór havíři.
V druhé části knihy dostává autor povolení vycestovat do ciziny a navštívil svého bratra v Kanadě, kde zůstává a jeho příběh pak pokračuje v Holandsku. A tady jsem měla pocit jako by se z něho stal úplně jiný člověk. Vážím si toho, že to autor popsal, tak jak to asi bylo, ale já tak úplně neuznávám v 80. letech zůstat v Americe a doma v Československu nechat ženu a dvě děti. A navíc mě úplně štvalo, jak tam zkoušel žít a přitom se vůbec nesnažil. Knihu autor napsal na popud Jaroslava Hutky , který mu poskytl pomoc v emigraci v Holandsku.
Havířina je tvrdý chlebíček a na nějaké city není ani pomyšlení
Zdař Bůh chlapi

12.01.2024 5 z 5

Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Padesátka: Čím žijí ženy v období přechodu Lenka Kapsová

Půjčeno od trochu starší kamarádky. Prý: Ať víš co tě čeká a nemine:):):)
Zajímavé čtení
Je to mozaika příběhů poskládaná ze střípků důvěrných ženských rozhovorů, od žen různého postavení od 45 do 55 let a jsou uspořádány do deseti tematických kapitol

15.11.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Nejsem žádná velká fanynka Karla Gotta, ale jeho písně samozdřejmě znám a nevadí mi . Tuhle jeho autobiografii máme v knihovně od samého začátku vydání. Ale jsem si říkala, kdo se s ní bude tahat. Ale po přečtení autobiografie Martiny Formanové Skladatelka voňavého prádla, kde je větší půlka právě o K.G. jsem se hecla a na kole v košíku jsem si ji přivezla domů. A musím říct , že mě bavila. Je čtivá a zajímavá , doplněna pěknými fotografiemi. Akorát se s ní blbě manipuluje. Je hodně velká a těžká. Myslím, že i z tohoto důvodu není moc půjčováná ( aspoň u nás v knihovně)
Karel Gott je opravdu legenda a postava showbyznysu, která zpívala vždy a všude, ať se dělo co se dělo:)

24.10.2023 5 z 5

Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Emmy Abrahamson

Tahle kniha je románová verze autorčina údajně skutečného příběhu. Autorka potkala svého manžela, když žil na ulici. Ve Švédsku má kniha prý velký úspěch, takže se připravuje i film.
No,....za mě nic moc, taková pohádka pro dospělé, ale je to rychle přečtené, má to jen 230 stran

05.08.2023 3 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Josefa Maršálka obdivuji a znám z Tv od první řady Peče celá země a teď, po přečtení téhle ÚŽASNÉ autobiografie ho obdivuji ještě víc !
Super

17.07.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Abych pravdu přiznala, tak v předminulém díle mi už Jurek lezl krkem a akce s ním hodně přitažené za vlasy a v minulém díle, ten konec, kdy Saga dostává pohlednici se vzkazem, tak jsem si říkala, že asi už číst dál nebudu pokud tam bude Jurek, ale čtu a je to opět skvělé, temné a napínavé a Jurek mi tentokrát vůbec nevadí:):):)

Pavouci.... malí bezbarví lovci, kteří svou oběť paralyzují, zavinou do kokonu, vstříknou dovnitř jed a v něm ji rozpustí

24.02.2023 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

(SPOILER) Není to lehké čtení, plno filozofických myšlenek, některé zaujaly, některým vůbec nerozumím. Hodně latinských slov a frází, chybí vysvětlivky a nebaví mě si to pořád googlit :):)
Ale pointa příběhu skvělá, skvěle popsaná doba a mentalita tehdejší společnosti.
Až do konce se mi nechtělo věřit, že je Jorge doopravdy slepý

23.05.2022 5 z 5