Klapzubova jedenáctka

Koupit

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.
Edice KOD sv. 2.
Ilustroval Josef Čapek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42043/klapzubova-jedenactka-42043.jpg 3.9862
Romány, Literatura česká
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Klapzubova jedenáctka

andrii24

Klape. Hraje jim to. Pospolu. Náramně. Kapelníkům kopané. I sólo, při penaltě.

Adele02
27.12.2020

Strašná nuda. I když jsem se to snažila brát jako pohádku, bylo to strašně přitažené za vlasy a děj se neskutečně táhl.

Stehla349
13.12.2020

Na knize se mi líbilo že byla vtipná a jak bratři drželi při sobě. Otec byl chudý chalupář a nevěděl co s 11 Syny tak z kluků udělal fotbalisty u chalupy měl rovný placek.tam z nich otec udělal pořádně fotbalisty. Aby měli na dva míče tak musel prodat kozu. Otec je přihlásil do třetí třídy. Když jeli na první zápas tak všichni měli z nich srandu. V první půli vyhráli 39:0 a soupeř do druhého poločasu nenastoupil. pak byly známy po celým světu

marketa4006
29.11.2020

Ačkoli je to kniha o fotbalu, jde o milý příběh s humornými zápletkami bez hrubostí a se smyslem pro fair play :-)

ijcro
08.10.2020

Je to skvělá, zábavná knížka, které v naší době kapku ublížilo, že jsme ji měli jako povinnou četbu ve škole. Teprve po letech jsem se dokázal přinutit znovu ji přečíst. Doporučuji

renca9071
26.09.2020

Když mi kamarád řekl, že nechce číst Klapzubovu jedenáctku, protože nemá rád horory, tak jsem se trochu vyděsila já. Tato kniha je klasická česká komedie z prostředí fotbalu. Eduarda Bassa moc nemusím, ale musím uznat, že napsal jednu z mým oblíbených knih. Prostředí fotbalu a rodiny se mi moc líbí, i styl autorova psaní. Kniha se hezky čte a proto jsem ji přečetla raz dva. Maličko mi vadí jméno Klapzuba, nevím proč, ale dá se to přežít. Mrzí mě, že tým nemá širší kádr a taky mě mrzí, že příběh není detailně rozepsán, přijde mi to trošku uspěchané. Knížku doporučuji, zvlašť pokud máte rádi českou literaturu, humor, sport nebo knížky menšího rozměru. PS: Prosím vás, nepište, že fotbalu nerozumíte, za 1. nechápu jak mu nemůžete nerozumět (tomu zase nerozumím moc já :D) a za 2. v této knize ani není potřeba rozumět jeho pravidlům.

Kami97
19.09.2020

Knihu nám před pár lety doporučila naše třídní - češtinářka. Přestože sportům příliš neholduju a fotbalu vůbec nerozumím, mě strašně bavila. Tuto útlou knížečku jsem přečetla už několikrát a pokaždé se u ní skvěle bavím.

Monika1717
04.08.2020

Fotbalu moc nerozumím, vím, že tam běhají hráči po hřišti a snaží se trefit míčem do branky. Kniha mě moc nebavila, četla jsem ji jako dítě a už jsem se k ní nikdy nevrátila. Starý Klapzuba uměl úplně všechno.