Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42043/bmid_klapzubova-jedenactka-65d23a89aca99.jpg 4 1070 153

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku. 13-021-63

PierRe Vesper
PierRe Vesper
13.12.2023 5 z 5

Dočítám staré klasiky a na tuhle jsem se chystal už pěkně dlouho. Kdo by neznal příběh o jedenácti bratrech, z kterých jejich otec vytvořil fotbalový tým.
Do teď jsem znal jen film, ale kniha je ještě krásnější.

Komentář pod tímto mluví za vše a pěkně všechny moje pocity ze čtení shrnul.
Hoďte lajk tam.

Filomena1961
Filomena1961
24.11.2023 5 z 5

Knížku jsem četla v dětství a naprosto mě uchvátila, tak jako ostatní čtenáře. Po dlouhé době jsem se k ní vrátila a opětovně jsem se kochala. V samotném příběhu je humor, nezištnost, spolupráce, obětavost a další hodnoty, které se v dnešní době někam vytrácejí. K tomu ještě krásná čeština a kouzelné Čapkovy ilustrace. Určitě doporučuji.

rafan65
rafan65
12.11.2023 5 z 5

Klapzubovu jedenáctu jsem četl jako malý kluk. Je to odpočinková kniha, která se mi už tehdy moc líbila. Humorná a krásně napsaná kniha s úsměvem na rtech.

Lele61
Lele61
04.08.2023 4 z 5

Eduard Bass nám přináší takový klukovský humoristický román o fotbale. Vypráví v něm o tom, jak starý Klapzuba vytvořil ze svých 11 synů proslulý fotbalový celek. Určeno zejména (ale nejen) mladým i starším fanouškům kopání do toho kulatého nesmyslu. Roztomilá oddechovka.

DominaCZ
DominaCZ
19.07.2023 1 z 5

Mě na tom odjakživa vytáčel už ten fakt toho, že by si někdo, kdo sám nemá, nadrbal 11 děcek... strašný doby těch nezodpovědných chalupníků.
Fotbal mě nebere takže nebavilo.

tittanie
tittanie
28.06.2023

Knihu jsem měla doma na kazetě, hlavní vypravěč byl Lábus. A musím říct, že tuhle verzi miluji.
Příběh je určitě všem známý, takže o něm psát nebudu. Líbila se mi vždy ta veselá nálada. Myslím, že si knihu ještě někdy přečtu nebo poslechnu.

Fidibus
Fidibus
05.06.2023 3 z 5

Na dnešní dobu už trochu přežité, viz příhoda s lidojedy, ale v době vzniku to určitě zaujalo. Naivní příběh o úspěchu, byť pílí kluků s trochou vlastenectví a morálky (dialog s chlapce o hře za peníze), s občas vtipnými momenty. Nejvíc se mi líbila absurdní scéna rozorávání hřiště.
Rozhlasová 8dílná četba na pokračování.

Liturgievpatek
Liturgievpatek
21.04.2023

Klukovská srdcovka. Jak stárnu, mám ji víc a víc rád.

RMarkéta
RMarkéta
13.04.2023 4 z 5

Kdysi žil jeden chudý chalupník a ten měl jedenáct synů. Z nich vytvořil legendární fotbalové mužstvo, které se proslavilo témeř po celém světě. Ne, nebudu vyprávět pohádku na dobrou noc, i když ona to vlastně taková humorná pohádka je. Pohádka o cti a bratrské soudržnosti. Hra pro peníze ohrožuje rodinu a oslabuje potěšení ze hry samotné. Tahle velká rodina zažívala opravdu neuveřitelná dobrodružství. Milý a tak trochu naivní příběh, prostě taková fotbalová pohádka. Odpočinková četba. Nic složitého to není.

Ronnie68
Ronnie68
01.01.2023 4 z 5

Kniha byla vcelku útlá a ze začátku fakt zábavná ... Z té další části mě bavil zápas Klapzubů s Austrálií ...

a304
a304
28.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Paráda. Po práci zábava. Pečený holubi nelítají do huby. Kluci od narození zvyklí makat a pomáhat si, jeden za všechny, všichni za jednoho, aby nám společně bylo dobře. A bylo.
Žádné bonusy jen touha vyhrát a radost z toho, co dělám, pak se zapomene, co to dá dřiny. Vzájemně jeden se spoléhá na druhého. Žádná nenávist mladých proti starým, jak je dnes Kalouskem a spol. podporováno, s tím šibalstvím, že dnešní mladí nestihnou zestárnout.

Citace: "Klapzuba měl jedenáct synů. Nejstarší Honza byl hrozný čahoun, šel tedy do branky. Nejmladší dva synové, Frantík a Jura byli drobní a mrštní..." Doporučuji, paráda.

freejazz
freejazz
11.12.2022 5 z 5

fotbal jsem nikdy neměl v lásce. a teď, co se v něm točí hlavně prachy, prachy a jenom prachy mi něříká už vůbec nic.
ovšem toto parádní dílko Eduarda Basse je tak skvělé, že ho rád beru do ruky i po letech. samozřejmě, se skvělými ilustracemi josefa Čapka.
a až potom mi dochází, o co jsme přišli, jak krásná literatura a nádherné ilustrace ke knížkám se u nás tvořily, jak skvělí autoři tady byli...
doporučuji především pro čtenáře, kteří nemají rádi fotbal. tato knížka, podobně jako Muži v Offsidu jsou z jiného těsta a leccos se z nich dá pochopit.

Doubravka1975
Doubravka1975
25.10.2022 4 z 5

Kdysi v mládí jsem četla a nyní si poslechla. Skvělé !!!
Můj manžel jako velký fanoušek fotbalu a i pořád fotbalista může pantátovi Klapzubovi jen závidět takový tým....:):)
Synové fotbal samozdřejmě hráli, ale jak pak dospěli, přešli na jiné hobby a zůstali jen u fandění

jiri77
jiri77
02.10.2022 4 z 5

Tak jsem si doplnil další rest z dětství. Příběh o neporazitelné jedenáctce mě bavil a přečetl jsem si ho s úsměvem na rtech.

K739
K739
29.09.2022 5 z 5

Který z chlapů od pěti do sto pěti, který kdy kopl do míče, by nemiloval tuto knížku. O ženských nemluvím, tam to platí taky.
I já, coby desetiletý chlap zmagořil láskou, utíkal za ní (na plácek za domem), platil i s úroky (rozedranými teniskami) a nepočítal s daní (modřinami od kolen dolů), to vše s touhou trefit se do soupeřovy brány a zažít ten slastný pocit - dát gól (nebo na něj aspoň nahrát).
A když jsem pak večer v posteli mohl ještě číst o starém Klapzubovi a jeho zázračném týmu jedenácti synů, kteří jako jedenáct mušketýrů bojovali jeden za všechny a všichni za jednoho, byl jsem v sedmém nebi.
To jsem ještě nevěděl, že v dospělosti zažiju jeden mikropříběh, který jako by byl z této knížečky opsán:
Zkraje '90. let jsme se vraceli ze služební cesty, ze španělské Reinosy zpět do Ostravy. Nebudu popisovat jak se to stalo, ale situace byla taková, že jsme jeli osobní dodávkou, na zadních sedadlech spali mí dva šéfové z Vítkovic, dodávku řídil německý řidič a já na předním sedadle se s ním snažil konverzovat. On neuměl anglicky, já tehdy neuměl německy.
Jedeme nekonečně dlouhou (dálnice tam tehdy ještě nebyla), rovnou silnicí od San Sebastianu k Tarbes, lemovanou stromy. Hledal jsem v paměti, jak se řekne německy "pěkný" a jak je množné číslo od "strom", a po zralé úvaze jsem řekl:
"Schöne Baumen".
Řidič, na znamení, že informaci přijal, přikývnul. Po pěti kilometrech odpověděl:
"Das sind Platanen".
Nyní jsem zase přikývnul já, a přemýšlel, co na to říct. Trvalo mi to dobrých osm kilometrů, pak jsem uvážlivě pronesl:
"Schöne Platanen".
Do Tarbes jsme pak už jeli mlčky.

heavy66
heavy66
18.09.2022 4 z 5

Humoristický román o neobvyklém receptu, jak vyhrát ve fotbale každý zápas nebo soutěž. Při průměrném počtu 1,67 dítěte na rodinu v ČR je to koncept nepoužitelný. A v moderní době, kdy fotbalovou ligu řídí Berbr, Rogoz nebo Pelta, by neprorazili ani Klapzubové.
Kniha je určena školní mládeži, ale fandové věřící ve zlepšení poměrů v českém fotbale ji mohou číst v jakémkoliv věku!

Hakate
Hakate
04.09.2022 5 z 5

Další z knih, které mě doprovázely dětstvím a kterou jsem měla velmi ráda.

kacenka6144
kacenka6144
27.07.2022 5 z 5

Tuhle knížku miluju už od dětství. Četla jsem ji minimálně 5x. A teď jsem se k ní vrátila kvůli Čtenářské výzvě. A pořád se dobře bavím.

meluzena
meluzena
23.07.2022 5 z 5

Tohle čtení rozhodně není jen pro kluky-čutálisty a já si ho dost užila. Je to svěží, šťavnaté, optimistické, bodré, hravé a celé vás to chtě nechtě nabudí, naladí na veselou notu. Starý Klapzuba má pod čepicí a jeho kluci jsou zkrátka kabrňáci. Vřele doporučuji.
Možno užívat jako antidepresiva ve chvílích, kdy máte pocit, že lidi spolu nemluví, nespolupracují, myslí jen na sebe, dělají všechno jen pro peníze a nic nemá cenu.
---
„Starý Klapzuba seděl na lavičce, poslouchal, co se kolem mluví, a jen se škvířil a chechtal, přendával fajfku z koutku do koutku a svítil očima jako kocour.“
---
„Ze všech stran se sjížděli učitelé, trenéři a všelijací odborníci, aby od Klapzubů pochytili, jak se musí hráči pro zápasy připravovat. Pochytili mnoho, ale to hlavní, v čem vězelo tajemství Klapzubů, nepostřehli. Byla to jejich duševní a citová převaha, naprostá a nezištná obětavost, s níž jeden pomáhal druhému, skutečné, ryzí bratrství, o němž starý Klapzuba jim sice nevykládal a nepřednášel, ale které mezi nimi vypěstoval a které jim především dopomáhalo k vítězství.“

Hermiona419
Hermiona419
11.07.2022 5 z 5

Opravdu nádherná kniha. Je psaná takovou lehkou, krásnou češtinou.

humoristické romány otcové a synové fotbal, kopaná klasická literatura

Eduard Bass (p)
česká, 1888 - 1946