Cirkus Humberto přehled

Cirkus Humberto
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4 693 693

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cirkus Humberto. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (136)

soupik2012
11.01.2024 4 z 5

Při poslechu této audioknihy, jsem měla úplně stejné pocity jako při sledování seriálu. Z počátku jsem byla nadšená, sledovat malého šikovného Vašíka, bylo stejně vzrušující, jako nahlédnout do zákulisí kočovného cirkusu. Ovšem s přestěhováním do Prahy a s tím spojeným zánikem kulaté práce, kniha lehce ztratila své počáteční kouzlo. Pan Schmidt dokázal velmi věrohodně románovým způsobem přiblížit běžný život cirkusáků a na jeho výsledné práci je znát, že tomuto snažení věnoval opravdu mnoho času. Když porovnám knižní předlohu se seriálovým zpracováním, jako lehkého vítěze musím označit seriál. Má mnohem povedenější závěr, ale především je to poctivě odvedená práce. Právě filmová tvorba je podle mého názoru tím jediným, co jsme měli za socialismu lepší. Audiokniha mě hodně mile překvapila. Načetl ji pan Zbyšek Horák, který zatím všechny audioknihy, které jsem s ním poslouchala, načetl jedním nezměněným hlasem. A já se musím ptát proč? Když tak fantasticky umí měnit barvu hlasu.

hippiesak
16.12.2023 5 z 5

Nádherný příběh. I trochu smutný příběh. TV seriál znám jak z dětství, tak z pozdějších dob a nutno říct, že ten seriál luxusně supluje knihu. Mohu asi napsat, že začátek a konec knihy je trošku (lehce) odlišný od seriálu a to lépe! Takže mohu vřele doporučit :)


Kackac77
09.11.2023 4 z 5

Audiokniha
Skoro 24 hodin poslechu a rozhodně to nebyla ztráta času. Příběh jsem si letmo pamatovala jako seriál, ale viděla jsem ho už před lety. Nemám ráda cirkusy, o to víc mě překvapuje, že už druhá knížka z cirkusového prostředí se mi líbila. Tento příběh vypráví o Vaškovi Karasovi, který se v dětství, po smrti maminky, ocitá s tatínkem v cirkusovém prostředí, které si okamžitě zamiluje. Jsme v něm svědky celého jeho života, od dětství až po stáří, i když kniha není jenom o něm, ale o celé řadě postav. Je to příběh života (životů) se všemi možnými zvraty, v tom dobrém i zlém, prostě tak jak už to život přináší. Nemyslím, že by kniha byla nějak hluboká, ale je to milý příběh, moc hezky se to poslouchalo, a nějaké to životní moudro si tam člověk taky najde když chce.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (2)

Svět je krásný, plameny nehasnou.


Nad kravincem se muškátu nedočucháš.


Kniha Cirkus Humberto v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených1 023x
ve Čtenářské výzvě182x
v Doporučených78x
v Knihotéce654x
v Chystám se číst211x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech10x

Štítky knihy

19.-20. století cirkus zfilmováno – TV seriál

Autorovy další knížky

Eduard Bass (p)
česká, 1888 - 1946
1955  88%Cirkus Humberto
1963  78%Klapzubova jedenáctka
1948  77%Lidé z maringotek
1983  88%České humoresky
2000  81%Na lodi za pohádkou