Cirkus Humberto

Koupit

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4.5492
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Cirkus Humberto

Magdalena5
18. listopadu

Při opětovném sledování mého oblíbeného televizního seriálu jsem se konečně dokopala k přečtení originálu a vůbec jsem nelitovala. Cirkus H. Je psán barvitě a s láskou.

ivoiro

Kniha se nečetla úplně lehce, ale stálo to za to.

Monika1717

Moje srdeční záležitost, i když jinak cirkusy nemám ráda.

Sarriii

Skvělá kniha :) Úžasný, čtivý příběh ze zajímavého prostředí života v cirkuse a potom i ve varieté. Velmi dobře popsané osobnosti jednotlivých hrdinů a i průběh jednotlivých událostí

Wasylka79

Seriál jsem viděla ale kniha je prostě kniha.Moc hezký napsaný příběh kde jde spíše o vzahy a tradice a skutečnou snahu vše dělat poctivě a srdcem.

ladyxx

(+ SPOILER) K téhle knize jsem se dostala až v dospělosti, ale jsem z ní nadšená jako malé dítě. Čtenář sleduje životní příběh několika cirkusových rodin. Bass vykreslil cirkusové prostředí velice přitažlivým způsobem, hlavně neuvěřitelně dojímavě popsal lásku k cirkusovému řemeslu - až mě lákalo přidat se k nim. Líbil se mi multikulturalismus prostředí a nesobeckost v jednání jednotlivých postav. Hořko-sladký konec (hořký proto, že Vašku Karas osobně v době ukončení théatre varieté po několika desítkách let nebyl v povědomí veřejnosti, ačkoliv mu - v souvislosti se synem - obětoval svůj sen stát se vrcholovým jezdcem; sladký proto, že dostal možnost se na sklonku života vrátit tam, kde začala jeho cesta, tedy ke koním) mi vehnal slzy do očí. Úžasné dílo.

Alizon

Romantika starych casu v cirkusovem prostredi - presne to jsem ted na svoje pocuchane nervy potrebovala. Jako dite jsem videla televizni serial, ale ke knize jsem se dostala az ted. A saga nekolika generaci v cirkuse Humberto me opet chytila. Z male vesnicky prichazi za praci do Nemecka zednik Karas a s nim jeho maly syn Vasek. Napred jen na cas se pridaji k cirkusu Humberto...a uz tam zustanou. A z maleho Vaska se stane "Vasku" (no jo, cizinci nase sklonovani jmen nechapou), nadany cirkusovy vseumel. A velka cirkusova rodina (nemecko-italsko-cesko-spanelsko-anglicko-tunisko atd.) se stane i jeho novou rodinou. Pobavilo me jak spolu v cirkuse vsecny ty narodnosti mluvily cirkusovou hatmatilkou smichanou z ruznych jazyku :) - tohle se svoji mezinarodni rodinou taky znam. Krasna kniha.

m_martina

Moc hezká kniha, kterou jsem četla už před několika lety. Posléze jsem shlédla i seriál, ten se mi také líbil. Zajímavé prostředí cirkusu.

Muffin a čaj
Muffin a čaj