Cirkus Humberto

Koupit

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4.5444
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Cirkus Humberto

n.ezn.amy

Nádherná kniha z prostředí cirkusu, Bass dokázal skvěle popsat atmosféru té doby, těžké časy i časy úspěchů, úspěchy i pády hlavních hrdinů, ale hlavně napsal krásný příběh

Mis-chie

Poutavý příběh s důrazem na rodinu, rodinnou tradici, rodinné vazby a přátelské vztahy.

Cacolinka

Trochu mě první odrazoval rozvláčný začátek knihy (hlavně tedy první kapitola), kdo tento ale překoná, toho čeká moc pěkné počtení....

topi80

Kniha, která má co dělat, aby v souboji se seriálem, který byl podle ní natočen, uhrála aspoň těsnou prohru. A přesto má smysl si ji přečíst i pro toho, kdo je odkojen seriálem. Teprve kniha mu dovysvětlí některé situace, např. společenský status jednotlivých cirkusových profesí, cirkusácká čest a dá nám nahlédnout do způsobu uvažování jednotlivých aktérů. Stejně jako seriál, i kniha začíná ztrácet v druhé polovině dech. Ale když už jsem u toho srovnávání, ten závěr má rozhodně lepší.

Kuža007

Knížka pana Basse je stejně skvělá jako seriál, podle které byl natočen.

Karnager

Seriál mám rád a kniha mi taky sedla :) je tedy víc popisná, jak už to u knih bývá...v seriálu někde zapracovala autorská licence ale to taky bývá...

Vlasta155

Krásný a strhující příběh několika generací cirkusácké rodiny. Nejprve jsem viděla seriál, moc se mi líbil a tak jsem se trošku bála, aby mě kniha nezklamala. Je ale také nádherná a možná i o něco malinko lepší, což už je co říct.

skořice

Mně se příběh opravdu líbil, ale vzhledem k tomu, že jsem nejprve viděla seriál, tak mi kniha přišla trochu zdlouhavá, a proto dávám jen čtyři hvězdy. Jinak určitě doporučuji.