Cirkus Humberto

kniha od:


Koupit

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4.5492
Žánr
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (101)

Kniha Cirkus Humberto

Přidat komentář
Magdalena5
18. listopadu

Při opětovném sledování mého oblíbeného televizního seriálu jsem se konečně dokopala k přečtení originálu a vůbec jsem nelitovala. Cirkus H. Je psán barvitě a s láskou.

ivoiro
18. října

Kniha se nečetla úplně lehce, ale stálo to za to.


Monika1717
04. srpna

Moje srdeční záležitost, i když jinak cirkusy nemám ráda.

Sarriii
29. července

Skvělá kniha :) Úžasný, čtivý příběh ze zajímavého prostředí života v cirkuse a potom i ve varieté. Velmi dobře popsané osobnosti jednotlivých hrdinů a i průběh jednotlivých událostí

Wasylka79
27. června

Seriál jsem viděla ale kniha je prostě kniha.Moc hezký napsaný příběh kde jde spíše o vzahy a tradice a skutečnou snahu vše dělat poctivě a srdcem.

ladyxx
23. června

(+ SPOILER) K téhle knize jsem se dostala až v dospělosti, ale jsem z ní nadšená jako malé dítě. Čtenář sleduje životní příběh několika cirkusových rodin. Bass vykreslil cirkusové prostředí velice přitažlivým způsobem, hlavně neuvěřitelně dojímavě popsal lásku k cirkusovému řemeslu - až mě lákalo přidat se k nim. Líbil se mi multikulturalismus prostředí a nesobeckost v jednání jednotlivých postav. Hořko-sladký konec (hořký proto, že Vašku Karas osobně v době ukončení théatre varieté po několika desítkách let nebyl v povědomí veřejnosti, ačkoliv mu - v souvislosti se synem - obětoval svůj sen stát se vrcholovým jezdcem; sladký proto, že dostal možnost se na sklonku života vrátit tam, kde začala jeho cesta, tedy ke koním) mi vehnal slzy do očí. Úžasné dílo.

Alizon
30. května

Romantika starych casu v cirkusovem prostredi - presne to jsem ted na svoje pocuchane nervy potrebovala. Jako dite jsem videla televizni serial, ale ke knize jsem se dostala az ted. A saga nekolika generaci v cirkuse Humberto me opet chytila. Z male vesnicky prichazi za praci do Nemecka zednik Karas a s nim jeho maly syn Vasek. Napred jen na cas se pridaji k cirkusu Humberto...a uz tam zustanou. A z maleho Vaska se stane "Vasku" (no jo, cizinci nase sklonovani jmen nechapou), nadany cirkusovy vseumel. A velka cirkusova rodina (nemecko-italsko-cesko-spanelsko-anglicko-tunisko atd.) se stane i jeho novou rodinou. Pobavilo me jak spolu v cirkuse vsecny ty narodnosti mluvily cirkusovou hatmatilkou smichanou z ruznych jazyku :) - tohle se svoji mezinarodni rodinou taky znam. Krasna kniha.

m_martina
23. května

Moc hezká kniha, kterou jsem četla už před několika lety. Posléze jsem shlédla i seriál, ten se mi také líbil. Zajímavé prostředí cirkusu.

1

Doporučujeme

Muffin a čaj
Muffin a čaj
Prašina
Prašina
Klub divných dětí
Klub divných dětí
Školák Kája Mařík 1. díl
Školák Kája Mařík 1. díl